Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor "Dulce" local

Ciao! A o mare problemč cu aceasta cartela, nu stiu cum sa fac sa fiu vazut cu cartela de peer-uri. Eu vad in local dar mi se spune ca nu am cartela.
    Dream 500S+GBOX/New/CS Gemini.
    Multumesc anticipat!
    CIAO!

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu-l ai local in gbox. Il ai dist1. Local este in newcs. Daca vrei sa fi vazut cu local pe langa linia de gbox trebuie sa dai si linia cs2gbox.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se aude spunand ca in cs2gbox nu se pun mai mult de 9 peer...dar cineva mi-a spus ca are 60 in cs2gbox,vad ca parerile sant impartite

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Poti sa pui cate vrei dar cardul devine de ne utilizat.

Pe cardurile de NDS date cu level mai mare decat 1 apar clar intreruperi indiferent de timpul de raspuns al internetului.Asa poti sa ai 10 peers care trag de cardul tau nonstop sau 100 care nu iau niciodata.
    Oricum am observat ca la mai mult de 6-7 requesturi simultane apar intreruperi

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Oameni buni, nu mai dati linii direct din cs2 decat daca aveti incredere 100% in peer-ul respectiv. Daca e magar, linia voastra cs2 va ajunge direct in CCcam si nu ve-ti mai putea vedea nici macar voi, pe local, de restul peers nici nu are rost sa mai pomenesc.

@floare12:
    Cei care nu pot intelege ca ai un card ND$ care apare la dist.2 (chiar daca tu il ai local) nu merita sa-i tii in lista ta. Daca nu le convine, spune-le bye-bye, o sa gasesti destui care sa inteleaga ca un peer albastru poate fi chiar mai valoros decat unul verde!
    Si inca ceva, nu da mai mult de A2 A2 peers tai!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Oameni buni, nu mai dati linii direct din cs2 decat daca aveti incredere 100% in peer-ul respectiv. Daca e magar, linia voastra cs2 va ajunge direct in CCcam si nu ve-ti mai putea vedea nici macar voi, pe local, de restul peers nici nu are rost sa mai pomenesc.

@floare12:
    Cei care nu pot intelege ca ai un card ND$ care apare la dist.2 (chiar daca tu il ai local) nu merita sa-i tii in lista ta. Daca nu le convine, spune-le bye-bye, o sa gasesti destui care sa inteleaga ca un peer albastru poate fi chiar mai valoros decat unul verde!
    Si inca ceva, nu da mai mult de A2 A2 peers tai!
    O intrebare la ce se refera "nu da mai mult A2 A2 peers tai" ? Se refera la liniile din cwshare care au A1,A2,A3,A4,A5 si trebuie modificate si pus maxim la ele A2? Sau se refera la liniile A din cs2gbox care nu trebuie mai mult de A2

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    O intrebare la ce se refera "nu da mai mult A2 A2 peers tai" ? Se refera la liniile din cwshare care au A1,A2,A3,A4,A5 si trebuie modificate si pus maxim la ele A2? Sau se refera la liniile A din cs2gbox care nu trebuie mai mult de A2
    1. Pune 3 A3 in cs2gbox.cfg numai la linia catre gboxul tau;
    2. Daca totusi ai linii catre altii din c2gbox, da-le numai 1 A1 in cs2gbox.cfg
    3. La peers din cwshare.cfg nu le da mai mult de A2 A2.

Bafta!

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

In cs2gbox 1 1 nu ajunge cu level 0 la peer ci cu level 1. Daca vrei ca peer-ul din cs2gbox sa nu mai aiba drept de reshare dai cu 0 0.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am mers pe ideea sa lase totusi un nivel de reshare si pt peer, chiar cu riscul de a da freezuri pe cardul local.
    Chiar daca e 0 0, tot il poate "fura" in CCcam.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am mers pe ideea sa lase totusi un nivel de reshare si pt peer, chiar cu riscul de a da freezuri pe cardul local.
    Multumesc mult @satwien si @clader,dar aveti multe reclamatii,caci ati ajutat pe multi.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Asta stiu e bine sa dai numai celor in care ai incredere cum ai spus si tu.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc mult tuturor carora mi-au raspus.
    Sa inteleg ca si daca sunt "in albastru" ceilalti peer pot lua de pe card-ul meu?
    @clader "Daca vrei sa fi vazut cu local pe langa linia de gbox trebuie sa dai si linia cs2gbox." adica o linie ca asta: C: { xulescu.dyndns.org { 1111 2222 { AABBCCDA { 1 1 }}}} pe care peer-ul sa o introduca in cs2gbox-ul lui?
    @SatWien "1. Pune 3 A3 in cs2gbox.cfg numai la linia catre gboxul tau;
    3. La peers din cwshare.cfg nu le da mai mult de A2 A2." sa inteleg ca in cs2gbox intre paranteze se pune "1 A1" nu "1 1"?
    Avind in vedere confuzia, (aproape totala), pe care o am in cap si in dream, va mai cer o favoare: pe adresa [email protected] poate cineva sa-mi trimita file-urile pe care ar trebui sa la am, si cum sunt ele editate corect.
    Inca o data mii de multumiri si daca n-am raspuns pina acum nu inseamna ca nu ma intereseaza, dar sunt foarte ocupat cu munca (inca nu mi-au dat "foglio di via" broastele) HA HA HA!
    CIAO!

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by floare12 View Post
    Multumesc mult tuturor carora mi-au raspus.
    Sa inteleg ca si daca sunt "in albastru" ceilalti peer pot lua de pe card-ul meu?
    @clader "Daca vrei sa fi vazut cu local pe langa linia de gbox trebuie sa dai si linia cs2gbox." adica o linie ca asta: C: { xulescu.dyndns.org { 1111 2222 { AABBCCDA { 1 1 }}}} pe care peer-ul sa o introduca in cs2gbox-ul lui?
    @SatWien "1. Pune 3 A3 in cs2gbox.cfg numai la linia catre gboxul tau;
    3. La peers din cwshare.cfg nu le da mai mult de A2 A2." sa inteleg ca in cs2gbox intre paranteze se pune "1 A1" nu "1 1"?
    Avind in vedere confuzia, (aproape totala), pe care o am in cap si in dream, va mai cer o favoare: pe adresa [email protected] poate cineva sa-mi trimita file-urile pe care ar trebui sa la am, si cum sunt ele editate corect.
    Inca o data mii de multumiri si daca n-am raspuns pina acum nu inseamna ca nu ma intereseaza, dar sunt foarte ocupat cu munca (inca nu mi-au dat "foglio di via" broastele) HA HA HA!
    CIAO!
    Pune cwshare.cfg si cs2gbox.cfg pe emailul meu, satwien(at)yahoo.com. O sa le primesti inapoi maine seara, cand ma intorc acasa.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by commanche View Post
    We have a backup image for nds here

Hallo
    Operatorii................. (macar pe sectiunea asta)...asta e spam delete

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

......................................

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)