Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Focus se joaca cu Boom :D

De doua saptamani cei mai mari din conducerea lui Boom se roaga (aceasta este termenul corect) de UPC ca sa-i cumpere Cei de la Boom se bazeaza pe cele 90.000 de receivere din piata (70.000 de abonati) si mai ales pe drepturile pentru Spania si Italia.
    Conducerea UPC-ului nu doreste sa dezvolte piata din Romania , dar nici nu refuza pe cei de la Boom , care in disperare de cauza fac saptamanal o noua ofeta

Vreua sa vad reactia celor din Boom cand vor vedea ca am si aceasta informatie

Asa cum v-am spus , Boom e un provider 100% compromis

Fanta
    Last edited by Fanta; 28th November 2007 at 22:43.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De doua saptamani cei mai mari din conducerea lui Boom se roaga (aceasta este termenul corect) de UPC ca sa-i cumpere Cei de la Boom se bazeaza pe cele 90.000 de receivere din piata (70.000 de abonati) si mai ales pe drepturile pentru Spania si Italia.
    Conducerea UPC-ului nu doreste sa dezvolte piata din Romania , dar nici nu refuza pe cei de la Boom , care in disperare de cauza fac saptamanal o noua ofeta

Vreua sa vad reactia celor din Boom cand vor vedea ca am si aceasta informatie

Asa cum v-am spus , Boom e un provider 100% compromis

Fanta
    Nu , sincer pe bune ,nu esti tu! Zi cu ce draq de droghezi sau ce bei ca noi sa evitam

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E seara bombelor ! ma uit la CL si n-am timp sa va spun cate stiu Nu mai tin nimic secret

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E seara bombelor ! ma uit la CL si n-am timp sa va spun cate stiu Nu mai tin nimic secret

Fanta
    Cam nasol . Poate te cautam si pe tine in scurt timp ca pe ELODIA cu Diaconescu in direct-idirect ultrasupersenzational cu Lazarus calare pe o antena de DIGI pe un suport de FOCUS in cur cu un LNB de MAX si in gura cu o conserva de BUM in flacari ca prea multe stii tu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dar de ce nu cumpara digi...boomul..cu un pret micut?
    de acolo m-ar interesa drepturile de transmisie pt italia si spania..

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

abia am scapat de Boom ..... se pare ca nu mi-e dat......

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stiti care e vrajeala celor de la Boom .... ii abureste pe cei de la UPC ca prin cumparare vor da exclusiv in cablu UPC-ului meciurile din Spania si Italia plus ca si celalalte canale proprii (tentativele acelea) vor putea intra in grila operatorului catv.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Problema e ca UPC chiar se gandeste la 2 canale proprii de filme, deocamadata totul nu se afla decat in stadiul de discutie...

Mai e mult pana departe si urmatoarele luni ne pot oferi o gramada de surprize pe piata de telecomunicatii din Romania.

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

fanta, la cat estimezi ca se ridica costurile schimbarii receptoarelor si ale cardurilor abonatilor preluati de la boom? vor mai ramane pe amos sau se vor muta cu totul pe thor? daca doresti si ai timp poti analiza si aceste aspecte?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Stiti care e vrajeala celor de la Boom .... ii abureste pe cei de la UPC ca prin cumparare vor da exclusiv in cablu UPC-ului meciurile din Spania si Italia plus ca si celalalte canale proprii (tentativele acelea) vor putea intra in grila operatorului catv.
    Ai dreptate. Eu acum ceva timp in urma am primit o oferta de la ZBUM, ca sa dau in retzelele mele canale ZBUM in baza unui contract ,dar intre timp s-a renuntzat la ideie era un fel de DCS-MAX TV ce vroiau ei sa faca ,dar cei de la ZBUM nu stiu ca de fapt UPC este nordic si nordicii nu prea fac casa buna cu evreii . Stii cum vad eu ZBUMUL asta? exact ca tziganii aia de aveau masutze pliante si vindeau semintze la coltzuri si pietze, o persoana juridica fara nici un fel de scrupule si rusine fatza de abonatzii sai cei care sperau la o calitate in televiziune daca UPC va lua ZBUM fitzi siguri ca o v-a lua pe un cola si o guma de mestecat gata mestecata

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)