Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pachete de programe?

Ce pachete de programe se pot decoda cu patch-uri?
    As vrea sa cumpar un receptor si nu stiu care decodeaza mai multe programe.In afara de dreambox sau echivalente

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Bazatu View Post
    Ce pachete de programe se pot decoda cu patch-uri?
    As vrea sa cumpar un receptor si nu stiu care decodeaza mai multe programe.In afara de dreambox sau echivalente
    TPS, D+ (dar se apropie intunericul ) , Premiere World , Polsat , D*G*TV si multe alte programe cu traducere sau nu in Romana .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stargate99ro View Post
    TPS, D+ (dar se apropie intunericul ) , Premiere World , Polsat , D*G*TV si multe alte programe cu traducere sau nu in Romana .
    Si la ultimul de pe lista se apropie intunericul...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Si la ultimul de pe lista se apropie intunericul...
    cred ca este mai greu fiind raspanditi prin tot sud-vestul europei clienti or sa fie multe note nasoale si multe conserve aruncate pe geam si poate ca max prin nou venitul sirius poate abia asteapta nu mai zic de super oferta dolce . oricum nu cred ca pirateria este ceva de speriat pentru digitv , in afara catorva sute de pasionati nu cred ca cineva ar renunta la abonament sa stea sa caute pe net dupa key . sa se faca un pool si sa vedem cati dintre cei care au posibilitatea sa pirateze digi au si un abonament oficial la unul din dth autohtone sau la cablu - eu cred ca majoritatea .

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Ei acum , asta este o decizie care priveste direct operatorul ! Cum s-ar spune el le face el le trage , oricum cred ca s-au cantarit cat de cat consecintele ...... altfel e de rau ! Nu pot sa spun ca se ncearca marea cu degetul ... ar fi o comparatie putin fortata !
    Dar daca tinem seama ca un operator cel putin atat de mare ca Digi , a lasat ceva mai moale trecerea la N3 (sau ma rog noua revizie care poarta acest nume) din cauza unor probleme tehnice , atunci putem presupune ca lucrurile nu vor merge chiar asa de grozav cum se afirma . ca sa nu mai spunem ca sunt destule servicii si probleme la care nu s-a reusit inca punerea la punct . Vom vedea !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

un pachet bun e DMC de pe 15W, care merge de f mult timp fara schimbare de key. sper tina mult si bine.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default csat france ?

se poate decoda cu patch? csat france : canal + , cine **** , etc?
    ab sat?M-ar interesa programele frantuzesti ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default nu ma ajuta nimeni?

Va rog sa-mi scrieti daca se poate decoda canal sat france,sex view ,mct?Va rog !Si care reciver ar face asa ceva in afara de dreambox sau clone? Va rog!

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Bazatu View Post
    Va rog sa-mi scrieti daca se poate decoda canal sat france,sex view ,mct?Va rog !Si care reciver ar face asa ceva in afara de dreambox sau clone? Va rog!
    am vazut ***view pe echolite 790 si 791 ,dar tine doar doua 3 zile apoi e intuneric ...apar key dar trebuie sa fii iute pt ca uneori tine si o zi numai

Cred ca e un receptor care deocamdata are si suport pt soft ... face Au inca la prem!er pe astra si TP$ pe hotbird pana ieri facea si pe D+dar azi vad ca e intuneric ,poate mai apare un soft ceva.
    Pot sa iti spun ca si fara suport soft poti decoda multe canale prin introducerea keylor direct din telecomanda intr-un meniu secret (menu+888 sau printr-un softcam prin cablul serial Rs 232 (null modem)
    Si pe langa toate acestea mai costa si doar 200 lei ( 2 mil) cred ca e un super pret la ce poate sa iti ofere acest receptor (varianta 771 si 791 are si USB ===> poti inregistra un film de pe stelit direct pe un stick USb sau un hard FAT 32 alimentat separat)
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)