Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default My Theatre v.3.0

Cea mai noua versiune a CELUI MAI BUN SOFT PENTRU SS2.

Dupa cum spune autorul (Saar) aceasta este prima versiune care de acuma in colo va fii Shareware.

Dar cu toate astea am asteptat mai bine de o luna pentru a vedea noua versiune. (bucurati-va de ea macar 30 zile )

Il casiti pe site la sectiune Progarme/ MyTheatre&DVBCORE.

http://www.skystar2.go.ro/programe_mytheatredvbcore.htm

Salut,respect maxim

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Instalat. sunet OK imagine pauza.
    M-ai sap.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Sunt mai multe modificari

Deocamdata mi se pare destul de instabil programul, dar pe sistemul meu merge bine numai fara VMR. Intradevar daca se activeaza VMR, atunci are niste efecte cu mult mai faine decat ProgDVB sa zic. Apare EPG, si numele canalului intr-un mod special (SUPER) . Este indicat un procesor mai "sanatos" decat al meu (Athl 950MHz) cum si zice autorul programului : ceva P4 peste 1,5GHz. Aceste fiind zise de SkyStar2.
    Cu SkyStar1 sta putin altfel treaba, merge mai bine, dar totusi trebuie un procesor mai mare. Placa video pe care am incercat era un Asus GeForce2MX .
    O problema ce am depistat imediat la inceput, cand se face schimbarea de pe o placa pe alta se blocheaza programul.
    Pacat de el ca s-a facut shareware.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Am rezolvat dar fara EPG

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

vreau si eu va rog un link sigur cu softul MyTheatre 3.0 pentru ca la mine nu merge asta de pe skystar2.go.ro

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Hmmm ..... Sunt chiar multumit de ProgDVB .
    1) E gratis
    2) Merge bine si stabil pe sistemul meu
    3) Cu decodare hardware din PowerDVD XP 4 Duron-ul meu @ 750 decodeaza Premiere Direct cu 50-60 utilizare CPU .
    In concluzie am tot ce-mi trebuie si nici nu ma gandesc sa dau vreun ban pe MyTheatre . ( nu ca nu l-as putea gasi gratis , full cu ceva efort )

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

progdvb e un soft bun dar mytheatre e superior din cauza ca te lasa sa alegi filtrul pt imagine.ca resurse mytheatre consuma mai putin decat progdvb.
    poti folosi vers veche care e free.va mai trece ceva timp pana se va plati pt mytheatre,momentan nu au nici macar un sit de unde sa-l poti lua

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Sunt de acord cu MSCI

Si eu folosesc ProgDVB.MyTheatre m-a dezamagit de cite ori am incercat sa-l folosesc.Probleme am cu formatele de imagine 16:9,4:3 iar unele posturi radio nu functioneaza defel.Si nici cu resursele nu sta mult mai bine decit ProgBVB.In ceea ce priveste filtrele se pot realiza exact ca la MyTheatre doar
    ca se salveaza in alt format.Le-am incercat pe amandoua cu o gramada de filtre si rezultatul a fost ca MyTheatre areprobleme cu formaele de imagine.Cu unele filtre merge bine 16:9 dar deformeaza 4:3 iar cu altele invers.Mai rau citeodata afiseaza imaginea doar pe jumatate din fereastra.E departe de a deveni comercial, cu atit mai rau cu cit a fost testat in regim "FREE" pe spatele a mii de utilizatori si credeti-ma nu aveau ei banii sa-l faca daca era comercial de la inceput.In final asta se va intimpla si cu ProgDVB dar sa speram ca nu prea curind .
    Cam asta e.In ceea ce ma priveste eu ramin pe ProgDVB si nimeni nu ma poate lamuri ca MyTheatre este mai bun.Mai frumos da, dar nu mai bun.Pentru cei care nu stiu filtrele de la MyTheatre se pot recrea pentru ProgDVB incarcindu-le in GraphEdit schimbind sursa de imagine cu un fisier .mpg si facind "Save as XML".Trebuie respectata schema de nume a fisierelor salvate (tv.xxxx.xgr,tv_ac3.xxxxx.xgr,radio.xxxx.xgr) pentru a fi vazute.Asta e tot.
    Oricum mi se parea corect ca prima vesriune 3.0 sa fie in continuare FREE ca recompensa pentru cei care l-au testat si l-au adus unde e, de aceea un crack pentru versiunea 3.0 Shareware ve aparea curind pe net.Nu ma contacta-ti pentru el.Va aparea pur si simplu.Nu prin intermendiul acestui forum deoarece stiu ca multi nu sint de acord cu asta (nici eu in persoana), dar cred ca de data asta se justifica.
    Bafta si respect !

Member Mentor

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

A reusit cineva sa crack-uiasca mt 3 beta 10? Crack-ul ala care e peste tot nu merge la nici o versiune. Bafta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)