Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Din cauza cui nu-si primesc instalatorii Boom banii ?

Persoana respectiva se numeste AURA ZAHARIA , este o fufa (scuze pt expresie) care a declarat public ca platile catre instalatori nu au PRIORITATE
    Va spun mai multe maine ca e mult de scris si am multe bombe de detonat in aceasta seara.

In alta ordine de idei aveti un link cu un document interesant despre situatia financiara a lui Boom

http://www.resido.co.il/admin/Milomo...1_3_07_isa.pdf

Repede ca or sa-l stearga

Fanta
    RDI
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

L-am salvat si poate il gazduim si altundeva daca il sterg . Din cifrele acelea se observa continua deplasare in minus , din punct de vedere financiar .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dau si eu maine acest document unui expert sa-l analizeze.
    Neglijenta din partea lor sa puna pe net un astfel de document.

Multumesc lui **t***pentru informatie.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

fanta, la boom e si alta problema din cauza carora instalatorii nu vad banii, nu neaparat domnisoara respectiva. fetele de la departamentul care se ocupa de actele trimise de subcontractori au fost puse pe liber, in locul lor a aparut o alta firma a unuia dintre sefii boom care se ocupa de asta. fostele angajate procesau in jur de 400 de ordere pe zi. actuala firma nu e in stare sa proceseze nici macar 100 de ordere pe zi. din acest motiv apar intarzieri la plata sau chiar neplati pentru ca se sar peste ordere.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aura Z. nu-i decat o simpla angajata a lui Boom.Crede-ma ca de la dansa pleaca toate problemele.
    In rest ai dreptate cu noua firma ce proceseaza datele trimise din teritoariu.

Fanta

Posts Thanks / Likes

vezi cum stie baiatul totul din interiorul boom? parca as avea camere video puse acolo

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    vezi cum stie baiatul totul din interiorul boom? parca as avea camere video puse acolo
    asta vrei tu sa aratzi de fapt ai si tu ca mine catziva sclavi care pt o ciorba si un mic spun si ce au supt de la masa ca asa de foame le este!

Posts Thanks / Likes

nu, nu ii consider sclavi, ii consider prieteni, si nu lucreaza in boom, ci au la randul lor prieteni acolo . daca te chinui putin afli orice. mai am prieteni care au colaborat cu boom ca si instalatori, nu si-au mai vazut banii de mult si in desele lor incursiuni pe acolo dupa banii pe instalari au aflat cam tot ce e de aflat. mi-au zis ca vor sa contacteze o firma de recuperare a creantelor de la datornici, asta ar fi singurul mod de a-si mai scoate banii de la boom. eu neavand nici un fel de afaceri cu boom nu sunt interesat de subiectul asta dar daca doresti sa colaborezi in problema asta cu ei, te pot pune in legatura cu persoanele respective.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cetateni ucrainieni sau rusi ?

Posts Thanks / Likes

case de avocatura care se ocupa de recuperarea creantelor de la datornici. man, tu o tii in tine de acum cativa ani? nu ti-a trecut supararea pe mine? apropos, imi poti lasa pe pm id-ul tau de mess? vreau sa discut o afacere cu tine.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am evitat intotdeauna sa ma implic in discutii de acest gen dar daca este vorba de acea Aura Zaharia care:
    - a fost aruncata afara de la un cotidian central de mare tiraj
    - a reusit sa aduca dealerii unui mare importator auto in pragul disperarii/falimenului

atunci instalatorii Boom au o problema majora.

O zi buna.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pegas View Post
    Am evitat intotdeauna sa ma implic in discutii de acest gen dar daca este vorba de acea Aura Zaharia care:
    - a fost aruncata afara de la un cotidian central de mare tiraj
    - a reusit sa aduca dealerii unui mare importator auto in pragul disperarii/falimenului

atunci instalatorii Boom au o problema majora.

O zi buna.
    Nu o cunosc pe domana de mai sus dar zilele trecute am vazut un articol referitor la femeile sef. Nu i-am dat atentie dar citind aici despre doamna de mai sus se pare ca intr-adevar cama asa este: instalatorii boom chiar au o problema majora ! Daca cineva gaseste articolul cu pricina sa-l posteze pentru a descifra mecanismele unei femei in posturi de conducere !
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

fanta, la boom e si alta problema din cauza carora instalatorii nu vad banii, nu neaparat domnisoara respectiva. fetele de la departamentul care se ocupa de actele trimise de subcontractori au fost puse pe liber, in locul lor a aparut o alta firma a unuia dintre sefii boom care se ocupa de asta. fostele angajate procesau in jur de 400 de ordere pe zi. actuala firma nu e in stare sa proceseze nici macar 100 de ordere pe zi. din acest motiv apar intarzieri la plata sau chiar neplati pentru ca se sar peste ordere.

Se pare ca in urma deselor telefoane si vizite la sediul BOOM a unor reprezentanti ai firmelor de instalari care au amenintat cu incetarea instalarilor ,aceea firma a unuia dintre managerii BOOM a retrimis contractele din nou la BOOM pentru a fi solutionate rapid si platite instalarile din Iulie-August-Septembrie uneori trebuie sa recurgi la masuri drastice pentru ati recupera banii

Niros,ai telefonul inchis te-am cautat de cateva ori zilele astea,suna-ma cand poti ca sa-ti dau niste vesti super!

Posts Thanks / Likes

am fost azi la Arieseni. n-a fost semnal la telefon. e o zapada acolo, mestere, jos palaria. am auzit ca ai reusit sa semnezi contractul cu Dolce si ca ai renuntat la parteneriatul cu Boom.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am fost azi la Arieseni. n-a fost semnal la telefon. e o zapada acolo, mestere, jos palaria. am auzit ca ai reusit sa semnezi contractul cu Dolce si ca ai renuntat la parteneriatul cu Boom.

Corect de la BOOM nu mai am decat 25 de echipamente,am refuzat o comanda de 100 de echipamente pe motivul neplatii lucrarilor din IULIE-AUGUST-SEPTEMBRIE le mai pun pe astea 25 care le am si merg inainte cu DOLCE astia parteneri nu ca BOOM care te trateaza ca pe o sluga-angajat propiu,pana si angajatii lor au parte de mai mult respect in discutii decat avem noi instalatorii cu BOOM,asa ca eu am dat deja startul catre alti operatori,urmeaza curand o mare parte a firmelor din toata tara or sa praseasca BOOM,sa vedem ce vor mai face,vor face ei singuri instalarile......

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)