Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Off Topic : Shopping & More ....

Salutare, Am si io vreo 2 intrebari , fara legatura cu satelitii ....:

Stie careva de vreun magazin bun , online , in care as putea sa cumpar ceva pentru cei de acasa . Stiu ca era ceva de genu : eu plateam de aici , din Sua si il livrau la domiciliu in tara... Dar nu mai am linku .
    Sunt interesat in ceva electronice...
    Si o alta intrebare .... : Am vazut ca este multa lume din Canada pe aici ... Stiu ca sunt ceva programe de imigrare acolo dar nu stiu cum sa le gasesc . Eu acuma is in Sua , dar fara acte de iesire sau intrare , decat minimul ssn si driver license , si m-ar interesa sa merg in Canada , daca ar fi poosibilitati de a obtine acte acolo . A facut careva de pe aici asa ceva ? Cum ?
    Mersi mult !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

un magazin online bun pe care il stiu este www.emag.ro insa nu prea as baga mana in foc de seriozitate...cat despre emigrare fara acte in canada...cam greu...aici e comunism...10 banci, 30 de magazine si taxe cat casa....so stay away )

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

intraba pe www.toronto.ro mai mult ca sigur ca acolo e cineva care stie si te poate ajuta.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3gjc View Post
    un magazin online bun pe care il stiu este www.emag.ro insa nu prea as baga mana in foc de seriozitate...cat despre emigrare fara acte in canada...cam greu...aici e comunism...10 banci, 30 de magazine si taxe cat casa....so stay away )
    Comunism , da macar dupa o vreme ai posibilitatea de a-ti face act ? Nu ? Ca am auzit ca se poate , iti faci un dosar , ceva puncte ...si ceva hartii si poti sa aplici pt emigrare acolo ... Cam asa ceva as vrea sa fac si io ... Si de asta intrebam daca stie careva ...
    Aci , in Sua ....de cand am venit io , de vreo 5 ani , tot "trebe sa dea astia legea aia pt noi ", da nu o mai dau... Nu cred ca mai vine ...
    Mersi mult !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

Quote Originally Posted by yo3gjc View Post

comunism asa zici TU fata de exclavaj in U.S.A eu spun ca se traieste DOMNESTE si dupa ceva timp esti ok te vor legaliza daca te ACOMODEZI

poate in zona unde esti sint (10 banci, 30 de magazine )si taxe cat casa....TAXE sint peste tot asa ca ........
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

fratilor, zic ca-i un pic mai simplu. Fara a supara pe careva, cu-i nu-i place unde e, sa nu stea. Ca doar nu-l tine nimeni. Mai cinstit decat sa arunci cu pietre. Unde mai pui ca acum mai are si pasaport canadian in buzunar.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)