Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ultraexclusivitate bum!

In aceasta luna din sursa sigura va fi declarat falimentul DTH-BOOM cei care au datorii fata de acest operator sau acest operator are datorii catre prestatorii de servicii se vor recupera numai prin actiune in instanta . Eu va va urez bafta celor ce au de recuperat de la ei daca mai au ce!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    In aceasta luna din sursa sigura va fi declarat falimentul DTH-BOOM cei care au datorii fata de acest operator sau acest operator are datorii catre prestatorii de servicii se vor recupera numai prin actiune in instanta . Eu va va urez bafta celor ce au de recuperat de la ei daca mai au ce!

"Mai bine mai tarziu decat niciodata ..."
    19E+16E+13E+7E+5E+1V+4V+5V+7V-disecq+AMIKO alien+ DREAMBOX 500+ HH 2800 ( 45E -- 30W).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post

Sursa ta e eronata,BOOM va fi preluat dar .... dupa 1/01/2008 mai multe date

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by CristiALBA View Post
    Va fi preluat si desfiintzat iar angajatzii lor daca ajung pe mana mea o sa fie vai pielea lor or sa planga cu lacrimi de sange atat de crunta va fi razbunarea mea ca sa ii invatz ce inseamna respectul fatza de un partener de afaceri ( instalator)

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Le recomand tuturor instalatorilor care au bani de recuperat de la Boom sa transmita cat mai repede SOMATII DE PLATA pentru sumele restante, plus penalitatile de intarziere aferente. Daca sumele sunt mari, merita chiar sa va adresati unui avocat ca sa va formuleze o somatie corecta si care poate sta in picioare la masa credala.
    Mai ganditi-va la un lucru, daca va uniti fortele veti putea recupera mai mult din creantele Boom in defavoarea altor furnizori.
    La masa credala au prioritate plata salariilor catre angajatii firmei si datoriile catre stat, iar ce mai ramane se imparte la creditori ...
    Procedura de recuperare a creantelor in situatia in care firma debitoare este in imposibilitate de plata poate dura si 2-3 ani, imi pare rau sa va spun asta, dar e mai bine sa stiti de la inceput.
    Daca e vreun avocat pe aici, va poate spune mai multe despre acest subiect.
    Bafta!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

de cine va fi preluat?
    eu am auzit ceva de sky
    Last edited by maniacdth; 6th December 2007 at 00:00.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Daca va fi preluat de sky nu au instalatorii de ce sa-si faca probleme..dar ma indoiesc maxim de chestia asta.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

daca vine Sky in romania digi si compani sa-si faca bagajele, Sky nu accepta concurenta.

Dar oricum sa speram sa nu vina

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    daca vine Sky in romania digi si compani sa-si faca bagajele, Sky nu accepta concurenta.

Dar oricum sa speram sa nu vina
    Il cunoastem pe nenea murdocea.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

cristi, de cine sa fie preluati... poate de cimitirul Bellu. mai stii cand mi-ai povestit la telefon ce-ai patit cu ei, cum le-ai comandat 60 de kitt-uri si cand le-ai spus dintr-o eroare pe care nu trebuia s-o faci locatiile, te-ai trezit ca in cateva zile au venit masini inscriptionate Boom si au pus in locul tau antene, apoi cand au terminat lucrarile ti-au venit in sfarsit cele 60 de kitt-uri pe care le asteptai asa cum il astepta Ileana Cosanzeana pe printul calare pe cal alb care nu mai venea? mai spune ce s-a discutat la Boom in ultima sedinta cu subcontractorii cand le-ati spus toti colaboratorii din tara ca incepand cu data de 1 decembrie nu mai puneti o antena Boom la nimeni, cum va suna disperati sa incepeti instalarile si voi le refuzati pe toate, si cum le-a spus cineva de la o firma din Cluj care instala Boom ca de la 1 decembrie Dolce va scrie pe toate masinile voastre de servici? de chestia ca vor fi cumparati de Sky UK am auzit din septembrie, insa ce nu stiu multi e ca Sky le-a impus sa faca minim 200 000 abonati pana la sfarsitul lunii decembrie ca sa ii poata cumpara in ianuarie 2008. altfel nu se incurca cu ei. dupa cum ii lasa colaboratorii in tara, nu vor face abonatii astia in tot anul 2008. nu imi pare rau de astfel de firme care isi bat joc de subcontractori si Fanta va poate confirma ca i-am spus la telefon acum o luna de faptul ca Boom spera sa fie cumparati de Sky, la care el mi-a zis ca asa ceva nu se va intampla niciodata deoarece Sky nu se incurca cu firme care au atat de multe probleme atat financiare cat si cu subcontractorii. va mai spun eu ceva, angajati buni de la Boom care au lucrat si sambata si duminica pana au picat jos de oboseala ca sa mai carpeasca cat de cat ce era de carpit la firma asta, sunt cu un picior afara si cat de curand vor parasi Boom-ul. CristiAlba, tu esti singurul de aici care stie de cine e vorba, dar alte dezvaluiri la momentul potrivit.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Moo , Boom daca ar face o oferta si la fabrica de rulmenti Barlad , la cat sunt de disperati sa vanda , ar fi refuzati .

