Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Fanta!!!!!"am rāmas stupefiat"

Menţionezi sunt fan Digi tv.
    Digi tv a fost primul DTH care nouă ungurilor din diaspora ne-a oferit şansa să vedem şi să auzim Ungureşte şi pentru acesta le sunt recunoscātor. Tot odată a fost primul līngă Focus care a dat şansa la civilizaţie celor care stau īn coclavuri şi n-aveau nici o sansă la tv cablu.
    Nu īnţeleg politica lor nouă. Fanta poate mă poţi lămuri?
    Am fost privaţi de şansa de a viziona campionatul Englez.
    Apoi vineri la RCS Cluj am luat la cunoştinţă că nu se mai dau īn custodie nici un fel de riciver numai cu banii jos. Problema este că eu una nu aşi da doi bani pe mizerile Turceşti. Nu am nimic cu riciverele dar cīnd văd made Turkey vine să vomit, şi se cere pentru aşa ceva bani. Apropo ştim bine de oferta Dolce care dă gratuit şi are programe ungureşti este drept fără TV2 dar are Eurosport 2
    Abonament la preţi mai convenabil, riciver gratuit etc. Nu ştiu dar ăn aceste condiţii cred că Digi se vaduce de rīpă.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by banditata View Post
    Nu ştiu dar ăn aceste condiţii cred că Digi se vaduce de rīpă.

Nu se duc in rapa atata timp cat exista oameni care sant din ce in ce mai nemultumiti dar care continua sa-si plateasca abonamentul numai de dragul da a fi "fan"!
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by banditata View Post
    Digi tv a fost primul DTH care nouă ungurilor din diaspora ne-a oferit şansa să vedem şi să auzim Ungureşte şi pentru acesta le sunt recunoscātor. Tot odată a fost primul līngă Focus care a dat şansa la civilizaţie celor care stau īn coclavuri şi n-aveau nici o sansă la tv cablu.
    Nu īnţeleg politica lor nouă. Fanta poate mă poţi lămuri?
    Am fost privaţi de şansa de a viziona campionatul Englez.
    Apoi vineri la RCS Cluj am luat la cunoştinţă că nu se mai dau īn custodie nici un fel de riciver numai cu banii jos. Problema este că eu una nu aşi da doi bani pe mizerile Turceşti. Nu am nimic cu riciverele dar cīnd văd made Turkey vine să vomit, şi se cere pentru aşa ceva bani. Apropo ştim bine de oferta Dolce care dă gratuit şi are programe ungureşti este drept fără TV2 dar are Eurosport 2
    Abonament la preţi mai convenabil, riciver gratuit etc. Nu ştiu dar ăn aceste condiţii cred că Digi se vaduce de rīpă.
    Nu se da in custodie la casierii, dar se da in custodie prin instalatorii autorizati, asa ca no problem...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

E clar , daca cineva nu mai da nimic moka , se duce de rāpa . Daca ar da totul moka + un masaj thailandez , ar fi cel mai bun , etc .

Pffffffff.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da ce caseriile nu sunt tot ale RCS-ului?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Moka

Nu este vorba de Moka.
    Este vorba ca un Opticum , sau Globo, Echosmart coasta intre 100 Ron şi 250 Ron şi Digi vinnde cācaturile Turceşti de la 250 ron .
    Şi să nu uitām cā mulţi lucrā pentru 400 Ron pe luna Nu se cīştigā īn toate locurile ca īn Cluj şi Bucureşti

