Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 29 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 424
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry Criza de echipamente DIGI

Se pare ca este o criza generala de echipamente DIGI.Am sunat in mai multe judete si toti se plang de o lipsa acuta de "cartele".
    Oare care ar fi motivul acestei penurii mai ales ca este o perioada in care toti (care inca nu au) doresc sa-si instaleze.
    Trebuie sa ne orientam catre alte DTH-uri ?Sa mai asteptam ?
    Care ar fi varianta cea mai buna.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dgtall View Post
    Se pare ca este o criza generala de echipamente DIGI.Am sunat in mai multe judete si toti se plang de o lipsa acuta de "cartele".
    Oare care ar fi motivul acestei penurii mai ales ca este o perioada in care toti (care inca nu au) doresc sa-si instaleze.
    Trebuie sa ne orientam catre alte DTH-uri ?Sa mai asteptam ?
    Care ar fi varianta cea mai buna.
    Asta depinde de oras,vin-o in nordul tarii la mine in oras si cumperi cate vrei fara cozi sau alte relatii,in 5 minute pleci cu echipamentul complet.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Asta depinde de oras,vin-o in nordul tarii la mine in oras si cumperi cate vrei fara cozi sau alte relatii,in 5 minute pleci cu echipamentul complet.
    numai pe vanzare sunt ?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dgtall View Post
    numai pe vanzare sunt ?
    Da numai pe vanzare sant vre-o 4 magazine.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Moka nu merita sa mai dea .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Criza ? Nu prea as crede , avem (in Prahova) echipamente garla pentru custodie ,numa timp sa avem de montaje, astazi de exemplu aveam pe stoc 2130 receptoare Simple si 5615 receptoare duble si 567 cartele .
    Iata cateva poze facute de mine cu telefonul in depozit :

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

@costi: deci voi aveti echipamente si nu aveti ce sa faceti cu ele si alte judete n-au vazut un echipament de peste o luna.....
    Destul de relevante pozele postate de tine, in special prima care spune multe, multe..........

Oricum spor la instalari!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unhappy Cam dezinformezi

poze ?pai daca iti fac poze la o magazie dubla de cat cea in cxare ai pozat-o tu o sa vezi ca de fapt echipamente sant dar nu sant cartele.De ce nu sant acum cand ar trebui sa fieprobabil ceva comisioane oferite de concurenta pentru a nu se monta nimik de sarbatori cand sant cerinte.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si in HD este aceasta criza, dealerii care mai au merg la care da mai mult, Dolce monteaza in draci, asta e.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

kodrix ,sa sti ca avem ce face cu ele , astazi a fost o exceptie de am ajuns acasa la ora asta ( 17.00 ) in rest ma prinde si ora 22 la montaje , am spus ca problema e timpul pentru ca ziua se pare ca este scurta la cati clienti ne asteapta sa aiva si ei Digi de sarbatori , eu de exemplu inpreuna cu colegul de echipa motam in medie 10 antene /zi si sunt zile cand ajungem si la 14 - 15 bucati .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    poze ?pai daca iti fac poze la o magazie dubla de cat cea in cxare ai pozat-o tu o sa vezi ca de fapt echipamente sant dar nu sant cartele.De ce nu sant acum cand ar trebui sa fieprobabil ceva comisioane oferite de concurenta pentru a nu se monta nimik de sarbatori cand sant cerinte.
    cartele sunt suficente , te asigur , daca vrei maine fac o poza si la cutia cu cartele sa te convingi , noi in Prahova motam Digi pe rupte , mai ales echipamente duble pt ca la asta suntem in avantaj , la dolce al 2-lea reciver costa...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costi4u View Post
    cartele sunt suficente , te asigur , daca vrei maine fac o poza si la cutia cu cartele sa te convingi , noi in Prahova motam Digi pe rupte , mai ales echipamente duble pt ca la asta suntem in avantaj , la dolce al 2-lea reciver costa...
    Am auzit ca nu sunt cartele
    Atunci de unde este discriminarea asta intre judete ?
    Sunt alte interese ?
    Sunt alti instalatori care primesc echipamente si intra in alte judete unde este lipsa de echipamente dar sunt clienti.Am vorbit cu instalatori care de 5 saptamani nu au primit nimik.Unii sunt intr-o siuatie jenanta, suna clientii in disperare iar ei au trimis angajatii in somaj

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si la Timisoara sunt destule receptoare de care vreti voi dar cartele ioc.. deloc deloc .. nu sunt carduri de digi ! Cred ca asta e de fapt problema si in alte judete ...cartelele nici decum receptoarele!

Eu nu am de o luna si ma suna foarte multi clienti ! Acum cateva zile am avut vre-o 3 care au inceput sa ma acuze le dau pe sub mana si ca fac marsavii .. ca ei asteapta de 3 saptamani!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valentyn0_sat View Post
    si la Timisoara sunt destule receptoare de care vreti voi dar cartele ioc.. deloc deloc .. nu sunt carduri de digi ! Cred ca asta e de fapt problema si in alte judete ...cartelele nici decum receptoarele!

Eu nu am de o luna si ma suna foarte multi clienti ! Acum cateva zile am avut vre-o 3 care au inceput sa ma acuze le dau pe sub mana si ca fac marsavii .. ca ei asteapta de 3 saptamani!
    dreptate ai-asa e si la 50 km mai la nord de tine
    debian,vu uno, T90,2xdigi, tivusat,freesat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by krypo73 View Post
    dreptate ai-asa e si la 50 km mai la nord de tine
    Mai rau e cand se aude cate un zvon ca "trebuie" sa vina de la Bucuresti 400 cartele .. si cand ajung la Timisoara .. ajung zero .. se "pierd" pe drum!Caz adevarat din pacate'
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)