Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Boom Sport nota 10 filmele nota 2

Sunt super incantat de grila programul Boom Sport One si sunt in al noulea cer ca pot vedea meciurile din Spania.
    In schimb filmele de pe canalele proprii ale lui Boom sunt mai slabe ca cele de pe National TV sau B1tv.Domnilor de la Boom nu puteti sa faceti ceva si pentru noi cei ce platim abonamentul complet?
    Digi TV + 2XDolce + DM7000
    De ieri am si Boom.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Filmele serioase probabil costa bani adevarati, si nu isi permit la ora asta . NU isi platesc instalatorii , ce sa mai cumpere filme serioase . Probabil au chiar si filme mostenite gratuit din arhiva Tele7abc , canal cu care Boom se inrudeste .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Lasati-ma cu meciurile din Spania si Italia ca sunt pe toate gardurile (canale tv pe satelit) chiar si in format HD.
    Pai chiar daca m-as uita la Boom as putea suporta comentariul lui Andrei Niculescu ? sau a ratatilor din presa scrisa ce se doresc crainici de televiziune peste noapte.
    Dar ce pretentii sa ai cand niste nume respectabile pana ieri din presa scrisa se maimutaresc la microfonul lui Boom pentru 30 de euro pentru fiecare partida.
    Sincer eu prefer sa urmaresc anumite meciuri pe Sport 1 sau 2 Hungary pentru ca in comparatie cu crainicii Boom limba maghiara pare tare armonioasa.

Poate ati observat ca evit sa mai scriu in ultima vreme despre Boom (sau cea mai ramas nevandut din el) deoarece acest provider ca si sustinatorii lui sunt de toata jena.

Fanta

Cat despre filme te rog mult sa nu jignesti NTV sau B1TV deoarece acestia chiar au filme adevarate in comparatie cu cele din pachetul evreiesc.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Deci solutia care ne ramane (in cazul in care nu dorim sa ne abonam la Boom ci la unul din ceilalti 4 operatori) pentru a urmari canalele de pe toate garduri, ramane pirateria, nu?
    In orice situatie financiara s-ar afla, Boom este singura platforma cu adevarat DTH, orice ati spune. In februare expira contractul cu providerul la care sunt abonat si voi migra; m-am saturat de promisiuni si de rapiditatea acestui operator.

Focus-incercare de a scoate profit rapid cu investitie mica
    Max-se insira pe prea multi sateliti si tot prost sta din punct de vedere calitativ
    Digi-romanism; pret mic, primesti ce platesti
    Dolce-e pe drumul cel bun, dar mai are pana a deveni DTH, iar daca daca falimeteaza Boom si ii ia acest "penibil" canal de sport va deveni numarul 1
    Boom-prost calitativ, incercare de a scoate profit rapid, dar e singurul DTH cu canale propii si exclusivitati

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by drogy View Post
    pentru a urmari canalele de pe toate garduri, ramane pirateria, nu?

Nu , la banii pe care-i dai lui boom 21Euro/luna mai pui 10 euro si te abonezi la un DTH adevarat din Europa cu MUUUUUULT fotbal adevarat.

Mai exista solutia feed-urilor (numai pentru hobbystii rabdatori)

In ziua de azi eu unul nu ma mai uit la un meci in care sunt dezinteresat (fan sau dusman al unei competitoare) daca nu este in HD.

Am spus-o si ma bucur ca multe lume m-a ascultat.Nu va abonati la Boom pt ca este o mare tzeapa.
    Preferati Dolce dar NU faceti abonament pe 2 ani.
    Focusul si Maxul sunt pentru necunoscatori.
    De departe Digi Tv este cea mai buna optiune , nu degeaba are peste 1.750.000 abonati numai in Romania.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu uita si de Boom Music. care si el este de nota 10

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De departe Digi Tv este cea mai buna optiune , nu degeaba are peste 1.750.000 abonati numai in Romania.

Fanta
    pt ca este cea mai ieftina nu?
    ieftin si bun ,robert ! nu

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ionutc alias maniacdth crezi ca eu am decazut atat de mult in ultima vreme ca sa ajung la acel nivel care-mi permite sa am un dialog de orice natura cu tine.

Considera un semn de mare marinimie din parte mea acest mini post ce ti-a fost adresat.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

asta nu pot sa cred nicicum , ca sa aibe 1,7mil de abo ar insemna ca fiecare familie are cel putin un abo .....
    Last edited by frankino; 13th November 2007 at 18:33.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

BOOM SPORT ONE este de departe cel mai bun canal de sport.Cu 7 euro poti vedea campionatele adevarate de fotbal ale EUROPEI,ceea ce la megaoperator este doar o fantezie.Trebuie sa fii tampit sa dai cateva zeci de euro pe luna sa te abonezi la un Dth extern ca sa vezi Spania si Italia cand le ai acasa.Dar vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri.Daca ar avea Digi acest canal de sport sa vezi ce laudat ar fi.Nu sunt un fan Boom dar vine cu ceea ce altii n-au (canale proprii,Boom music,sport adevarat) asa ca pana una alta e singura alternativa romaneasca pentru iubitorii de fotbal si baschet de calitate.Si n-are nici note de zece cand ti-e lumea mai draga (si ai abonamentul platit in avans).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)