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Nu da digi faliment dar atat timp cat au dat antene si la tiganii care dorm cu calul in camera numai de dragul de a face mai multi abonati este un operator demn de mila...Clar or sa plece mai multi decat o sa vina..Digi spune cifre ametitoare de abonati dar NU UITATI CA UN ABONAT CARE PLEACA DE LA UN DTH FIGUREAZA CA ABONAT INCA 6-7 LUNI...Vine puternic dolce si va da cu rds de pamant.Nu va pune pe gand cati abonati reuseste sa faca dolce pe o piata cu atatia dth-uri cand digi facea atatia abonati fiind singuri pe piata ?La un moment dat boom a dat clasa la digi prin canalele proprii si cele cu plata,ati uitat ?Dolce are o calitate mai buna ,nici asta nu observati ?E de rahat sa tii cu cineva cand de fapt altii sunt peste el.Si persoanele care tin ca orbii cu cineva se desconsidera in ochii tuturor.Pacat sa vezi oameni pe care ii credeai cu ceva in cap se compromit prin a persista in prostie..Cand vedeam ca unii tineau cu digi cand boom avea aceleasi canale ca digi +7 canale proprii+2 cu plata imi venea sa le bag antena pe gat Numai prostii nu recunosc cand pierd !

Banned

Posts Thanks / Likes

Scuza-ma dar unde crezi ca sunt facute Globo , Opticum si Echosmart ? In Japonia ?

P.S. Boom a dat clasa doar cu reluarile si filmele vechi vandute PPV pe post de filme noi . Mai e si acum Printul din BelAir , reluarea 759 ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Scuza-ma dar unde crezi ca sunt facute Globo , Opticum si Echosmart ? In Japonia ?

P.S. Boom a dat clasa doar cu reluarile si filmele vechi vandute PPV pe post de filme noi . Mai e si acum Printul din BelAir , reluarea 759 ?
    ei bine ala e un serial care chiar imi doresc sa il revad! Unde ai spus ca e?

noroc!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danzel View Post
    NU UITATI CA UN ABONAT CARE PLEACA DE LA UN DTH FIGUREAZA CA ABONAT INCA 6-7 LUNI...
    Te pun in TOP la prostia anului
    De altfel tot postul e de toata jena , ar trebui ca RTC-ul sa angajaze aplaudici cu minim 4 clase
    Crede-ma daca nu citeam atatea prostii intr-un singur post chiar nu ma oboseam sa intervin.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

la 2 luni dupa ce am renuntat la Boom, am fost sunat de o fatuca de la call center, care, insista sa-mi activeze pachetul X..si intradevar..inca figuram ca abonat.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned

Posts Thanks / Likes

Poate la Boom asa o fi , figurezi abonat chiar daca nu mai esti , altfel de necrezut cum au ajuns la ~80.000 de abonati .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Te pun in TOP la prostia anului
    De altfel tot postul e de toata jena , ar trebui ca RTC-ul sa angajaze aplaudici cu minim 4 clase
    Crede-ma daca nu citeam atatea prostii intr-un singur post chiar nu ma oboseam sa intervin.

Fanta
    vin cu o bere, a fost tare faza ))) @danzel, daca tot le ai, nu ma ajuti cu niste tabele Excel, de zile intregi nu mai am timp sa discut cu nimeni nici pe forum... vad ca tu esti solutia
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Deapre Digi

Pt . danzel : sincer nu stiu cati renunta la Digi pt Dolce. Dolce face abonamente multe la cei care renunta la UPC cablu. Eu sunt unu dintre ei. Am un dream si am renuntat la CATV si am mai luat 2 rec de la Dolce. Si ca mine iti arat daca vii in Timisoara inca 40-50 de persoane. Dar nu stiu nici una care sa renunte la Digi pentru Dolce !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mai fratilor,eu sint <dulceag>,dar recunosc cu mina pe inima ca tot umblind prin tara,pe la tara,dar si in orase,am vazut peste tot antene digi la greu,,/apropo,pina si amaritii aia evacuati ieri din bordelul de pe dacia din bucuresti aveau o digi [farfurie] pe jos,iar cu receptorele este o alta poveste ce tine de contractele cu producatorii de pe piata//conserva de la dolce ma enerveaza ca nu prinde cei free to air[si ar fi ceva pe 39 grade]
    in rest recpect celui mai tare[digi] numai bine si noroc
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)