Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Multumiri

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Multumiri

Tin sa aduc pe aceasta cale mii de multumiri prietenului nostru NIROS care datorita unor miscari numai de el stiute a reusit sa-mi faciliteze semnarea contractului cu DOLCE,multumesc din inima prietene,mai scapat din mare rahat in care intrasem datorita mie netinand cont la vremea respectiva de sfaturile tale referitoare la BOOM,acum pot lucra linistit cu DOLCE stiind ca nu fac aceleasi magarii la plata lucrarilor,inca o data mii de multumiri!
    Cu respect;
    CristiALBA
    PS ramane sa-ti fac o vizita dupa sarbatori sa putem degusta o sticla de sampanie!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@CristiALBADaca ai semnat contract cu RTC , esti un om mare. Incearca sa mai semnezi cu ei si urmatoarele 4 contracte: 1. MTL (pentru linii telefonice); 2. CLICKNET SIP (vinzi SIP-uri pentru net); 3. Dealer DOLCE (sa faci OS-uri la clientii tai si sa ai acces la DATA-ORDER); 4. Dealer PRE-PAY (pentru vazare carduri preplatite).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Auschwitz View Post
    @CristiALBADaca ai semnat contract cu RTC , esti un om mare. Incearca sa mai semnezi cu ei si urmatoarele 4 contracte: 1. MTL (pentru linii telefonice); 2. CLICKNET SIP (vinzi SIP-uri pentru net); 3. Dealer DOLCE (sa faci OS-uri la clientii tai si sa ai acces la DATA-ORDER); 4. Dealer PRE-PAY (pentru vazare carduri preplatite).
    Multumesc mult de sfat,o sa vorbesc maine cu ei cand ma duc sa fac prima comanda!

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

spune-le ca vrei sa fii si dealer. atunci pentru fiecare client gasit de tine pe langa banii primiti pe instalare mai primesti in plus bani si pentru ca l-ai adus in reteaua de abonati. te duci pe sate unde sunt televiziuni prin cablu unde dau programe putine la pret mare si se vede rau. 4 - 5 antene trebuie sa pui si sa vezi ce te cauta apoi lumea. mai ales ca acum a aparut oferta foarte avantajoasa si pentru cei care nu au telefon romtelecom, adica totul in custodie ca la cei cu abonament telefonic, doar ca nu au discount de 50 % in primul an ci trec din prima luna pe suma de 16 lei la pachetul variety. in momentul cand devii dealer dolce vei fi si dealer clicknet, pentru ca sunt pe acelasi departament. deocamdata dealer pentru telefonie nu se poate, nu se fac inca contracte de telefonie prin dealeri. am auzit ca incepand cu anul viitor se va putea si asta. da-i drumul la instalari si incearca sa acoperi tot Teleormanul, o sa vezi ca vei castiga bine. cat despre multumiri, stai linistit, mi-am spalat pacatul cand ti-am dat ideea pe un alt forum ca sa mergi la boom si sa vezi daca poti colabora cu ei, eu si claudiu de unde sa stim in ce situatie se va ajunge cu platile boom. stiam ca atunci cautau colaboratori pentru instalari ca umblau cu caravane prin tara si aveau nevoie de instalatori.

Posts Thanks / Likes

mestere, sunt trei firme in Romania cu care poti lucra cu incredere stiind ca nu ai probleme cu plata. Dolce, Digi si Focus. cu Max e problema ca nu prea ai cereri, iar cu Boom stii bine cum e ca te-ai fript rau de tot.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    mestere, sunt trei firme in Romania cu care poti lucra cu incredere stiind ca nu ai probleme cu plata. Dolce, Digi si Focus. cu Max e problema ca nu prea ai cereri, iar cu Boom stii bine cum e ca te-ai fript rau de tot.
    Multumesc mult de sfaturi NIROS,te voi anunta cum merg instalarile,deja am dat zvonul ca instalez gratuit cu numai 16 ron/luna si neavand inca marfa deja am 20 solicitari,deci inceputul se anunta promitator,sper sa dau drumul luna asta si la filiala din Teleorman!

Posts Thanks / Likes

pentru cei care nu sunt abonati romtelecom e 16 roni/luna. pentru abonati e 7 roni. cand vei primi orderele de instalare iti explic cum sa completezi sa nu gresesti orderul, procesul verbal de predare-primire materiale romtelecom in custodie, contractul si certificatul de garantie pentru al doilea stb, e foarte simplu dar pana te obisnuiesti cu ele ai nevoie de putin ajutor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pentru cei care nu sunt abonati romtelecom e 16 roni/luna. pentru abonati e 7 roni. cand vei primi orderele de instalare iti explic cum sa completezi sa nu gresesti orderul, procesul verbal de predare-primire materiale romtelecom in custodie, contractul si certificatul de garantie pentru al doilea stb, e foarte simplu dar pana te obisnuiesti cu ele ai nevoie de putin ajutor.
    Deja saunt obisnuit cu cele de la Focussat si Boom nu cred ca va fi mare diferenta dar orcum te voi suna cand va fi sa le complectez ca sa fiu sigur ca nu gresesc,e indeajuns unul complectat corect ca restul vine de la sine!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by CristiALBA View Post
    Deja saunt obisnuit cu cele de la Focussat si Boom nu cred ca va fi mare diferenta dar orcum te voi suna cand va fi sa le complectez ca sa fiu sigur ca nu gresesc,e indeajuns unul complectat corect ca restul vine de la sine!

