Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Bătrîn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Nasu’ Radu Moraru

Nasu’ Radu Moraru incepea emisiunea la 8pm in edmonton asta seara e mutu
    sa schimbat ora de transmisie sau lau arestat ?
    mersi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down Ce Le Face La Escroci Astia

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    mersi

au skimbat orarul la NASU se da si la 15.30 si seara o difuzeaza cu 30 min intirziere,DACA ERA ARESTAT INCEPE ADEVARATA REVOLUTIE
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    mersi
    este cam o ora si 30 minute intirziere trebuia sa inceapa la 10 si a inceput la 11:30 EST
    nu e treaba de arestare cred mai de graba sa nui ia astia glanda

polist Teacher
    Posts Thanks / Likes

normal, programul rsn devine tot mai "bun". daca in toronto nasu incepe la 11:30 (eu n-am mai stat aseara sa-l vad, si la 10 era cam tirziu) nu se mai uita nimeni.
    in schimb, pt speranta tv si alte penibilitati, pocaite sau nu, sper ca nu plateste nimeni.
    eu unul stiu bine de ce nu vreau sa-i platesc.
    Poli Timisoara bate toata tara.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

In ultimele seri emisiunea Nasul a depasit cele 2 ore atribuite in program. Ar fi trebuit sa se termine in direct la 5pm EST si s-a terminat la 6.30pm. De acolo tot programul TV a fost decalat cu o ora si 30 min, inclusiv Cronicuta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Aseara au dat Nasul sau au cenzurat astea rsc-ul? ,ca si ala din Alexandria au dato-n manele ca transpirase nitulescu

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

au dat. Acelasi subiect

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default averea lui Nasu

Saracu’ Nasu’ Radu Moraru este chiar bogat!
    20.09.2006

Acuzat ca isi cheama invitatii in emisiune contra cost, Radu Moraru infirma aceste zvonuri. Nasu’ nu are nevoie de mita pentru ca este proprietarul unui club cu circuit inchis, extrem de profitabil, „Contry Club“, situat in apropierea Brasovului.

Radu Moraru isi tine afacerile departe de ochii presei si ai cunoscutilor si pozeaza intr-un amarat de bugetar. Nasu’ nu cade prada „fripturilor“, asa cum se spune, tocmai pentru ca are indeajuns.

Cu toate ca a sustinut vreme indelungata ca traieste dintr-un salariu de jurnalist, Radu Moraru, Nasu de la B1 TV, este un potent om de afaceri. Gigi Becali stie! Invitat in emisiunea moderata de Moraru, Becali a precizat, printre altele, ca Nasu’ are si alte afaceri, printre care si un hotel, fara a intra insa in amanunte. Radu Moraru le spunea in repetate randuri invitatilor sai ca se traieste greu din salariul de jurnalist si sa nu aiba ei impresia ca viata este usoara pentru un amarat de bugetar. Ceea ce este un lucru foarte bun daca ar fi sa urmam exemplele prezentatorilor din strainatate, care pe langa faptul ca sunt oameni de presa detin si importante afaceri.

Motivul pentru care moderatorul a preferat sa nu-si faca reclama este acela de a nu amesteca afacerile cu prietenia si nu doreste sa dea ocazia sa i se ceara cate o camera, el nefiind unicul proprietar.

Radu Moraru detine un hotel in comuna Cristianu langa Brasov, afacere care a pus-o pe picioare in doar sase luni. El a ales acea zona tocmai pentru ca este nascut in Brasov.

Este vorba despre „Country Club“, un club cu circuit inchis, cu zece camere, piscina incalzita, fitness, intr-un cuvant toate facilitatile. Hotelul nu are reclama nici macar pe internet pentru ca „nu are nevoie“, dupa cum sustine chiar proprietarul.

Cunoscutul om de televiziune a avut in proprietate si o ferma pe malul unuia dintre lacurile de la Vacaresti.

In gura presei
    Radu Moraru a intrat in conflict cu o serie de oameni de afaceri si de jurnalisti. Unul dintre acestia este Horia Ivanovici care sustine in editorialele sale ca Nasu face emisiuni platite. Ziaristul de sport il terfeleste pe Moraru ori de cate ori are ocazia. Nasu’ in schimb tace. „Nu vreau sa-i dau o replica lui Horia. E un stil de presa pe care eu il detest. El are probleme cu altii si de aceea spune toate acele lucruri“, a precizat Radu Moraru.

Nasu’, personaj de film
    Radu Moraru a facut si filme. El a fost invitat anul trecut sa apara in pelicula „Sah la general“, o productie realizata de Mihai Orasanu, regizata de Serban Marinescu dupa „Ciocoii noi cu bodyguard“ de Dinu Sararu.

Omul de televiziune a filmat chiar in studioul emisiunii „Nasul“. A avut ca invitat un politician, important om de afaceri si liderul partidului de opozitie, in persoana lui Valentin Popescu, rol jucat de Dorel Visan.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by cerna View Post
    Saracu’ Nasu’ Radu Moraru este chiar bogat!
    20.09.2006

Acuzat ca isi cheama invitatii in emisiune contra cost, Radu Moraru infirma aceste zvonuri. Nasu’ nu are nevoie de mita pentru ca este proprietarul unui club cu circuit inchis, extrem de profitabil, „Contry Club“, situat in apropierea Brasovului.

Radu Moraru isi tine afacerile departe de ochii presei si ai cunoscutilor si pozeaza intr-un amarat de bugetar. Nasu’ nu cade prada „fripturilor“, asa cum se spune, tocmai pentru ca are indeajuns.

