Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Dezastru la Max

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Dezastru la Max

Max Tv se afla intr-o perioada extrem de grea dupa schimbarea propietarului.Surse din interiorul lui Max mi-au confirmat ca lunar se pierd 4.000 de abonati iar in acest ritm este foarte posibil ca maxim 18 luni acest provider sa dispara de pe piata.
    Vom vedea.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai uitat sa precizezi ca din sursele tale 99% din acesti fosti-abonati s-au dus la digi
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ironie slaba , informatie reala si in final chiar sunt probleme la Max.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default salut!

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Max Tv se afla intr-o perioada extrem de grea dupa schimbarea propietarului.Surse din interiorul lui Max mi-au confirmat ca lunar se pierd 4.000 de abonati iar in acest ritm este foarte posibil ca maxim 18 luni acest provider sa dispara de pe piata.
    Vom vedea.

Fanta
    Si tu ca si eu poate stii cine se afla in spatele noului PROPRIETAR , ce dezbatem noi aici va fi impartit in DOUA stii care sunt finalistii nu? Sunt trase liniile de mult , zarurile au fost aruncate asa ca ........................

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

gata s-a terminat cu boom incepe campania anti-max

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default gresesti

Quote Originally Posted by stargate99ro View Post
    gata s-a terminat cu boom incepe campania anti-max
    gresesti eu cu acesti oameni am avut retzele paralele de cablu , si nu am avut probleme nu am dus o campanie violenta intre noi , ne-am bazat pe omenie si pe zicala romaneasca "cel mai bun sa castige" noi ( adica firma mea si firma lor am fost si suntem inca concurentzi ) probleme nu am avut decat minore din cauza angajatzilor care erau prost educatzi si prost pregatitzi asta sta drept dovada si unele probleme ce le-au avut in NORMELE DE PROTECTIE A MUNCII dar ca varf de conducere chiar daca sunt enspemii de asociatzi sunt FAIR PLAY! jOS PALARIA IN FATZA MARILOR DIN DECEBAL! AU CARACTER
    Last edited by ucigatoruldevis; 22nd November 2007 at 23:18.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

din punctul meu de vedere max are doua probleme mari, care daca le-ar gasi o solutie de rezolvare s-ar schimba situatia. 1. taxa de 50 lei care o cer distribuitorului pentru fiecare cartela si care, apoi, se recupereaza de la abonat. atata timp cat ceilalti provideri dth nu cer asa ceva, normal ca utilizatorul de servicii dth prefera pe cel care ii ofera servicii la costuri cat mai mici. 2. imprastierea pe mai multi sateliti. suma care o platesc pentru o antena instalata cu 3 lnb-uri e de 80 lei. tu trebuie sa le dai inapoi pe card 50 lei. mai ramai in buzunar cu 30 lei. afaceri din astea pe care nu-ti scoti nici benzina consumata pana la client nu face nimeni. problema e ca refuza firmele de instalari sa lucreze cu ei in asemenea conditii si din acest motiv nici clienti nu au.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    din punctul meu de vedere max are doua probleme mari, care daca le-ar gasi o solutie de rezolvare s-ar schimba situatia. 1. taxa de 50 lei care o cer distribuitorului pentru fiecare cartela si care, apoi, se recupereaza de la abonat. atata timp cat ceilalti provideri dth nu cer asa ceva, normal ca utilizatorul de servicii dth prefera pe cel care ii ofera servicii la costuri cat mai mici. 2. imprastierea pe mai multi sateliti. suma care o platesc pentru o antena instalata cu 3 lnb-uri e de 80 lei. tu trebuie sa le dai inapoi pe card 50 lei. mai ramai in buzunar cu 30 lei. afaceri din astea nu face nimeni.
    Nu ai inteles tu , dar miscarea asta este facuta cu cap , acum sunt prea obosit sa itzi explic chestia asta dar itzi promit ca o voi face si o sa vezi ca baietzii au dreptate , ex: DE CE SA PLATESTI RIDICAREA PE SATELIT AL UNUI PROGRAM CAND POTI PLATI NUMAI DECRIPTAREA LUI , aceiasi politica este adoptata si de ZBUM numai ca ei astia de la ZBUM fura in draci si au aura de sfintzi in cap ( vezi programele de pe AMOS si TELECOM)

Posts Thanks / Likes

aici te referi la faptul ca sunt pe mai multi sateliti. ai dreptate in privinta asta. insa buba ramane taxa aceea de 50 lei pe care doar ei o iau de pe instalator, nu si ceilalti provideri dth, urmand sa fie recuperata de la abonat. am primit si eu email de la Canad System, distribuitori Max, si am incercat sa negociez cu ei, sa sarim peste acea taxa si sa o introduca direct abonatului pe factura, dar nu au vrut.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Max are mai multe probleme
    Nr. 1 in opinia mea :calitatea sub orice critica a transmisiei
    2-taxa in sine
    3- raspandirea pe 3 sateliti (bine ca nu vor sa iei prima si kanal D de pe 62e)

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    aici te referi la faptul ca sunt pe mai multi sateliti. ai dreptate in privinta asta. insa buba ramane taxa aceea de 50 lei pe care doar ei o iau de pe instalator, nu si ceilalti provideri dth, urmand sa fie recuperata de la abonat.
    Faptul ca stau pe mai multi sateliti are si un aspect pozitiv :mai multe canale FTA.Cu taxa respectiva sint de acord ca e o magareala.Speram in schimbari majore din ianuarie.
    @Fanta ar fi interesan si numarul de abonati pe care-l pierde digi si focus pe luna

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Faptul ca e pe mai multi sateliti pe unii i intereseaza cel ai mult !
    Exemplu la max sunt strainii care il cauta ! Multi italieni ,nemti ,francezi .. stiu de acest provider de televiziune si i se pare destul de avantajos sa il cumpere deoarece are si pachetul de posturi romanesti si posturile straine!

cele mai multe antene max le-am instalat la straini care doreau astfel sa vada posturi !
    Degeaba veneam eu cu ideea de a pune un digi +lnb suplimentar de Hotbird ca ei asa au auzit ca max e mai bun!

mai e si o alta categorie de clienti care doresc sa prinda multe posturi .. dar care dupa un timp ishi dau seama ca nu sunt interesante ... destul de multi spun.... "cu asta prind 800 de posturi iar cu Digi numai 50 ",bine inteles ca dezamagirea e mare la urma cand vede ca nu e nimik interesant in cele 800,dar asta e un plus a celor de la max cu care i convinge pe clienti sa se aboneze la ei!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Da asa e. Eu vorbeam din punctul de vedere strict al unu abonat care vrea sa vada programele din pachet nu alea Nspe mii cu care se lauda max

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

se pierd cel putin cateva mii de clienti DIGI pe luna dar sunt din categoria celor care au avut un an gratis si acum cand lea expirat anul nu mai platesc ....si sunt probleme ....

sau care nu platesc de loc (vestita carava e de vina care a instalat in toate catunele)

Posts Thanks / Likes

cunosc si eu clienti digi care au renuntat la contractul vechi si au facut altul nou din cauza ca nu li se dadea altfel stb-ul cu doua carduri. au renuntat la contractul pe care aveau un abonament cu o cartela si au facut dupa aceea alt contract cu un abonament pe doua carduri. sunt si astfel de situatii in teren.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)