Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default abonament Orange

Astazi am fost sa-mi fac un abonament la Orange, dar am renuntat pentru ca doamna de la magazin mi-a spus ca trebuie sa platesc abonamentul in avans pe 3luni fiind nou abonat.Vi se pare normal?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

N-as crede . Cine stie la ce s-a referit .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Maine am sa ma duc sa intreb din nou, dar asa a spus daca nu esti abonat Orange si vrei sa fi platesti 3luni avans.
    Last edited by alex07; 6th December 2007 at 19:44.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alex07 View Post
    Astazi am fost sa-mi fac un abonament la Orange, dar am renuntat pentru ca doamna de la magazin mi-a spus ca trebuie sa platesc abonamentul in avans pe 3luni fiind nou abonat.Vi se pare normal?
    acum 1 an am patit la fel ... dupa ce m-au convins sa ma abonez la ei (de 7 ani fiind abonat VDF) ... m-au pus sa platesc in avans 3 luni, pe prima factura ...

apoi in 2 luni am renuntat la contract, deorece erau neseriosi, si nu imi puteau oferi minutele promise in contract ... (cica sistemul lor informatic nu permitea mai mult de 25 de minute nationale, desi in contract era semnat vreo 45 cred ..., au preferat sa renunte la contract, decit sa gaseasca o modalitate amiabila de a rezolva problema)
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pot sa confirm ca cei de la orange sunt niste cacanari..asta nu ca sa laud alta firma de telefonie ci pur si simplu pt ca ii suport zi de zi...

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

si mie mi-au facut o figura urata cand m-am abonat la ei acum aproape doi ani, pana atunci avand din 98 3 abonamente la conex-vodafone. am luat pe langa abonamentul de 4 dolari optiunea cu 180 minute nationale si 15 internationale. am sunat prieteni din spania, italia, germania, si la sfarsitul lunii au venit de plata 35 dolari si nici o reducere pe international. le-am dat telefon si sa vedeti cu ce justificari au venit. cica acele minute sunt valabile doar in retelele fixe, nu si in cele mobile. la care eu, i-am luat la intrebari ca de ce dealerul sau cei de la orange cand m-au sunat sa-mi comunice ca sunt nou abonat si daca tipul de abonament ales de mine e cel care apare in situatiile lor, nu mi-au spus acest lucru, n-au gasit nici o justificare. dar banii i-am dat pana la urma. asa ca fiti cu ochii in 4 la ofertele lor, ca nu spun toate conditiile si va lasa cu buzele umflate cand vin facturile. mai bine, parerea mea, treceti la vodafone. dupa ce trec cei doi ani ii parasesc si revin la vodafone sau imi iau cosmote daca isi rezolva problemele cu acoperirea in teritoriu.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nimeni nu merge la locul 2 sau 3 , toti merg la locul 1 .....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Corect ! Confirm aceasta regula absurda deoarece am lucrat in domeniu mai bine de 5 ani uneori solicitandu-se acest "depozit" chiar si clientilor existenti...

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

sustin si eu ideea ca orengiu e un srl de kkt.
    am fost scos de 3 gorile din sediu lor pe sus.

oricum eu nu mai am abonamente la telefonie mobila.
    am cartele prepay si atat.
    E naspa ca semnalul la oringi e dezastru in oras. abia daca poti da un telefon in anumite perioade.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am doua abonamente Vodafone unul din iulie 2003, ce ma supara la ei ca nu vin cu nici o oferta pentru vechii abonati. Au mai multe facilitati noii abonati, de aceea am vrut sa-mi fac abonament la Orange.
    Last edited by alex07; 6th December 2007 at 21:01.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am doua abonamente Vodafone unul din iulie 2003, ce ma supara la ei ca nu vin cu nici o oferta pentru vechii abonati. Au mai multe facilitati noii abonati, de aceea am vrut sa-mi fac abonament la Orange.
    Ramai unde esti ca-ti garantez ca e mult mai bine decat bOrange, iar pe cei de la Vodafone daca-i presezi cu rezilierea pan' la urma sigur or sa-ti sara cu ceva la cap.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

mie in fiecare an, mi s-a propus prelungirea abonamentului cu inca 1 sau 2 ani, oferindu-mi oferta de pe piata !

am 3 abonamente VDF, si asa se intimpla de 4 ani ...

ps: nu conteaza ce facturi ai sau ce vechime ...
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

VDF sta bine cu oferta, sunt multumit de asta, altceva ma enerveaza: calitatea serviciilor oferite! Zilnic ma enervez incercand sa apelez alte numere VDF si obtin acelasi "Network Error", trebuie sa incerc de 3-4 ori pana reusesc sa dau un telefon. Am schimbat 2 telefoane in 3 luni, mi-au schimbat SIM-ul, nu mai stiu ce sa mai schimb. Pentru mine a devenit evident ca reteaua e "overloaded", se pare ca VDF nu a mai investit mare lucru in infrastructura iar asta se observa imediat. Netul pe 3G merge de tot rasul, mai bine intru in primul internet-cafe pentru a-mi citi mailurile decat sa folosesc 3G-ul lor. Ma batea gandul sa trec la un Blackberry, dar cred ca asta e alta tzeapa. Nu stiu cum sta Orange la aceste servicii, dar din cate am auzit si la ei este cam la fel ... asa ca ...

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

nici o firma nu iti ofera net ca lumea prin telefonia mobila. si Zapp s-au prostit, seara merge ca melcul. ziua hai ca se mai misca cat de cat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)