Cu toate ca a sustinut vreme indelungata ca traieste dintr-un salariu de jurnalist, Radu Moraru, Nasu de la B1 TV, este un potent om de afaceri. Gigi Becali stie! Invitat in emisiunea moderata de Moraru, Becali a precizat, printre altele, ca Nasu’ are si alte afaceri, printre care si un hotel, fara a intra insa in amanunte. Radu Moraru le spunea in repetate randuri invitatilor sai ca se traieste greu din salariul de jurnalist si sa nu aiba ei impresia ca viata este usoara pentru un amarat de bugetar. Ceea ce este un lucru foarte bun daca ar fi sa urmam exemplele prezentatorilor din strainatate, care pe langa faptul ca sunt oameni de presa detin si importante afaceri.

Motivul pentru care moderatorul a preferat sa nu-si faca reclama este acela de a nu amesteca afacerile cu prietenia si nu doreste sa dea ocazia sa i se ceara cate o camera, el nefiind unicul proprietar.

Radu Moraru detine un hotel in comuna Cristianu langa Brasov, afacere care a pus-o pe picioare in doar sase luni. El a ales acea zona tocmai pentru ca este nascut in Brasov.

Este vorba despre „Country Club“, un club cu circuit inchis, cu zece camere, piscina incalzita, fitness, intr-un cuvant toate facilitatile. Hotelul nu are reclama nici macar pe internet pentru ca „nu are nevoie“, dupa cum sustine chiar proprietarul.

Cunoscutul om de televiziune a avut in proprietate si o ferma pe malul unuia dintre lacurile de la Vacaresti.

In gura presei
    Radu Moraru a intrat in conflict cu o serie de oameni de afaceri si de jurnalisti. Unul dintre acestia este Horia Ivanovici care sustine in editorialele sale ca Nasu face emisiuni platite. Ziaristul de sport il terfeleste pe Moraru ori de cate ori are ocazia. Nasu’ in schimb tace. „Nu vreau sa-i dau o replica lui Horia. E un stil de presa pe care eu il detest. El are probleme cu altii si de aceea spune toate acele lucruri“, a precizat Radu Moraru.

Nasu’, personaj de film
    Radu Moraru a facut si filme. El a fost invitat anul trecut sa apara in pelicula „Sah la general“, o productie realizata de Mihai Orasanu, regizata de Serban Marinescu dupa „Ciocoii noi cu bodyguard“ de Dinu Sararu.

Omul de televiziune a filmat chiar in studioul emisiunii „Nasul“. A avut ca invitat un politician, important om de afaceri si liderul partidului de opozitie, in persoana lui Valentin Popescu, rol jucat de Dorel Visan.
    Ca are bravo lui dar nu sint bani de la BUGET sau bani amariitilor de pensionari si alocatiile copiilor care sint bagati in camere de Hotel ,rate la casele parlamentariilor ,menajere..........de catre asa numiti PARLAMENTARI,Si daca face emisiunea asta este de admirat si chiar daca ar fi bagat cu ceva NEGRU stai linistit ca razboiul a inceput dar pina acum nu a dovedit nimeni cu nimic ca este (hot parlamentar) si el este platit din surse private nu de la BUGETUL AMARITULUI GUVERN,si sper ca lumea a aflat ce fel de javre sint parlamentari in PATRIA MAMA care nu au pic de civism si mai au si tupeul sa vina in emisiune si sa spuna ca el nu este bogat dar saracul are vreo 3.milioane de EURO si tot mai suge de la guvern ca de este normal RESPECTA LEGEA dar de cine este votata legea ca omul de rind habar nu avea..................dar hai sa inchei discutia ca ma incing degeaba si am ramas fara bere in casa

BRAVO MORARU TINE-O ASA

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post
    Ca are bravo lui dar nu sint bani de la BUGET sau bani amariitilor de pensionari si alocatiile copiilor care sint bagati in camere de Hotel ,rate la casele parlamentariilor ,menajere..........de catre asa numiti PARLAMENTARI,
    BRAVO MORARU TINE-O ASA
    Corect. Radu Moraru a afirmat de nenumarate ori in emisiune ca "el poate sa aibe (averi) fiind o persoana privata si nu una publica, ca cei care imoral cheltuiesc banii contribuabililor". Problema nu se pune ca unul are si 1 milion nu au, ci de moralitate, de legi date de ei pentru ei.

Cerna, nu ma asteptam...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

NIci eu nu ma asteptam sa ma luati la rost. eu doar am pus o informatie pe site, copy paste; de pe site-ul unui ziar,pacat, ca nu am facut nici un comentariu ,nici eu nu am nimic impotriva lui.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up nu te-a luat nimeni la rost

NIci eu nu ma asteptam sa ma luati la rost. eu doar am pus o informatie pe site, copy paste; de pe site-ul unui ziar,pacat, ca nu am facut nici un comentariu ,nici eu nu am nimic impotriva lui.

CERNA esti un baiat valabil ajuti mult pe multi ,eu nu te-am luat la rost nu imi permit am dat si eu ideeile mele asa cum ai facut si tu .......(copy paste)
    deci in final OMUL ISI FACE MESERIA SI O FACE CHIAR BINE,sigur acum isi va face dusmani mai multi dar asta e riscul meseriei.

numai bine CERNA

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cerna intra in actiune ca am vazut de acum o luna sau doua de cind ai primit mesajul ala ai cam lipsit din actiune.
    Lasa totu sa treaca ca am patito si eu de numarate ori (referitor la postu ala il sti tu)
    Sti cum e romanu cind nui convine ceva te injura si a doa zi e cel mai bun prieten al tau
    Asta este ce sa faci toti sintem de acolo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)