Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default (daca vreti) Eurosport2 la Digi

Vreti? O dominsioara de la Digi a zis ca daca canalul va fii cerut atunci acest canal va gasii locul in grila Digi. Deci haideti: scrieti la [email protected] si cereti Eurosport2. De ce? Pebtru cei care mor dupa sporturi cu motor: FIA GT, ChampCar si cursele de motociclism MX1. Pentru cei care mor dupa fotbal: cand sunt mai multe meciuri in paralele unele sunt preluate de Eurosport, altele de Eurosport2. A existat deja situatia, din cauza transmisiilor live, care au trecut mult de limit admisa, o transmisie promisa pe Eurosport a fostr tranmisi pe Eurosport 2. Pe Eurosport2 sunt foarte multe emisiuni tematice: Stiri(de 3 ori pe zii), exista un ScrollBar non stop similar cu cele de pe canalele de stiri cu Breaking News, News, Live Score s.a.m.d. Si pot sa merg mai departe cu argumente. A da: Eurosport transmite mai multe ore pe zii decat Eurosport2 si nu transmite Teleshopping. Si daca interesul va fii destul de mare, probabil ca o sa vina si o varianta in LB ROM. Deci: bombardati Digi cu scrisori, si sa ne semnalati si pt. noi ca ati scris

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

chiar ati vrea sa fie pe un dth toate canalele pe care le vedeti la satcodx?

aveti rabdare si poate cu timpul vor fi adaugate fel de fel de programe...dar ginditi-va ca trebuiesc bani in plus pe luna...chiar credeti ca au chef cei cu dth sa ceara abonamente mari pe luna, mai mari ca la cablu?

programele scumpe, gen eurosport2, sci-fi si disney ar trebui prima data traduse si apoi redistribuite...asta dureaza si costa mult pe luna...

citi vor alege dth-ul dupa cartoon sau telesport...
    care-i mai ieftin si are programele alea importante de care stie omul, si vrea sa le vada, ala este cel mai bun...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

asa m-am gandit la Sci-Fi si Disney: sa se localizeze mai intai si porma sa avem.

despre Eurosport 2: merita sa fie bagat, si poate asa o sa fie localizat mai devreme, si o sa avem sonor in lb. Rom, mai devreme. este un post extraordinar.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sunt de acord cu @cableguy. deja ati vazut ca la atatea posturi de muzica, apare butonatul din telecomanda fara sa sti ce sa asculti, la ce sa te opresti. deja sunt doua posturi de sport exceptionale ( daca ar fi si Tele*, ar fi perfect). ar fi bine sa bace ceva "altfel".
    deja oferta este bunicica. este muzica din belsug, este sport, sunt filme, stiri(daca mai baga si A3 ne intoxica, mai bine ar baga Euronews sau CNN), telenovele, mai bine vin cu ceva tematica noua, daca tot or sa mareasca abo.(crede cineva ca va ramane asa?).
    respect!

Lenes din nastere Teacher
    Posts Thanks / Likes

CRED CA AR FI PROGRAME MAI BUNE DE INTRODUS DECAT Eurosport 2
    Cateodata "visam" pe forum ca cei de la Digi Tv dorm !
    Vor vedea cand vor avea o adevarata concurenta !

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Io vreau TV "Thursam", adica TV 1000 cu tot cu Cinem 1000 Plus Viasat Sport, Sport Xtra, Boomerang, Disney, Viasat 3, respectiv Europa FM, Slager Radio
    Am uitat sa spun, doresc si Eurosport 2, fiindca incepe Le Tour, pe care nu vreau sa pierd
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vulpea
    Eu ma intreb ca prostul : De ce oare nu cereti la Focus si la MAX programe noi ? Pana una alta Digi TV are mai multe programe in grila decat FOCUS si MAX IMPREUNA Nu mai vorbesc de programele HBO-ului , Discoveri si Viasat care sunt exclusiv deocamdata in pachetul Digi TV.
    Inainte de a cere ganditi !

E.M. - clona lui Fanta in viziunea unora -

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

De acord cu tine pana la un punct.Pune "Y" in coada la Discovery si nu mai fac atata caz de subiectul "clona lui Fanta".

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mihai

[b]Eu ma intreb ca prostul : De ce oare nu cereti la Focus si la MAX programe noi ? Pana una alta Digi TV are mai multe programe in grila decat FOCUS si MAX IMPREUNA Nu mai vorbesc de programele HBO-ului , Discoveri si Viasat care sunt exclusiv deocamdata in pachetul Digi TV.
    Deocamdata operatorul DTH cu cei mai multi abonati este Digi,prin urmare mi se pare firesc acest lucru,cand Focus si Max vor avea jumatate din cat au Digi acuma atunci sigur vor exista abonati care vor cere acest lucru si lui Focus si lui Max

Este adevarat ca acest lucru nu se va realiza daca cei doi operatori din urma nu o sa-si diversifice programele nu vor avea abonati,se pare ca numarul de programe cantareste mult mai greu decat calitetea acestora la romani

Toata stima
    Piciul Alcoolistul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mihai
    Quote Originally Posted by vulpea
    Eu ma intreb ca prostul : De ce oare nu cereti la Focus si la MAX programe noi ? Pana una alta Digi TV are mai multe programe in grila decat FOCUS si MAX IMPREUNA Nu mai vorbesc de programele HBO-ului , Discoveri si Viasat care sunt exclusiv deocamdata in pachetul Digi TV.
    Inainte de a cere ganditi !

E.M. - clona lui Fanta in viziunea unora -
    Gai ca iti zic: eu personal nu sunt abonat Max sau Focus, sunt abonat Digi ... simplu ca asta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)