Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: nu vrea

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry nu vrea

am si eu o intrebare fiind foarte nou pe aici.am cumparat un dream 500 cu tot cu softurile instalate de producatorul de unde l-am cumparat,adica are germini instalat si mgcam 1.26,roland si cs 120.am o cartela de la un furnizr de dth codata conax pe care nu vrea sa mi-o vada receptorul.as vrea sa mai introduc key mai ales ****** sa mai pot vedea si alte programe dar nu reusesc sa fac asta.am introdus in calc programul dcc, am copiat key in calc, am scos cablul de net si l-am cuplat pe cel intre calc si receptor, introduc ip care imi apare la calc (ex.127.0.0.1) introduc pe cel al dream (127.0.0.10) dar cand dau conectare imi apre ceva de genul telnet not connected se conecteaza dar dupa cateva sec se deconecteaza si imi apare un alt mesaj de genul ceva cu send not nu mai stiu ce.imi poate explica cineva ce e de facut?si cum as putea baga key fara probleme fara router doar cu cablu cross over. si daca vreau sa conectez cablul null modem la aparat sta nemiscat adica nu se deschide nimic.mentionez ca acelasi cablu null modem l-am folosit la un echolite si mergea fara probleme.acum nu mai inteleg nimic.sa fie oare de vina receptorul de nu pot face nimic din tot ce am scris mai sus?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

PC si dreambox poti cupla cu cablu "crossover" sau prin router cu cablu normal... IP la dreambox trebuie sa fie de ex.192.168.0.101 iar la PC 192.168.0.100
    Loui.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Cumpara-ti un router ca sa poti beneficia din plin de dream. Citeste cum se instaleaza gbox,vezi cum se redirectioneaza porturile folosite de gbox catre dream si se schimba treburile.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kcrysty View Post
    am si eu o intrebare fiind foarte nou pe aici.am cumparat un dream 500 cu tot cu softurile instalate de producatorul de unde l-am cumparat,adica are germini instalat si mgcam 1.26,roland si cs 120.am o cartela de la un furnizr de dth codata conax pe care nu vrea sa mi-o vada receptorul.as vrea sa mai introduc key mai ales ****** sa mai pot vedea si alte programe dar nu reusesc sa fac asta.am introdus in calc programul dcc, am copiat key in calc, am scos cablul de net si l-am cuplat pe cel intre calc si receptor, introduc ip care imi apare la calc (ex.127.0.0.1) introduc pe cel al dream (127.0.0.10) dar cand dau conectare imi apre ceva de genul telnet not connected se conecteaza dar dupa cateva sec se deconecteaza si imi apare un alt mesaj de genul ceva cu send not nu mai stiu ce.imi poate explica cineva ce e de facut?si cum as putea baga key fara probleme fara router doar cu cablu cross over. si daca vreau sa conectez cablul null modem la aparat sta nemiscat adica nu se deschide nimic.mentionez ca acelasi cablu null modem l-am folosit la un echolite si mergea fara probleme.acum nu mai inteleg nimic.sa fie oare de vina receptorul de nu pot face nimic din tot ce am scris mai sus?
    Dreambox 600pvr, Gemini 4.70, Echostar DSB-2200 2CI Viacces, Motor H-H diseq 1.2, Farfurie de 90.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)