Gata azi am semnat si aceste contracte;
    1. MTL (pentru linii telefonice); 2. CLICKNET SIP (vinzi SIP-uri pentru net); 3. Dealer DOLCE (sa faci OS-uri la clientii tai si sa ai acces la DATA-ORDER

Va multumesc tuturor celor ce ma-ti ajutat cu sfaturi in mod special lui NIROS,ce sa mai acum cand am vazut toate tarifele imi pare rau ca nu te-am ascultat asta primavara dar niciodata nu e prea tarziu,acum astept sa ma duc saptamana viitoare sa ridic primele 50 de kituri si 75 receivere,man ai o naveta de sampanie din partea mea mii de multumiri!

Posts Thanks / Likes

daca ai unde sa le tii ia macar 100 kitt-uri ca le termini repede. n-are sens sa faci tot la 2 saptamani drum la craiova.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

daca ai unde sa le tii ia macar 100 kitt-uri ca le termini repede. n-are sens sa faci tot la 2 saptamani drum la craiova.
    Am vrut 100 dar au zis in prima faza sa incep cu 50,spatiu am nu e problema!

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

spune-le ca vrei sa fii si dealer. atunci pentru fiecare client gasit de tine pe langa banii primiti pe instalare mai primesti in plus bani si pentru ca l-ai adus in reteaua de abonati. te duci pe sate unde sunt televiziuni prin cablu unde dau programe putine la pret mare si se vede rau. 4 - 5 antene trebuie sa pui si sa vezi ce te cauta apoi lumea. mai ales ca acum a aparut oferta foarte avantajoasa si pentru cei care nu au telefon romtelecom, adica totul in custodie ca la cei cu abonament telefonic, doar ca nu au discount de 50 % in primul an ci trec din prima luna pe suma de 16 lei la pachetul variety. in momentul cand devii dealer dolce vei fi si dealer clicknet, pentru ca sunt pe acelasi departament. deocamdata dealer pentru telefonie nu se poate, nu se fac inca contracte de telefonie prin dealeri. am auzit ca incepand cu anul viitor se va putea si asta. da-i drumul la instalari si incearca sa acoperi tot Teleormanul, o sa vezi ca vei castiga bine. cat despre multumiri, stai linistit, mi-am spalat pacatul cand ti-am dat ideea pe un alt forum ca sa mergi la boom si sa vezi daca poti colabora cu ei, eu si claudiu de unde sa stim in ce situatie se va ajunge cu platile boom. stiam ca atunci cautau colaboratori pentru instalari ca umblau cu caravane prin tara si aveau nevoie de instalatori.
    Daca poti sa ne ajuti sa fim dealeri dolce te rog sa ma ajuti da devin Deler, am incercat toate abordarile cu Dolce dar nu am primit nici un raspuns, cum traim in Romania desigur numai prin anumite cunostiinte se poate colabora , asa ca te rog daca vrei sa ne ajuti intradevar astept reteta pentru dealer Doce. Multumesc anticipat.

Posts Thanks / Likes

cine doreste sa colaboreze cu dolce ca dealer sau instalator sa trimita pe adresa de email care figureaza la Contact pe www.dolce.ro o scrisoare de intentie, copie dupa certificatul de inmatriculare al firmei, copie dupa actul constitutiv al firmei. scrisoarea de intentie trebuie sa cuprinda zona deservita (in general un judet intreg), numarul de echipe de instalatori, echipamentele aflate in dotare si un tarif propus pentru instalarea unei antene. cine se ocupa de trierea colaboratorilor Dolce va raspunde emailului, va invita colaboratorul la negocieri si se va semna contractul. daca se trimit toate aceste acte online e imposibil sa nu se raspunda.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

.............. daca se trimit toate aceste acte online e imposibil sa nu se raspunda.
    Eu nu as fi atat de sigur. Ma bucur totusi ca exista oameni care au reusit. Noi desi avem un numar mare de echipe, firma este certificata ISO 9001:2000, avem servicii postvanzare, etc. nu a raspuns nimeni niciodata la propunerea de colaborare. Cred ca totusi era corect ca cineva sa raspunda chiar si negativ.

In aceeasi ordine de idei, felicitari celor care au reusit.
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

Posts Thanks / Likes

eu am trimis email, m-au redirectionat de la Alba Iulia catre Cluj, departamentul dealeri. acolo am facut primul contract de dealer, apoi am fost trimis la celalalt departament, la instalari, unde am facut al doilea contract. in 2 saptamani a fost totul rezolvat. cel mai bine e sa mergi la ei, sa discuti personal cu cineva din conducerea departamentului.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)