Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: 70.000

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 70.000

Acesta este numarul REAL de abonati ai lui Boom.
    Pe acest numar de abonati se va face tranzactie cu UPC

Pentru montatorii de la tzara ce nu vad decat un numar din ACC (Activare cartela client) va anunt ca acesta n-are nici o treaba cu numarul de abonati unici si platitori

ACC-ul reprezinta numarul de cartele activate din momentul lansarii Boom TV .
    Inclusiv cartela mea ce a ars de mult figureaza in aceea lista , iar in momentul de fata sunt peste 20.000 de cartele Boom dezactivate din varii motive (utilizarea in cs , neplata abonamentului etc)....In plus trebuie luate in calcul si cartelele ce apartin celor ce au 2-3 receivere si platesc un singur abonament.

Asa ca taranii ce instaleaza Boom (se stiu ei la cine ma refer , pentru ceilalti am un respect deosebit) sa puna mana sa dea un telefon si apoi sa spameze boardurile cu informatiile lor super interesante

Numarul de abonati vineri 14 decembrie 2007 era urmatorul :

Digi TV 1.760.000
    Dolce 436.000
    Focus 113.000
    Max 84.000
    Boom 70.000

S-au luat in calcul doar cartelele ce mai primesc update si cu subscriptia la zi ( singura exceptie este Focus SAT)

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default propunere

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Acesta este numarul REAL de abonati ai lui Boom.
    Pe acest numar de abonati se va face tranzactie cu UPC

Pentru montatorii de la tzara ce nu vad decat un numar din ACC (Activare cartela client) va anunt ca acesta n-are nici o treaba cu numarul de abonati unici si platitori

ACC-ul reprezinta numarul de cartele activate din momentul lansarii Boom TV .
    Inclusiv cartela mea ce a ars de mult figureaza in aceea lista , iar in momentul de fata sunt peste 20.000 de cartele Boom dezactivate din varii motive (utilizarea in cs , neplata abonamentului etc)....In plus trebuie luate in calcul si cartelele ce apartin celor ce au 2-3 receivere si platesc un singur abonament.

Asa ca taranii ce instaleaza Boom (se stiu ei la cine ma refer , pentru ceilalti am un respect deosebit) sa puna mana sa dea un telefon si apoi sa spameze boardurile cu informatiile lor super interesante

Numarul de abonati vineri 14 decembrie 2007 era urmatorul :

Digi TV 1.760.000
    Dolce 436.000
    Focus 113.000
    Max 84.000
    Boom 70.000

S-au luat in calcul doar cartelele ce mai primesc update si cu subscriptia la zi ( singura exceptie este Focus SAT)

Fanta
    RDI Team
    stii ce propun eu? sa punem amandoi bani sa cumparam ZBUMUL si dupa care sa ne facem de cap cu el ca sa le aratam prostilor cat de prosti sunt , te bagi? Tare as vrea sa imi bat joc de ei , nu conteaza ca pierd cateva miliarde dar vreau sa imi bat joc de niste javre!

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Probabil daca esti in top 300 nu conteaza cateva miliarde.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    stii ce propun eu? sa punem amandoi bani sa cumparam ZBUMUL si dupa care sa ne facem de cap cu el ca sa le aratam prostilor cat de prosti sunt , te bagi? Tare as vrea sa imi bat joc de ei , nu conteaza ca pierd cateva miliarde dar vreau sa imi bat joc de niste javre!
    Cu tot respectul iti spun ca nu avem noi banii sa cumparam vreodata Boom-ul.Abia daca am avea banii sa facem un canal TV (si asta daca putem fiecare cele cateva miliarde) nu uita ca UPC ofera 135.000.000 EURO (in premiera fac publica aceasta suma) pentru Boom TV.

Boom TV , sa recumoastem , a avut la baza o idee excelenta a lui Druica si Velicescu , dar din pacate implicarea financiara a jidanilor a dus la distrugerea acestui proiect.

