Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Digi de rahat

alin_cip
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Digi de rahat

Cine ma poate ajuta sa-mi rezolv problema cu t...i de operatori care iau banii degeaba.
    Am platit abonamentul la timp si acum m-am trezit cu el taiat.Am sunat sa servicii si cei de acolo niste "doamne" mi-au zis ca vor sa vb doar cu titularul (abonamentul e pe numele unui prieten de-al meu care nu e in tara).I-am explicat ca am chitanta in fata si vreau doar sa stiu de ce mi-au taiat abonamentul. Au zis ca nu pot sa-mi zica. Asa ca eu am ramas cu bani dati si fara servici digi de rahat.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cere-i prietenului datele din buletin si seria cartelei si apoi suni tu in locul lui...este regula operatorului...doreste sa sdiscute cu titularul contractului...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alin_cip View Post
    Cine ma poate ajuta sa-mi rezolv problema cu t...i de operatori care iau banii degeaba.
    Am platit abonamentul la timp si acum m-am trezit cu el taiat.Am sunat sa servicii si cei de acolo niste "doamne" mi-au zis ca vor sa vb doar cu titularul (abonamentul e pe numele unui prieten de-al meu care nu e in tara).I-am explicat ca am chitanta in fata si vreau doar sa stiu de ce mi-au taiat abonamentul. Au zis ca nu pot sa-mi zica. Asa ca eu am ramas cu bani dati si fara servici digi de rahat.
    Baga in PM serie smartcard si adresa ta de mail, am facut curat in inbox, era full... sorry
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

aceasi faza mi s-a intamplat si mie... abonament platit pe un an de zile.. dar conserva era de vina.. am tinut 2 min pe tvr.. si gata...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Poate nu esti tu de vina...

Dar nici cei de la Digi TV, ti-am trimis via mail facturile restante si ai fost deconectat fix o ora si jumatate pentru neplata, deoarece lunile mai-iunie-iulie le-ai achitat in august, dupa ce erai deconectat pentru neplata facturii din luna mai ac. Astea-s servicii de rahat? M-as mai gandi in locul tau... zi-mi ca n-am dreptate!
    Moteck DigiPower SG-2100

alin_cip
    Guest

Iti multumesc ca ai avut bunavointa sa-mi zici de ce mi-a intrerupt abonamentul dar treaba asta puteau sa-mi zica si operatorii, la care am sunat, fara sa te mai deranjez.
    Este posibil ca gresala sa se fi facuta la caseria din Alba Iulia unde am platit, iar problema e ca nu mai am chitanta.
    Nu stiu ce sa mai fac.

Multumesc inca odata.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

un singur lucru: sa pastrezi cu sfintenie toate chitantele si facturile, altfel or sa te puna sa platesti din nou !
    cat timp facturile vin la timp trebuie ca si platile sa le urmeze, altfel nu e vina celor de la digi.
    HSS1160NA, SRT6125, offset 1.2m(dual feed - Intelsat - Sirius), offfset 0.8m - Hotbird, Smart Titanium 0,2dB

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Iti multumesc ca ai avut bunavointa sa-mi zici de ce mi-a intrerupt abonamentul dar treaba asta puteau sa-mi zica si operatorii, la care am sunat, fara sa te mai deranjez.
    Este posibil ca gresala sa se fi facuta la caseria din Alba Iulia unde am platit, iar problema e ca nu mai am chitanta.
    Nu stiu ce sa mai fac.

Multumesc inca odata.
    Daca faci plata la casierie, e imposibil sa nu apara in baza de date, fiindca chitanta e generata de program si nu ai cum sa-l stergi sau sa-l pierzi sub nicio forma...
    Moteck DigiPower SG-2100

alin_cip
    Guest

In ultima faza asa o sa fac o sa merg la caserie la Alba Iulia, dar la cat au cei de acolo chef sa lucreze parca vad ca nu reusesc nimic.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

baietii de la casieria din alba iulia sunt faini, te poti intelege bine cu ei, du-te la ei cand ai probleme. nu apela la blonda ca e cam habarnista.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In ultima faza asa o sa fac o sa merg la caserie la Alba Iulia, dar la cat au cei de acolo chef sa lucreze parca vad ca nu reusesc nimic.
    Cauta-l pe Florin si spune-i ca vii din partea lui Arthur, totodata ureaza-i Casa de Piatra si transmite-i ca la urmatoarea intalnire sa vina cu sofer ca e de baut palinca ))))
    Moteck DigiPower SG-2100

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    baietii de la casieria din alba iulia sunt faini, te poti intelege bine cu ei, du-te la ei cand ai probleme. nu apela la blonda ca e cam habarnista.
    Din pacate cunosc si eu specimenul ala de blonda de la caseria din Alba-Iulia.E batuta rau in cap.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

s-a intamplat de cateva ori cand eram la casierie si stateam la coada la plata abonamentului, sa intrebe clientii pe tanti blonda de oferte digi, sau de problemele pe care le au cu receptoarele. ea, fiind pe vanzari, nu era obligata sa stie ce tine de service, dar ofertele trebuia sa le cunoasca. stiti cum reactiona? lasa oamenii sa stea la coada si pleca in spate sa intrebe colegii ce trebuia sa stie in mod normal, sa le spuna apoi clientilor. sau nu stia procedura prin care abonatul doreste sa renunte sau sa se aboneze la un pachet de programe, lucru patit de mine azi cu ea, cand am intrebat-o. m-am dus apoi la colegul ei care era la celalalt ghiseu si mi-a spus sa fac o cerere si sa o depun la casierie pana la sfarsitul lunii. domnisoara e prea sictirita, probabil de prea multa munca daca o intrebi ceva iti raspunde pe o voce plictisita, dupa ce stai 5 minute sa-si ridice ochii din monitor.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

deci cum vam mai spus eu sant cam nou in domeniul sat dar am digi tv de 2 ani si nu am mai avut pana acum nici o problema, (lipsa semnal,nota 10,plata abonamentului,activari intarziate)de care va tot plangeti pe forum,eu urmaresc acest forum de vreo 2 ani dar nu am indraznit sa scriu pana acum ,eu sant super multumit de digi tv am avut si focus sat dar era varza la momentul respectiv(sory expresia),va amintesc locatia mea Roma antena 120,lnb humax 0,3 db,digi daca ar avea si ceva ..IL CALCIO ar fi super tare .merci mult digi

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

e buna de ceva blonda?

cat despre subiectul acestui topic mi se pare rezolvat si titlul gresit (vina nu este a lui Digi tv dar al clientului ca nu a platit la zii factur(a)(ile)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)