Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Stelisti - ciocu' mic....

1.000 de suporteri craioveni au rămas la porţile stadionului "Steaua"

La Bucureşti au făcut deplasarea aproape 1.000 de suporteri olteni.

Cu toate acestea, pānă la īnceputul meciului, aceştia nu au pătruns īn stadion, forţele de ordine interzicāndu-le acest lucru, din cauză că nu aveau bilete, informează Fanatik. De remarcat este faptul că numarul suporterilor oaspeţi este mai mare decāt cel al suporterilor stelişti aflati la cele două peluze.

sursa: http://www.stelisti.ro/stiri/913/1-0...lui-steaua.htm#

si mai ziceau astia

După un meci destul de anost,decis īn urma unei greşeli de marcaj a apărării oltene,Steaua a reuşit să īnvingă Universitatea Craiova
    cu scorul de 1-0,gol marcat de Bănel Nicoliţă.Prezenţa īn tribune a fost una extrem de scăzută,fiind estimată la 1500 de spectatori, alţi 1000 de fanii olteni avānd blocat accesul pe stadionul Ghencea.

cum strigau suporterii aia (putini) de la steaua?!?

daca fotbal nu jucati, voi din ghencea sa plecati?

deci: nu mai fiti frustrati, ar trebui sa-i puneti pe bat pielea lui ciobanu' care s-o tot laudat ca sparge milioane de euro pe jucatori....
    cati bani o cheltuit pe jucatori valorosi, si care-s aia?

PS: poate, poate da Dumnezeu o minune si face un egal Pandurii deseara....

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post

PS: poate, poate da Dumnezeu o minune si face un egal Pandurii deseara....
    fitzar gura de aur

Posts Thanks / Likes

nu mai ziceti nimic?!?

STEAUA - PANDURII 0 - 0

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

ti-am aurit gura

mai baga te rog pronosticuri la urmatoarele meciuri ale lui CFR cu granzii sa te mai bragoslovesc odata

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Recviem

Echipa care totdeauna a fost teamul meu de suflet, dupa o boala lunga, contactata la nu mult timp dupa "lovilutie" s-a stins din viata. Pentru mine Steaua Bucuresti de pe vremuri nu mai exista din ziua de ieri, pana cand gigi e la carma acestei echipe. Cinste celor care de-a lungul vremii au JUCAT la aceasta echipa, si RUSINE celor cu care se joaca pe teren adversarii. SA VA FIE RUSINE In incheiere ata vreau sa spun ca mi-e dor de www.afaradinghencea.ro, site care dupa ce in cateva zile s-au strans pe el zecidemii de semnaturi, si-a dat duhul din motive necunoscute, dar banuite de toata lumea... Hai Provincia!
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Posts Thanks / Likes

voi mai tine cu FC STEAUA atunci cand:

1) dispare ciobanul de la carma....
    2) va fi facuta o reparatie morala fata de generatia sevilla '86...(au fost dati afara din palmaresul echipei....de un cioban prost si fudul) - trebuie sa moara ca sa fie respectati ca niste sportivi care au reprezentat cu mandrie tara asta nenorocita care nu prea le-a oferit nimic?
    3) suporterii echipei vor fi respectati, ca orice client care da banii pentru ceva....

pana atunci, pentru mine cel putin, steaua nu mai reprezinta nimic....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Afara din Ghencea!!!!!!!!

Pentru cei care nu ati avut ocazia sa aflati despre ce era vorba, uitati aici un link: http://www.onlinesport.ro/forum/arch...hp/t-7687.html din pacate nu e full archive, dar merita cumva continuata ce s-a inceput pe atunci.

Cum a inceput protestul? Cititi aceste randuri, scrise de Paul:

"NOI, SUPORTERII celei mai titrate şi mai iubite echipe din Romania, STEAUA BUCUREŞTI, profund dezamăgiţi şi dezgustaţi de atmosfera din jurul echipei noastre favorite, iniţiem acest protest faţă de cel care conduce momentan clubul nostru!

Fiind absolut convinşi de necesitatea acestui demers, dorim să atragem atenţia asupra modului violent, dictatorial şi iresponsabil īn care este condusă echipa noastra şi solicităm plecarea imediată din GHENCEA a celui care pătează zi de zi culorile roş-albastre, istoria şi tradiţia STELEI.

De asemenea, solicităm tuturor publicaţiilor, posturilor de radio şi televiziune īncetarea mediatizării excesive a patronului echipei STEAUA!

Este regretabil că un astfel de individ acaparează timpi de emisie şi sute de pagini de ziare, īn timp ce alte persoane cu merite indiscutabile īn istoria STELEI, sau īn general, īn societatea romānească, sunt abia sau deloc pomenite.

Ne-am săturat de un om intrat īn viaţa STELEI pentru a cāştiga imagine, nicidecum pentru că ar fi fost suporter al acestei echipe!

Ne-am săturat să vedem echipa noastra favorită transformată īn instrument electoral, pentru un partid de buzunar! Īndemnurile de a vota partidul patronului, adresate de la staţia de amplificare a stadionului GHENCEA, precum şi participarea jucătorilor la un meeting electoral, demonstrează cāt de departe s-a ajuns!

Ne-am săturat de un om pentru care �banul� contează mai mult decat demnitatea unor oameni şi care crede ca poate cumpăra totul !

Ne-am săturat să ni se arunce īn faţă vorbele �eu bag milioane de dolari la STEAUA�! O mostră a neputinţei de a realiza că statutul de patron la STEAUA exact asta īnseamnă! Nu vedem de ce ar trebui să ne mire normalitatea!

