Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: Cum rezolv?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Cum rezolv?

M-a pus dracu si am luat un kit Digitv acum un an si ceva, cred, pe numele meu si dupa cateva luni l-am dat unui amic care sta cam departe de mine. Desi i-am spus de nenumarate ori sa-l treaca pe numele sau acesta a tot frecat timpu si nu a facut-o. Nu am mai stiut nimk o vreme si acum imi vine acasa hartie ca sunt restant la factura. Il sun pe tip si imi zice ca de fapt receptorul s-a ars de mult si ca nu stie ce sa zica. Tzeapa! Cum dracu rezolv eu treaba asta? Ca se pare ca nici bani nici nimic nu mai vad de la ala... Noroc ca receptorul era platit.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    M-a pus dracu si am luat un kit Digitv acum un an si ceva, cred, pe numele meu si care dupa cateva luni l-am dat unui amic care sta cam departe de mine. Desi i-am spus de nenumarate ori sa-l treaca pe numele sau acesta a tot frecat timpu si nu a facut-o. Nu am mai stiut nimk o vreme si acum imi vine acasa hartie ca sunt restant la factura. Il sun pe tip si imi zice ca de fapt receptorul s-a ars de mult si ca nu stie ce sa zica. Tzeapa! Cum dracu rezolv eu treaba asta? Ca se pare ca nici bani nici nimic nu mai vad de la ala... Noroc ca receptorul era platit.

Pai daca ai peste un an de abonament platit si receiverul e cumparat de tine poti rezilia contractul fara probleme.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

nu poti rezilia nimic pana nu platesti facturile restante plus penalizarile. obligatia ta era sa treci pe numele lui contractul, nu al lui. trebuia sa mergi cu omul la o casierie digi, sa aveti amandoi buletinele, tu sa faci cerere de schimbare titular, sa il treci pe el noul titular, el sa semneze contractul nou, tu sau el sa platiti taxa de 50 roni schimbare titular si totul era rezolvat. si eu am trecut prin situatia asta cand un prieten care are firma de instalari digi in deva a activat receptorul pe numele lui apoi l-a trecut pe mine dupa un an. schimbarea de titular dupa cate stiu si sper sa nu gresesc nu se poate face mai repede de un an.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

sunt cum s-ar zice "fucked up"... mai smart ca mine...nimeni. shit!
    asa si daca platesc maine, sa zic asa, cum procedez sa reziliez ca sa nu mai am "restante" de astea?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

ia legatura cu Spartakus, e cel mai in masura sa-ti dea toate amanuntele.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    sunt cum s-ar zice "fucked up"... mai smart ca mine...nimeni. shit!
    asa si daca platesc maine, sa zic asa, cum procedez sa reziliez ca sa nu mai am "restante" de astea?
    Recupereaza daca mai poti cartela, daca nu o platesti si pe ea, si e scumpa rau....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@skycleaner

Ai PM
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Recupereaza daca mai poti cartela, daca nu o platesti si pe ea, si e scumpa rau....
    Cartela merita sa o iei inapoi si s-ar putea sa-ti recuperezi si ceva din paguba ...

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

[quote=skycleaner;443967]sunt cum s-ar zice "fucked up"... mai smart ca mine...nimeni. shit!
    quote]

In aceeasi situatie ma aflu si eu cu un sit. cumparat in ian. 2005 cu o simpla chitanta,care a plecat peste granita si a sucombat in 2006 cu un 4444, si care a acumulat restante pe care numai cei de la digi le stiau.De ce nu am primit nici o factura cu vreun sold sa-mi dau seama ca ceva nu este in regula?In 2005 cind am vrut sa fac transferul de proprietar, nu s-a reusit.De ce? Nimeni nu stia cum se procedeaza si culmea nu gasea nimeni contractul (acela scris, care la data cumparaii sistemului era undeva la tipar ).Asa ca m-am prelevat de orice raspundere, eu nesemnind nici un cotract ( act scris cu clauze, penalitati, etc., opozabil in orice situatie ) cu digi.Faptul ca cineva a platit abonament pe numele meu timp de 1 an si ceva, nu implica nici o raspundere contractuala ( am consultat un advocat ).Stiu ca nu este normal, dar nici vreo urma de intelegere n-am gasit in rezolvarea amiabila a situatiei.
    a fost odata ca niciodata.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default cum pot sa aud

Nu pot auzi la unu din DigiFilm sonorul la filme.AC3.Cum rezolv
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Primul lucru care l-as face ar fi sa-l caftesc bine pe asa-zisul amic.Nu se poate numi "amic" un astfel de specimen...No offense.
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)