Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default BOMBA ANULUI ! (exclusiv)

Cea mai tare bomba din istoria RDI-ului este detonata in aceasta seara !

Boom TV va da cea mai mare tzeapa din istorie : UPC va cumpara in cateva saptamani acest operator aflat in stare economica precara cu suma de 1XX.XXX.XXX Euro (suma cifrelor egala cu 9).
    Este cel mai mare pret platit per abonat din istorie.Boom Tv are oficial pana in 80.000 de abonati unici (alte cifre vehiculate de instalatorii amarastenii sunt total false).

Vanzarea este grabita si de esecul lui Amit Levin (managerul Boom) ce si-a asumat raspunderea de a face minim 100.000 de abonati pana la sfarsitul anului.De aceea si disperarea cu 3 luni gratuit si alte oferte ce produc pagube imense platformei DTH.

In concluzie este oficial : BOOM va fi cumparat de UPC.
    Retineti ca aceasta bomba va fost oferita in premiera mondiala de situl RDI.

In urma unui audit s-a stabilit ca pretul real al lui Boom ar fi de 27.000.000 de euro...dar UPC-ul a luat o mare plasa prin aceasta tranzactie.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Boom TV va da cea mai mare tzeapa din istorie : UPC va cumpara in cateva saptamani acest operator aflat in stare economica precara cu suma de 1XX.XXX.XXX Euro (suma cifrelor egala cu 9).
    Este cel mai mare pret platit per abonat din istorie.Boom Tv are oficial pana in 80.000 de abonati unici (alte cifre vehiculate de instalatorii amarastenii sunt total false).

Vanzarea este grabita si de esecul lui Amit Levin (managerul Boom) ce si-a asumat raspunderea de a face minim 100.000 de abonati pana la sfarsitul anului.De aceea si disperarea cu 3 luni gratuit si alte oferte ce produc pagube imense platformei DTH.

In urma unui audit s-a stabilit ca pretul real al lui Boom ar fi de 27.000.000 de euro...dar UPC-ul a luat o mare plasa prin aceasta tranzactie.

Fanta
    RDI Team

Cam neinteresanta bombita,crezi ca useri vor plange sau vor rade la aceasta stire?

Sarbatori Fericite!
    Piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci pana la urma le-a iesit celor de la BOOM....

...Si apoi UPC se alege cu: canale proprii, Serie A, Primera Division...Mi se pare mie sau vin vremuri grele pt RCS

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

... si se muta la 19 grade est.

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Directore, ce sunt la UPC 50-60-70 000 000 de Euro ? Un mizilic, o nimica toata... Din punct de vedere financiar la nivel global UPC este un monstru financiar ca venituri si putere financiara enorme, stai linistit ca urmaresc ei ceva prin achizitia Boom, sunt curios care va fi soarta canalelor proprii Boom...

Pe de alta parte s-ar putea ca UPC odata cu prealuarea Boom TV sa lanseze si Sport 2 Romania daca ia si drepturile pentru Seria A si Primera Division sau aceste drepturi sa zoare in directia IKO Romania care si-a manifestat interesul pentu ele...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ce scrie mai sus e in totalitate adevarat (ceea ce ma indoiesc), Boom face cea mai buna miscare posibila si merita toata stima. La urma urmei totul e un business => sa iasa banii. Pana nu fura sau incalca legi, totul e in ordine!
    Ca vorba aia..."nu e prost cine cere..." asa ca "unii" poa sa-si taie linistiti venele
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cu alte cuvinte: in scurta istoria a DTH-urilor din Romania, pana acum singurul, care a obtinut un profit din afacere a fost Boom tv. Bravo! Cu toata stima: eu n-as numi aceasta miscare ca fiind un faliment.
    Outdoor: Gibertini 125 66°E - 30°W, Triax Unique multifocus 23°E - 1°W, 6 x LNB Inverto quad
    Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user
    QTH: Harghita, 46°14'N 25°11'E.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si pana la urma cine a fost bomba ? cei de la asstral ? prosti de bubuie ? sau cum ?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Suma nu e asa de mare , e o cifra in plus .

Asa se intampla cand firme de apartament sucombeaza : nu mai platesc angajatii , montatorii etc . Vand 15% iar apoi in disperare , vand totul .

Ii mai dau cate o montare in plus cateunuia sau altuia sa le mai faca reclama pe cate o boompedie , in rest , lumea aflata in afaceri cu ei a stins lumina . E groasa .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

dupa parerea mea este un lucru foarte bun pentru toata lumea...absolut toata lumea are de castigat...de la patroni la instalatori si abonati...pretul cu sapte cifre este recunoasterea boom-ului pe care l-a luat acest mic operator din iulie incoace si perspectivele lui pentru citeva luni de acum incolo...

p.s. eu cred ca stiu vreo 4-5 instalatori de pe forum care se imbata seara asta...in sfarsit isi vor lua SIGUR banii....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ucigatoruldevis=nostradamus

Abia astept sa jupoi de piele catziva bumaci mai ales dinaia care erau indoctrinatzi pana in maduva oaselor si care mi-au facut o gramada de neplacerei sper sa mai dau de ei in birourile din floreasca daca nu cumva sunt iepuri si sau dus draq ( scuze shaloooom) de mult ! Ce v-am zis eu? Booom si-a sapat groapa singur din cauza mentalitatzii inapoiate a menegerilor lui de la primul la ultimul. BELLU este aproape pt ei!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luci1tl View Post
    ... si se muta la 19 grade est.

ar fi bine... esti sigur !? detalii pls !
    area51channel6.homelinux.com - Am revenit dar din pacate nu mai am aceasta adresa pe dyndns.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    dupa parerea mea este un lucru foarte bun pentru toata lumea...absolut toata lumea are de castigat...de la patroni la instalatori si abonati...pretul cu sapte cifre este recunoasterea boom-ului pe care l-a luat acest mic operator din iulie incoace si perspectivele lui pentru citeva luni de acum incolo...

p.s. eu cred ca stiu vreo 4-5 instalatori de pe forum care se imbata seara asta...in sfarsit isi vor lua SIGUR banii....

Pana nu e oficial nu ne imbatam...dar bem un pahar in cinstea acestei vesti!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca ii adevarat atunci sa vedeti de acum incolo concurenta serioasa

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Fanta
    RDI Team
    Nu s-au fript deloc numai daca arunca la REMAT conservele bumistilor iau o gramada de bani!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)