Iarasi atingem un subiect complex ce merita tratat cu mai multa atentie si tocmai pentru ca nu am timp sa dezvolt aceste lucruri prefer sa pun punct aici acestui subiect.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    nu conteaza ca pierd cateva miliarde dar vreau sa imi bat joc de niste javre!
    fratilor fara suparare dar ati luato rau de tot prin porumb , uni nu au ce manca si voi va distrati cu miliardele

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Cu tot respectul iti spun ca nu avem noi banii sa cumparam vreodata Boom-ul.Abia daca am avea banii sa facem un canal TV (si asta daca putem fiecare cele cateva miliarde) nu uita ca UPC ofera 135.000.000 EURO (in premiera fac publica aceasta suma) pentru Boom TV.

Boom TV , sa recumoastem , a avut la baza o idee excelenta a lui Druica si Velicescu , dar din pacate implicarea financiara a jidanilor a dus la distrugerea acestui proiect.

Iarasi atingem un subiect complex ce merita tratat cu mai multa atentie si tocmai pentru ca nu am timp sa dezvolt aceste lucruri prefer sa pun punct aici acestui subiect.

Fanta
    Hai sa ii cumparam ca stii bine ca si tu si eu avem gologani sa cumparam falimenturi si numai daca revindem ce dezinstalam tot recuperam 70% din ce am dat pe cashcareta asta de ZBUM ne distram si noi un pic cu pupicuristii si dupa le dam liber in lume

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

După clasament văd că nici Max-ul n-o duce prea bine. Se mai abonează cineva la el?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu va bucurati de raul altuia...caci nu se stie niciodata...
    S-ar putea sa-i cumpere CINEVA si sa-i duca pe primul loc...
    Rapidist pur singe...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Desi am avut mereu o simpatie pentru acest provider trebuie sa recunosc ca Max-ul merge prost de tot si pierde multi clienti.

Focus si Boom stationeaza de cateva luni bune singurele care sunt "pe plus" in ultimile trei luni fiind Digi si Dolce.

Piata a ajuns la 80% nivel de saturatie si pot sa spun ca incepand cu februarie 2008 toti operatorii DTH din Romania vor duce o lupta de mentinere a numarului de abonati si vor trebui sa renunte la strategiile de marketing destinate exclusiv doar noilor abonati.

Fanta

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Fanta ai uitat sa ne spui ca acel numar de la Digi este pentru toate tarile unde exista acel serviciu.

Dolce sau Digi...?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bogdancr View Post
    Fanta ai uitat sa ne spui ca acel numar de la Digi este pentru toate tarile unde exista acel serviciu.
    Crede-ma ca n-am uitat...e only Romania

Daca te uiti dupa comunicatele oficiale in care fiecare operator declara cat mai putini abonati n-ai decat

Fanta

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta, eu nu inteleg cum se face ca Boom nu putea nicicum vinde afacerea cu 40000000 si dintr-o data se trezeste un prost sa dea 135000000.....Cu atat mai mult cu cat, prostul se numeste UPC...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Fanta, eu nu inteleg cum se face ca Boom nu putea nicicum vinde afacerea cu 40000000 si dintr-o data se trezeste un prost sa dea 135000000.....
    Crede-ma ca aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu , stiu de oferta facuta catre Dolce (50.000.000 euro) anul trecut si brusc UPC-ul se tepuieste (parerea mea) prin achizitia unui DTH falimentar.
    Ce e la mijloc nu stiu si crede-ma ca nici nu intuiesc in acest moment.

Fanta

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

fanta, pe softpedia rz spune ca boom ar fi pe locul 3 la nr de abonati dupa digi si dolce. au depasit suta de mii de abonati.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    fanta, pe softpedia rz spune ca boom ar fi pe locul 3 la nr de abonati dupa digi si dolce. au depasit suta de mii de abonati.

Saracul de el....tu chiar crezi ca el are habar de DTH.Scrie si el pe unde poate sa-l vada jidanii si sa-i plateasca si lui facturile.
    Sincer iti spun , mie chiar imi era simpatic pana sa devina sclavul lui Boom , il apreciam pentru ceea ce facea , pentru reusitele lui in domeniul receptiei "DX" si chiar din cauza lui m-am certat de zeci de ori cu KB , care il mirosise de mult ca e instalator in foame dar eu chiar il credeam o persoana deosebita.

A fost inca o palma pe care mi-a dat-o KB.Dar a avut ca si in cazuri perfecta dreptate.

Revenind la subiect , daca al sustine ca ACC=numar de abonati n-are rost sa-mi pierd timpul cu astfel de habarnisti.

Fanta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)