Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Numar abonati Digi TV in Europa

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=58192

Plecand de la acest topic deschis de hashbezero m-am interesat si am aflat datele reale priviind numarul de abonati Digi Tv in Europa.

Romania : 1.700.000
    Ungaria : 450.000
    Slovacia : 280.000
    Cehia : 170.000
    Serbia : 70.000
    Croatia : 40.000

Total ~ 2.710.000

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=58192

Plecand de la acest topic deschis de hashbezero m-am interesat si am aflat datele reale priviind numarul de abonati Digi Tv in Europa.

Romania : 1.700.000
    Ungaria : 450.000
    Slovacia : 280.000
    Cehia : 170.000
    Serbia : 70.000
    Croatia : 40.000

Total ~ 2.710.000

Fanta
    RDI Team
    Salut!

Ai cumva niste cifre proaspete, acum, la final de 2008, pentru toata Europa?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by robertut View Post
    Salut!

Ai cumva niste cifre proaspete, acum, la final de 2008, pentru toata Europa?
    Pai datele de mai sus sunt pentru toata Europa, si banuiesc ca sunt cele mai proaspete cunoscute de el, fiindca altfel le-ar fi dat pe alea. Probabil o noua evaluare se va face in ianuarie.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Kroky View Post
    Pai datele de mai sus sunt pentru toata Europa, si banuiesc ca sunt cele mai proaspete cunoscute de el, fiindca altfel le-ar fi dat pe alea. Probabil o noua evaluare se va face in ianuarie.
    Fanta a scris acest mesaj in noiembrie 2007. A trecut de atunci mai mult de un an, cifrele postate nu mai sunt demult actuale.

Recesiunea economica mai mult ca sigur a influentat cresterea numarului de abonati, ceea ce face aceste date si mai interesante.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aaa, acum vad data, ai scos postul de la naftalina... Si eu care mai radeam de unii care raspundeau unei intrebari postate cu ani in urma... Uite ca mi s-a intamplat si mie. De vina e numai neamtul ala mititel care imi ascunde sculele, cine-l vede poate sa-l uite: Alzheimer. Scuze.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

...vis-a-vis de datele de abonati scrise mai sus numai Tsezari(daca nu am scris corect scuze)stie..indiferent cum va fi recesiune sau nu tot RDS va ramane in frunte...romanul se afla in recesiune de 20 de ani...nu conteaza ce vede si cum vede...mult si prost..asa suntem noi romanii..comparativ cu alte retele de cablu-satelit sunt undeva la partea de jos(din aceasta cauza nici nu ii preocupa o imbunatatire a serviciilor si a calitatii serviciilor)...oricum in RDS e o deviza:"Pt cei multi si prosti".Ar trebui odata pt totdeuna sa recunoastem ca RDS e al marii majoritati secatuite de putere si bani care nu isi poate permite o televiziune de calitate.Sa speram ca anul ce vine va aduce o imbunatatire a serviciilor ...ceea ce in criza actuala a RDS este irealizabila.Atata timp cat semnalul vine pe "teava",prost,dar vine "glanetasi" sunt suficienti care sa contribuie la bunastarea RDS.Oricum deviza roamanului:Mult ,ieftin si prost decat putin si calitativ..e valabil in orice domeniu
    Sarbatori fericite RDS,Dolce,Foccus,Akta..si care mai sunteti...prosti si multi mai sunt...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Kroky View Post
    Aaa, acum vad data, ai scos postul de la naftalina... Si eu care mai radeam de unii care raspundeau unei intrebari postate cu ani in urma... Uite ca mi s-a intamplat si mie. De vina e numai neamtul ala mititel care imi ascunde sculele, cine-l vede poate sa-l uite: Alzheimer. Scuze.
    Se'ntampla si la case mai mari

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by romanian View Post
    ...indiferent cum va fi recesiune sau nu tot RDS va ramane in frunte...romanul se afla in recesiune de 20 de ani...nu conteaza ce vede si cum vede...mult si prost..asa suntem noi romanii...
    Pe mine ma interesau date legate de abonatii Digi de peste hotare, deci nu la romani

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Pe mine ma interesau date legate de abonatii Digi de peste hotare, deci nu la romani
    date certe: MULTI! sau whatever... chiar are importanta?!?...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu am deocamdata aceste date , dar poate le voi posta saptamana viitoare.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Depinde ce se intelege prin abonatii de peste hotare. Este vorba de abonamentele facute de unguri, cehi, slovaci, croati, etc. la pachetele corespunzatoare, sau de romanii din strainatate abonati oficial la digi, prin intermediul prietenilor sau rudelor din Romania? In acest ultim caz, cred ca se poate face doar o estimare foarte vaga.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)