salut,
din septembrie am in posesie receptorul sus amintit.nu l-am ,,pedalat'' mult,lipsa timp.pe langa articolul din revista info satelit nr.3/2007,as vrea sa mai vin cu cateva constatari,chiar si ceva nelamuriri.sunt dispus sa comunic si alte informatii celor interesati.
~receptorul are posibilitate de:auto scanning,manual scanning,blind scanning.daca las numai un transponder in lista si dau auto scanning sau blind scanning,receptorul le baga in lista si scaneaza toate care sunt publicate pe net[fta,feeduri,all]
~motorul se poate selecta pt.iSEqC,USLAS,V-BOX.fabricat in Korea,cumparat din Germania cu 139 EU.
~numerotarea satelitilor:S=0=360 grade E
E=90 grade E
N=180 grade E
V=270 grade E ; toti satelitii sunt numai cu EST,plecare si sosire fiind SUD.Ex:thor 359,2 E ;astra1 19,2 E.
~nu se ,,impaca'' pe h-h cu dreamul 7020.fiecare cand roteste antena,pt celalalt o lasa blocata.am decodor strong cu 2 iesiri,lasa-i dreamul pt h-h.
~nu stiu,mai ales nu stiu daca se poate ca la blind scann sa scaneze numai feeduri.acum scaneaza tot ce capteaza si n-as avea nevoie.
~pana la 8 ore,receptorul nu incalzeste.
~permite odata vizionarea a 4 sau 6 canale.ok pe ce vrei full.[MoSAic]
~permite patch,n-am gasit pe net modelul asta.nu stiu daca altele sunt compatibile.
~meniu in l.romana nu are.
~oricand, pot da si alte informatii celor interesati.

tuturor sarbatori fericite si la multi ani.