Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Cine doreste CAM+CARTELA MAX TV?

Sa facem un mic sondaj...cine doreste CAM +Cartela, si la ce pret?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pt. ce CAM ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

mai mai .. stati linistiti nu mai veniti cu fitile... ca explodeaza...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu-mi trebuie CAM. imi ajunge cartela

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

mi se pare gresita intrebarea!?corect ar fi fost:cine NU vrea card+cam pt max?!
    Everyday you learn something new!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: Cine doreste CAM+CARTELA MAX TV?

Quote Originally Posted by liviusky
    eu vreau numai cardul pe gratis (ma oblig sa platesc abo pe un an in avans pt asta)

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    eu vreau numai cardul pe gratis (ma oblig sa platesc abo pe un an in avans pt asta)

si eu la fel

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nº 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    ca sa ma castige de client eu vreau cardu gratis + 1 an abo gratis... daca ma conving semnez pe minim 2 ani
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

deci cartela va apare la pretul de 500.000lei+220.000 lei abo..succese nebanuite

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu stiu care sunt costurile de exploatare ale unei platforme DTH, de la ce numar de abonatzi devii profitabil cu pretzurile pietzei romaneshti, dar imi permit sa avansez urmatoarele ipoteze.

Daca in RO vrei sa faci profit pe termen mediu sau lung, cred ca ar trebui sa "construieshti" o relatzie sanatoasa cu clientzii, in masura in care marja de profit proiecata sau realizata itzi permite o astfel de politica.

Daca DTH vrea sa devina ce e in alte tzari, respectiv alternativa calitativ mai buna, mai stabila, mai ushor de intretzinut, mai comoda a clientzilor la cablul TV, cred ca e de bun simtz ca, adresandu-se in mare aceluiashi public tzinta, sa "tzinteasca" tarife sensibil egale, respectiv...

costuri de instalare nu mai mari de 500.000 ROL, abonament de la 250.000 ROL.

In ipoteza ca publicul tzinta e altul, recalculam shi proiectam...

Daca 60% din populatzie e in mediul rural, unde penetrarea retzelelor de cablu e probabil sub 10% (din cei 60%, deci sub 6% din populatzie), DTHul se adreseaza celor cu venituri din agricultura shi activitatzi conexe, sau celor cu vile la munte?!? Ashtia din urma pot constitui masa de clientzi care sa faca platforma profitabila?! Ma indoiesc profund, indiferent de ce manevre ar incerca un operator sa faca, impunand un receiver, CAM, cartela sau orice alta combinatzie ghidusha.

Rezumand, ma ashtept ca o platforma DTH IN ROMANIA sa reusheasca sa gaseasca pretzurile de echilibru in apropierea celor ale furnizorilor de cablu, cu care deocamdata se pot compara SHI calitativ, SHI cantitativ.

Just?

Sa le uram succes celor de la MAX, shi sa ii ashteptam sa puna la bataie cartele ieftine, ce le putem infige in CAMurile ce le avem, daca le avem, sau in receptoare multe, ieftine SAU bune, dupa cum poate fiecare.

SUCcese pe RAMura!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

deci cartela va apare la pretul de 500.000lei+220.000 lei abo..succese nebanuite
    si cu conectarea si instalarea care parca mai erau cate 500.000 cum ramane?!
    Everyday you learn something new!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by malcolm
    si cu conectarea si instalarea care parca mai erau cate 500.000 cum ramane?!
    te instalezi si te conectezi SINGUR..meseriasule!

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

meseriashule... cati din posesorii de instalatii din romania crezi tu ca au receivere sau cam-uri compatibile cu via 2.5? care succes nebanuit... ce imi place la cei care au un cam sau un receiver pe care mere un card... au impresia ca toti au receivere si camuri compatibile. Cardu o sa fie o afacere pentru hai sa zicem 5-10 hai cu indulgenta 15% din numarul de abonati pe care max ii va avea in total. Restu daca vor cumpara receiveru, antena si dau bataie... daca nu asta e. Gandestete la unu care nu are antena ce alege... da pe un receiver 150 para, pe un cam vreo 80 sau cat o fi si mai da si pe antena 20 sa zicem si iasa la colosala suma de vreo 250 fara TVA.

Io zic ca inainte sa zici ceva mai gandeste.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Taxa de conectare e separat de taxa de montare.se plateste de TOTI abonati.Liviusky pana acum pe forum erau enervant de multi Digi-sti care debitau numai prosti se pare ca tu ai ceva interese sa ne intoxici cu Max-Sax Tv.Stai sa inceapa vanzarea si apoi mai vorbim.Nu au inca site si la ei in call center raspunde o fufa care e pe din-afara.Nimeni nu se gandeste la ceva : Piata se indreapta spre saturare. 50% din piata este acoperita.Digi TV si-a asigurat deja un avantaj substantial.Max-Sax e greu te crezut ca va putea sa concureze cu Digi.Sa vad cati dintre voi renunta la HBO pentru a vedea juma de programe la aceasi bani in cam de viaccess? Sunt curios.

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

Poate ca se "bazeaza" pe piatza gri unde e mai usor( ieftin) sa aduci cartela decat cartelala cu receiver maritat.
    Pentru mine acesta nu poate fi decat un lucru bun

#Nanok#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)