Nimeni nu se mai incurca cu firme de apartament .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mda si eu am auzit acum o luna ca in discutie ar fi o preluare a Boom TV de catre Sky UK si Yes Israel, 75% Sky - 25% Yes, dar nu stiu ce sa zic, singura chestie care ar tenta pe cei de la Sky ar fi faptul ca cei de la Boom lucreaza cu NDS, dar Sky nu cred ca accepta sa lucreze cu acele tentative de conserve( conserve sunt cele de la Digi care sunt mult mai bune si mai flexibile, desi nu sunt fanul lor asta e adevarul ) de la Coship, Sky cred ca ar lucra cu Amstrad, producator de STB-uri care a fost de curand achizitionat de catre NewsCorp si care sunt de fiabilitate si manevrabilitate net superioare .

Dumnezeu stie ce va fi, dar un lucru este cert: BOOM ESTE IN MOARTE CLINICA !

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    cristi, de cine sa fie preluati... poate de cimitirul Bellu. mai stii cand mi-ai povestit la telefon ce-ai patit cu ei, cum le-ai comandat 60 de kitt-uri si cand le-ai spus dintr-o eroare pe care nu trebuia s-o faci locatiile, te-ai trezit ca in cateva zile au venit masini inscriptionate Boom si au pus in locul tau antene, apoi cand au terminat lucrarile ti-au venit in sfarsit cele 60 de kitt-uri pe care le asteptai asa cum il astepta Ileana Cosanzeana pe printul calare pe cal alb care nu mai venea? mai spune ce s-a discutat la Boom in ultima sedinta cu subcontractorii cand le-ati spus toti colaboratorii din tara ca incepand cu data de 1 decembrie nu mai puneti o antena Boom la nimeni, cum va suna disperati sa incepeti instalarile si voi le refuzati pe toate, si cum le-a spus cineva de la o firma din Cluj care instala Boom ca de la 1 decembrie Dolce va scrie pe toate masinile voastre de servici? de chestia ca vor fi cumparati de Sky UK am auzit din septembrie, insa ce nu stiu multi e ca Sky le-a impus sa faca minim 200 000 abonati pana la sfarsitul lunii decembrie ca sa ii poata cumpara in ianuarie 2008. altfel nu se incurca cu ei. dupa cum ii lasa colaboratorii in tara, nu vor face abonatii astia in tot anul 2008. nu imi pare rau de astfel de firme care isi bat joc de subcontractori si Fanta va poate confirma ca i-am spus la telefon acum o luna de faptul ca Boom spera sa fie cumparati de Sky, la care el mi-a zis ca asa ceva nu se va intampla niciodata deoarece Sky nu se incurca cu firme care au atat de multe probleme atat financiare cat si cu subcontractorii. va mai spun eu ceva, angajati buni de la Boom care au lucrat si sambata si duminica pana au picat jos de oboseala ca sa mai carpeasca cat de cat ce era de carpit la firma asta, sunt cu un picior afara si cat de curand vor parasi Boom-ul. CristiAlba, tu esti singurul de aici care stie de cine e vorba, dar alte dezvaluiri la momentul potrivit.

Absolut corect!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clader View Post
    Daca va fi preluat de sky nu au instalatorii de ce sa-si faca probleme..dar ma indoiesc maxim de chestia asta.
    Ar trebui sa isi faca probleme pt ca vor ramane in bransa numai cei PURSANGE nu gojeliile pe care ei i-au cules de pe jos si le-au dat superfunctia de INSTALATOR

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

probabil ca vor fi preluati de ceva conationali de-ai lor...ca de obicei...nu cred ca se desfiinteaza...poate ca va fi mai bine...depinde cit de zgirciti...pardon darnici...vor fi cei care cumpara...sa nu fie vorba aia ramaneasca...scapi de draq si dai de tat'su

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)