Ne-am săturat să vedem cum banii se dau la STEAUA cu punga, ca la nunţile de mahala şi de prost gust, şi cum se eludează spiritul legii prin donaţii imorale!

Ne-am săturat să vedem cum legendele STELEI, cele care reprezintă cu adevarat spiritul roş-albastru, sunt īmproşcate cu noroi şi umilite de cel care nu īnseamnă NIMIC pentru această echipă!

Ne-am săturat ca toată lumea să evite să vină la STEAUA, lucru care īn trecut reprezenta cea mai mare onoare pentru un antrenor sau jucător!

Ne-am săturat ca patronul să impună folosirea unor jucători, subminānd autoritatea antrenorului!

Ne-am săturat să vedem cum sunt jigniţi şi traumatizaţi jucătorii echipei!

Ne-am săturat să vedem cum sunt īndepărtaţi de la echipă cei mai valoroşi jucători doar pentru vina de a fi incomozi!

Ne-am săturat să vedem cum sunt aduşi la echipa jucători mediocri, fără valoare, doar pentru ca sunt liberi de contract şi nu costă nimic!

Ne-am săturat să vedem cum suporterii STELEI sunt jigniţi şi catalogaţi drept vagabonzi pentru că īndrăznesc să īl conteste pe patronul echipei!

Ne-am săturat să trăim cu teama că am putea fi agresaţi fizic de gărzile de corp ale unui individ care īnţelege să se impună prin forţa pumnului, băgat īn gura tuturor celor care īndraznesc să īl conteste! Asta īn condiţiile īn care respectivul pretinde că este un creştin desăvārşit�

Ne-am săturat de cel care menţine īn funcţie un preşedinte executiv care A LOVIT CU PUMNUL UN SUPORTER STELIST CHIAR PE STADIONUL GHENCEA! Īn orice ţară civilizată, respectivul ar fi fost imediat dat afară sau şi-ar fi prezentat demisia de onoare! Nu pentru a �face pe plac presei�, ci pentru a da dovadă de un ultim strop de demnitate īn faţa SUPORTERILOR STELEI!

Ne-am săturat de cel care menţine īn funcţie un vicepreşedinte anonim al carui aport la dezvoltarea clubului nu l-am văzut niciodată! Prezenţa īn lojă, la stānga patronului, şi īn pozele oficiale ale echipei nu reprezintă NIMIC!
    http://www.afaradinghencea.ro/index.php

Ne-am săturat de cel care a transformat clubul nostru īntr-o a facere de familie şi s-a īnconjurat doar de oameni fără personalitate care īi gādilă īn mod plăcut auzul şi orgoliul doar cu ce şi -ar dori el sa audă!

Ne-am săturat să vedem cum la STEAUA democraţia există doar īn vorbe, nu şi īn fapte!

Echipa STEAUA BUCUREŞTI este un simbol naţional, care aparţine SUPORTERILOR, nu unor personaje care se află vremelnic īn funcţiile de conducere!

Se va spune, īn mod sigur, că suntem plătiţi de duşmanii patronului şi că dorim răul STELEI. Dimpotrivă, realizăm acest protest pentru că noua ne pasă, pentru că toate aceste lucruri ne dor enorm şi pentru că īntr-adevăr ne-am săturat!

Din aceste motive, solicităm, �cu răutate�, plecarea din GHENCEA a patronului echipei şi īl anunţăm că nu vom conteni să īl contestăm pānă cānd nu va părasi clubul nostru!"
    Last edited by [email protected]; 13th November 2007 at 11:27. Reason: Am adaugat textul in intregime
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Propunere pentru cei care au iubit pe vremuri aceasta echipa

De azi in status message pe YM la mine apare:

Daca fotbal nu jucati, voi din Ghencea sa plecati!

Cei care ati tinut la aceasta echipa, rog sa va modificati status message la fel. Va multumesc.
    Last edited by [email protected]; 13th November 2007 at 12:47.
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Sunt deja 14 astfel de status message in lista mea de pe YM

Usor-usor vad ca o sa dea roade, ceea ce ma bucura ca doi prieteni care-s Rapidisti inraiti, au afisat si ei acest mesaj. Din solidaritate.
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce-mi place... niciun comentariu. Nici pro, nici contra.... de cine va e frica?
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Ce-mi place... niciun comentariu. Nici pro, nici contra.... de cine va e frica?
    Te lasam sa fierbi in zer

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ... trist...

"Daca Dinamo ne bate, o s-aveti capetele sparte! Daca Dinamo ne bate, o s-aveti parbrize sparte", a fost mesajul de pe un banner afisat de galeria Stelei la meciul cu Pandurii Targu-Jiu, incheiat la egalitate, 0-0.

In plus, fanii au huiduit timp de 70 de minute jocul echipei, principalii vizati fiind Victoras Iacob si Romeo Surdu. "Jucati fotbal!", "Rusine, rusine sa va fie!" si "Daca fotbal nu jucati, voi din Ghencea sa plecati", se putea auzea din tribunele din Ghencea.

Conflictul suporteri-jucatori a continuat si dupa incheierea meciului, cand peste 200 de ultrasi i-au asteptat pe fotbalisti pentru a le cere socoteala, doar ca acestia s-au baricadat in vestiare, iar agentii BGS au intervenit pentru a se evita vreun incident.

Fanii au fost scosi de fortele de ordine in afara stadionului.
    Moteck DigiPower SG-2100

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)