Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Dream 7020 Si

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dream 7020 Si

Vand Dream 7020 Si.Are si hard disc incorporat.Nu este nou,dar se prezinta bine.Are si telecomanda.
    pentru Fanta si Coca-cola;multumesc pentru toate informatiile de la voi;sinteti mari

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

un pret ai sa ne spui si noua ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Dream 7020 Si

Nu ma pricep.Mi la facut cineva cadou.Eu am humax 5400,si nu ma intereseaza.Stiu ca este f bun si scump.Pentru cei cu rabdare si cunoscatori este bun.Asa ca astept oferte.Nu vreau sa zic eu,si sa para mult.
    pentru Fanta si Coca-cola;multumesc pentru toate informatiile de la voi;sinteti mari

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

10mici si 1 lada de bere

spune un pret sau eventual un schimb plus restul bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Drea 7020 Si

Bravo,se aproba,dar mai pui si 350 euro.Eu as prefera 10 beri pentru tine si o lada de mici pentru mine...

excalibur Junior

Posts Thanks / Likes

Default 7020

urc la
    360eu

daca are tuner alps

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

la prosat daca te intere , nou e 1.800 RON sau in jur de nu fac reclama nu sunt interesat.
    al meu e de vanzare , e de 3 luni garantie inca 21 , fara hard , pt ca la noi asha se vinde , nu am vazut inca cu hard incorporat , daca tot suntem la faza asta @adrianp ce hard are , caci in germany e cu hdd de 160 . si da , tunerul e Alps.
    asta ca sa nu mai adaog si eu un post ca as vinde unul :P)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Dream 7020 Si

Sinangel,nu stiu ce ai vrut sa spui,si nici nu ma intereseaza,si nici nu vreau sa-ti fac reclama.E si normal sa nu-l vinzi daca te comporti la fel cu potentialii clienti care au incercat sa cumpere Dreamul tau.Ca sa-ti satisfac curiozitatea are hard de 320,si pus separat.Ce care au dorit relatii despre el am spus prin pm.Asa este la noi.Traim in U.E,acum..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Dream 7020 Si

Pe al meu l-am dat,mai am un dream s.320 E.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

eu n-o sa va inteleg niciodata , de ce relatii pe PM cind poti sa scrii de la inceput aici tot ce poate si ce pretentii aveti , cine vrea se baga in seama , se baga si cine nu , NU.
    daca i-mi convine ce si cum , il iau , nu mai tre sa scriu zeci de PM-uri sa aflu cite ceva.
    e pur si simplu pierdere de timp , de ceeace nu beneficiem toti.
    luati ex. eBay.

@Blana
    fa o regula simpla , cine vrea sa vinda ceva , sa dea domne si pretu , ca nu e sfirsitu lumi daca omu vrea un pret pe el.
    cui ii convine bine , cui nu-i convine i-si zice parerea , dar nu tot timpul RELATII PE PM , ich finde das scheiße.

Mentor Ahmadinejad Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by badboy View Post
    eu n-o sa va inteleg niciodata , de ce relatii pe PM cind poti sa scrii de la inceput aici tot ce poate si ce pretentii aveti , cine vrea se baga in seama , se baga si cine nu , NU.
    daca i-mi convine ce si cum , il iau , nu mai tre sa scriu zeci de PM-uri sa aflu cite ceva.
    e pur si simplu pierdere de timp , de ceeace nu beneficiem toti.
    luati ex. eBay.

@Blana
    fa o regula simpla , cine vrea sa vinda ceva , sa dea domne si pretu , ca nu e sfirsitu lumi daca omu vrea un pret pe el.
    cui ii convine bine , cui nu-i convine i-si zice parerea , dar nu tot timpul RELATII PE PM , ich finde das scheiße.
    Corect! Cred ca ar trebui sa se ia exemplu de pe http://www.elforum.ro/viewforum.php?...dd0a33290982f9, unde regulile la postarea anunturilor pt vanzari sunt ceva mai riguroase.
    Var cu Adolf, frate cu Iosif si prieten cu Kim...
    Anti-USA, anti-RUSA, anti-UE, anti-MUEEEE-UE member...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Da , e aiurea cu atata secretomanie .

Cel mai corect e ca pe ebay , vinzi ceva , daca nu e nou pui o poza sa se vada in ce stare este si pui un pret . De ce ne e jena sa punem preturile ? Pentru ca sunt umflate?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si eu sustin aceasta idee , daca pui un anunt la Shop neaparat sa pui pretul si locatia , daca nu sa se dea un ragaz de o zi si un avertisment postatorului sa posteze aceste detalii si daca nu o face sa se stearga postul . Si inca un aspect ar fi bagatori in seama fara intentie de a cumpara cu replici ca ,, dincolo era mai ieftin '' , fiecare isi pune pretul dupa cum crede de cuviinta , nu esti obligat sa cumperi . Parerea mea .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Dream 7020 Si

Si eu ce am facut gresit?Am spus ca nu e nou,ca are hard pus,nu este in garantie ,are o multime de mufe,si am lasat la latitudinea celui interesat si cunoscator,sa spuna pretul.Imediat au inceput sa se faca misto,dar nu de dragul de a fi distractivi,ci pentru a te intimida in privinta pretuluiAm cerut 350,apoi 320,acum 310.Multi vor chilipiruri sau aproape degeaba.Cei care au vrut sa cumpere sunt cei care m-au contactat pri PM.Am negociat si am ajuns la un pret corect pentru ambele parti.Asa am procedat si cand mi-am luat Humaxul si alte piese pentru receptie.Nici eu nu le-am cumparat din magazin ca nu mi-am permis,dar nu am cerut sau intrebat de garantie la un lucru care nu este nou.Si am luat lucruri bune.Cei care vor poze,la ce folosesc?Tot pentru intimidare.Daca vrei sa cumperi,sa fi sigur ca asta vrei,nu sa raspunzi numai de dragul de a fi remarcat.Cu stima.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De obicei sectiunea Shop este foarte serioasa , mai are si deraiaje cateodata , ce sa-i faci .

Hai sa fim mai seriosi pentru ca e vorba de incredere , seriozitate si bani aici .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)