Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor legat de Dolce

Pot sa cumpar un receiver pentru dolce si care ar fi pretul?Pot sa renunt la instalare pentru ca vreau sa fac cadou receiverul unui prieten din Italia iar pe blocul meu nu am vizibilitate la 39 de grade este.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

ceea ce doresti nu se poate. sa-ti explic procedeul. cand suni la romtelecom, la 930, orderul de instalare se repartizeaza unui subcontractor care trebuie sa iti faca instalarea in maximum 7 zile lucratoare. romtelecom iti da in custodie o antena, suport, lnb, cablu coaxial, un receptor cu cardul aferent. al doilea receptor se plateste cu 3,20 euro in 24 rate, 6,30 euro in 12 rate sau plata integrala 75,00 euro. in aceasta suma intra si 20 metri de cablu coaxial pentru al doilea receptor. daca se depasesc cei 20 metri alocati pentru receptorul in custodie, vei plati in plus pentru fiecare 10 metri de cablu cate un euro. cardul la al doilea receptor tot in custodie il vei primi. daca vrei sa renunti, predai la romtelecom toate echipamentele in afara de receptorul pe care l-ai cumparat si cablul coaxial care l-ai achitat o data cu el. vei preda si cardul celui de-al doilea receptor. asa ca il faci cadou cunostiintei tale fara card si nu are ce sa faca cu el.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate stiu este obligatoriu sa ai contract pe 2 ani.
    Pe un an de zile poti sa faci doar daca esti client Romtelecom si platesti taxa de activare de 35 de Euro.
    Receiverul parca costa 250 RON+TVA.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

se poate face si pe un an si pe doi, daca faci pe un an discount de 50% la abonament ai doar pe 6 luni, daca faci pe doi ani, ai acel discount un an.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Oricum tot teapa iei cand ai de-a face cu RTC.
    Intrebare: Ce faci cu "gunoiul" cand nu ai nevoie de el? Raspuns: Nimic, ...il voi arunca.
    Acest lucru dovedeste o alta fata a RTC cum tepuieste fraierii de clienti cumparand un receptor cu care nu are ce sa faca.(NDS).

Abonat Dolce, a se citi om fraierit de RTC.Imi pare rau de cei care ati "pus botul" ..dar asa este viata, nu poate fi totul roz.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

maistre eu sint client dolce si scuza-ma dar fraier e cel ce nu gindeste nu ce ce alege ce doreste /fiecare isi face propriul plan ce dth vrea ,ce oportunitati are,iar pentru pasionati exista nenumarate modalitati de receptie aprogramelor tv[stb cum patch/ss2/dream/cam...etc]
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

revenind la problema omului,ia-ti frate ab cu doua rec/unul tine-l tu si pe celalat marita-l/dupa doi ani nu se stie ce mai e pe la rtc
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    Oricum tot teapa iei cand ai de-a face cu RTC.
    Intrebare: Ce faci cu "gunoiul" cand nu ai nevoie de el? Raspuns: Nimic, ...il voi arunca.
    Acest lucru dovedeste o alta fata a RTC cum tepuieste fraierii de clienti cumparand un receptor cu care nu are ce sa faca.(NDS).

Abonat Dolce, a se citi om fraierit de RTC.Imi pare rau de cei care ati "pus botul" ..dar asa este viata, nu poate fi totul roz.
    eu am 2 1160 cumparate si tot gunoaie sunt .ce naiba man la 6-15e cat sunt abo la operatorii ramani mai avem si pretentii , sunt totusi socetati comerciale si nu asociatii umanitare...macar la dolce din 2 am platit doar unu si pe ala in 24 rate...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gladix View Post
    revenind la problema omului,ia-ti frate ab cu doua rec/unul tine-l tu si pe celalat marita-l/dupa doi ani nu se stie ce mai e pe la rtc
    chiar nu intelegt ce sa iei cu 2 rec daca unu zici sa-l vanda?sa plateasca rate la al II-lea doar pt faptul ca il vinde"cu banii jos"? si din cate sint informat fara cartela dolce il el poti sa il arunci

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)