Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Default televizja balgaria..

Salutare,care stie daca functioneaza cartelele de la DTH-urile vecinilor de la sud(ITV Partner si BULSATcom)in Cam-uri gen T-REX,DIABLO,DRAGONSi bine-nteles sa faca Auto la inceput de luna daca e cazul si sa mearga ok fara intreruperi.Ma gandesc sa achizitionez de la unul din DTH-urile bulgaresti o cartela dar nu vreau receptor.
    Acum ca o sa ziceti ca in dream500 merge sigur sunt convins,dar cu ce combinatie?cu ce cam?gbox?newcam?ma intelegeti voi ca nu prea le am cu piticul asta ...pe bune...sta de se aseaza praful pe el...
    Parca tot mai interesant ar fi daca ar merge in CAM-uri (matrix,xcam,diablo,trex...)
    multzam fain all .........

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

ITV e crypt0w0rks iar Bulsat e Irdet0. Pe gbox merg sigur, asa ca ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DINUS View Post
    Salutare,care stie daca functioneaza cartelele de la DTH-urile vecinilor de la sud(ITV Partner si BULSATcom)in Cam-uri gen T-REX,DIABLO,DRAGONSi bine-nteles sa faca Auto la inceput de luna daca e cazul si sa mearga ok fara intreruperi.Ma gandesc sa achizitionez de la unul din DTH-urile bulgaresti o cartela dar nu vreau receptor.
    Acum ca o sa ziceti ca in dream500 merge sigur sunt convins,dar cu ce combinatie?cu ce cam?gbox?newcam?ma intelegeti voi ca nu prea le am cu piticul asta ...pe bune...sta de se aseaza praful pe el...
    Parca tot mai interesant ar fi daca ar merge in CAM-uri (matrix,xcam,diablo,trex...)
    multzam fain all .........

Din ce stiu pachetele lor emit in;Cryptoworks,Videoguard,Conax asta pe 16E,iar pe 39E Griffin ,Irdeto2 acum nu stiu daca iti va merge doar cardul fara receiverul original ca sa-si faca update

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu am un abonament la Bulsatcom (39 E) de vre-o 6 luni si pot sa-ti spun ca la acest DTH exista doua tipuri de cartele: cele pe abonament, care merg numai cu receptorul lor si cele preplatite care merg cu orice receptor echipat cu cititor de cartela. Primele merg in griffin, iar cele de-a doua sunt Ideto 2.
    ITV de pe 16 E merge cu orice fel de receptor echipat cu cititor de cartela si care recunoaste sistemul de codare Cryptoworks.

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Ambele carduri merg in dreambox in combinatia cardserver + mgcamd (bulsat schimba extrem de des cheile in ******) iar itv merge si in combinatia newcs + mgcamd (schimba subscriptia sapataminal). Mgcamd versiunea 1.19, versiunile recente de mgcamd nu prea mai reusesc sa actualizeze carduri din retea.

Member Mentor

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

multumesc mult de raspunsuri/sfaturi...cred ca am sa optez ptr varianta ITV partener,plus ca satelitul 16E e mai de combinat cu alti sateliti din jur

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)