Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Booooooomba de la FOCUS !!!

EXCLUSIVITATE RDI !

Focus SAT va fi primul provider DTH din Republica Moldova.
    Lansarea este preconizata pentru sfarsitul acestui an

Va voi tine la curent cu alte informatii legate de acest subiect !

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    EXCLUSIVITATE RDI !

Fanta
    RDI Team
    Hi Hi HI raule! Eu stiam si banuiam asta inaintea ta. Ce paracios esti nu poate omul sa faca o miscare ca si tu repede

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Lansarea "Focus Sat Moldova" se preconizeaza pe luna mai 2008.

Investitii generale - 5 milioane dolari.
    Triax-0,88m (5E...75E); Amiko Mini HD SE; H-H Strong DM2100
    100 MB optica (unlim)

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca trebuie sa-i punem jtagul si pe Fanta ca s-a molipsit si el de timmer bomb...pacat ca a intarziat sa explodeze si se stia deja

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

EXCLUSIVITATE RDI !

Fanta
    RDI Team
    Sa nu mi-o iei in nume de rau dar numele treat-ului este un pic cam exagerat, poate muri cineva de inima cand vete titlu,dar vine un dus rece cand vezi exact despre ce este vorba!
    Dar vorbind la subiect mie personal mi se pare o greseala, aceeasi greseala pe care a facuto si DigiTv! In primul rand Focus Sat trebuia mai intai sa-si consolideze pozitia de DTH serios in tara de "origine" si numai apoi sa se aventureze pe alte meleaguri! Poate cineva imi va zice ca DigiTv avea aceea pozitie consolidata, da avea pentru ca era singurul Dth in acel moment, si uite unde s-a ajuns ca sa fie lansat in 125 de tari ex comuniste sa straga nici 1 milion de abonati, dar sa-i neglijeze pe cei aproape 2 milione din tara si pe deasupra sa vina un Dth (AKTA) care nu are nici un sfert din abonati DigiTv dar care sa detina exclusivitate SCI FI si UNIVERSAL!
    Toate cele bune!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Offtopic : nu uita ca Digi a depasit in scurt timp UPC in Ungaria , etc UPC care avea o oarecare vechime pe piata ...

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Offtopic : nu uita ca Digi a depasit in scurt timp UPC in Ungaria , etc UPC care avea o oarecare vechime pe piata ...
    Da ai dreptate, dar sa nu uitam ca un atu mare pe care DigiTv il are este pretul scazut al abonamentelor, dar nu tot timpul ce este ieftin este si mai bun!
    Daca s-ar putea sa se faca un experiment S.F. ca de maine sa ramana pe piata DigiTv si BoomTv si sar aduce abonati la zero iar preturile abonamentelor ar fi egale DigiTv nu ar avea nici 5% din ceea ce ar putea strange Boom!
    Sa fim seriosi inafara de pretul scazut al abonamentelor DigiTv nu are nimic fata de celelalte Dth din tara (chiar din contra)!
    P.S. Sa nu luam in calcul abonatii!

Banned

Posts Thanks / Likes

Parca are niste canale in plus iar cu Liga 1 ..

Dar sa REVENIM ontopic .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

de focus moldova se stia din februarie, la intilnirea cu instalatorii au transpirat intentiile...UPC lucreaza cu bugete si planificari...pentru anul acesta s-au bugetat bani pentru operatiunea moldova si mentinerea ritmului natural de crestere al focus romania...nu sunt bani pentru alt transponder...poate pe cel de moldova sa mai apara ceva pentru romania...sa remarcam faptul ca focus are o grila acceptabila pentru multa lume la un pret de 15 lei...in moldova la fel va fi un pret mic care sa le asigure o penetrare acceptabila..dupa cite stiu eu abonamentul de cablu in moldova este mai mare decit cel din romania...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi-am propus sa nu ma mai cert cu voi , dar va rog sa retineti data cand a fost postat acest topic :

28-11-2007, 21:11

Eu v-am anunt de intentiile lui Focus de acum cinci luni , normal ca acum se cunoaste intentie lor , dar la momentul postarii acestui topic informatia era in premiera.

Ca nu s-a lansat la sf lui 2007 nu-i vina mea , ei atunci asta doreau , intre timp lansarea sa mai amanat cu jumatate de an.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mi-am propus sa nu ma mai cert cu voi , dar va rog sa retineti data cand a fost postat acest topic :

28-11-2007, 21:11

Eu v-am anunt de intentiile lui Focus de acum cinci luni , normal ca acum se cunoaste intentie lor , dar la momentul postarii acestui topic informatia era in premiera.

Ca nu s-a lansat la sf lui 2007 nu-i vina mea , ei atunci asta doreau , intre timp lansarea sa mai amanat cu jumatate de an.

Fanta
    RDI Team
    eu n-am vrut sa te contrazic...asa este cum spui tu...in noiembrie era facut bugetul pentru 2008, in februarie nu se stia exact ce va insemna focus moldova si nici cind vin banii...acum este 100% dupa aparitia acestui TP...ar fi interesant Fanta daca ai afla daca nu mai baga ceva canale pentru Romania(etno si taraf in special sunt cerute de abonati) pe acel TP si eventual daca nu se vor vedea aceste canale sid e catre abonatii din Romania...sa nu uitam ca sunt fff multi basarabeni in toata Romania...

Banned

Posts Thanks / Likes

Parca e un sentiment de deja-vu .... si inainte sa dea faliment , Focus Sat , cand era proprietatea lui Burci/ESS se tot amna si rs-amna . Acum ca sunt la UPC e la fel . Oricum UPC e la acest capitol o companie inteligenta: nu mai vrea sa investeasca in Focus pentru ca vede ca e degeaba .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevarul e ca Focus era de mult istorie (faliment) daca nu era preluat de UPC.
    La fel de adevarat este ca la ora actuala Focus SAT este un provider de pluton la care eu personal nu m-as abona niciodata.

Fanta

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default focus sat

Adevarul e ca Focus era de mult istorie (faliment) daca nu era preluat de UPC.
    La fel de adevarat este ca la ora actuala Focus SAT este un provider de pluton la care eu personal nu m-as abona niciodata.

Fanta
    subscriu la cele afirmate dar au si niste oameni dezinteresati.Stiu 2 firme cu tot ce le trebuie,masini,oameni ,magazine si carora d l sararu le a refuzat contractul pe motiv ca zona ar fi acoperita.Si nu era...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)