Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: Schimbari la TD

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Schimbari la TD

Din pacate e confirmat ca Armas a inchis capitolul TD. Deci adio noi imagini oficiale, HD receiver si .... cum un necaz nu vine singur se pare ca si opencam are ceva pitici pe creier cu fixurile.
    E posibil ca suportul sa fie preluat de Hisat UK dar nu putem spera la ajutor pentru nord-america de la ei.
    In fine partea buna: e un super receiver pentru cardsharing si usor-usor spre asta ne vom indrepta cu totii. In special cind nagra3 va fi introdusa si aici. Momentan globecast, bev si dn merg parfum de roze cu evocamd, radegast, mgcamd si newcs (trebuie card si boxkey).

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink stiriile rele se aud repede

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Din pacate e confirmat ca Armas a inchis capitolul TD. Deci adio noi imagini oficiale, HD receiver si .... cum un necaz nu vine singur se pare ca si opencam are ceva pitici pe creier cu fixurile.
    E posibil ca suportul sa fie preluat de Hisat UK dar nu putem spera la ajutor pentru nord-america de la ei.
    In fine partea buna: e un super receiver pentru cardsharing si usor-usor spre asta ne vom indrepta cu totii. In special cind nagra3 va fi introdusa si aici. Momentan globecast, bev si dn merg parfum de roze cu evocamd, radegast, mgcamd si newcs (trebuie card si boxkey).
    Lume noua pe RDI dar din pacate cu news nu prea bune,cu privire la imaginiile oficiale asta am si uitat de cind nu am mai incarcat una tot neoficiale am incarcat de un timp,asa ca mare pierdere nu vad.......eu........opencamul cu pitici asa este dar solutia este manual keys cine vrea TV free
    partea buna asta cu CS aici ai dreptate e bun si e chiar foarte bun
    Unde esti tu TEPES doamne .....

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post
    cu privire la imaginiile oficiale asta am si uitat de cind nu am mai incarcat una tot neoficiale am incarcat de un timp,asa ca mare pierdere nu vad.......eu
    hmmm, imaginile neoficiale pe care le utilizezi sint TOATE bazate pe cele oficiale, deci fara altele noi nu ai sa vezi imbunatatiri.

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Aia cu TD oficiale imagini nu prea este problema ca si cele veci merg si la ora actoala daca ai tot ce iti trebuie in ea dar cu opencam e cam nasol pentru ca nu este alt emu sa deschida full DN si Beel.
    Zuzel stiu ca mai este un emu aparut mai nou rqcamd dar vad ca numai pt DB merge sti cumva sint ceva sanse sa il punem si in TD

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by olteanu View Post

Zuzel stiu ca mai este un emu aparut mai nou rqcamd dar vad ca numai pt DB merge sti cumva sint ceva sanse sa il punem si in TD
    raton nu e interesat de TD si nu vad cine i-ar putea schimba gindurile mai ales acum cu situatia asta.
    Folositi mgcamd cu cheile manual pentru Bev.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Din motive "technice" Opencam nu o sa scoata noul bin 1.3.3 prea curand.

Pentru moment se poate folosi Opencam 1.3.2 pentru DN (mai putin PPV & Adult) si 1.3.0-mod (sau alte variante) pentru Bev. Pentru convenienta, cele doua versiuni pot fi instalate in paralel (sub nume diferite si cu configuri diferite) si poate fi utilizat Auto-Camd.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default pacat sa sincer il asteptam

da aici scrie ca proiectul ptru TDHD a cazut din lipsa de finantare

HDTV Triple Dragon Project

With regret I must announce that the project HDTV Triple Dragon is not to states. If I have failed in Poland to find a bank that allows us, the project is about to end. Also looking for private investors has not been successful. Unfortunately, we have three-quarters of the way up due to the lack of money.

Here, I would like to apologize for all the new box on the waiting list.

With respect and regret

Jacek Burton
    Armas Poland

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

da aici scrie ca proiectul ptru TDHD a cazut din lipsa de finantare

HDTV Triple Dragon Project

With regret I must announce that the project HDTV Triple Dragon is not to states. If I have failed in Poland to find a bank that allows us, the project is about to end. Also looking for private investors has not been successful. Unfortunately, we have three-quarters of the way up due to the lack of money.

Here, I would like to apologize for all the new box on the waiting list.

With respect and regret

Jacek Burton
    Armas Poland
    Sper sa fie numai atit proiectul HD si speram sa mai avem ceva suport si pt vecituri dar ma indoiesc dar nu se stie .

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by diva_ta View Post
    Din motive "technice" Opencam nu o sa scoata noul bin 1.3.3 prea curand.

Pentru moment se poate folosi Opencam 1.3.2 pentru DN (mai putin PPV & Adult) si 1.3.0-mod (sau alte variante) pentru Bev. Pentru convenienta, cele doua versiuni pot fi instalate in paralel (sub nume diferite si cu configuri diferite) si poate fi utilizat Auto-Camd.
    o solutie mai buna si am incercato astazi USB stick merge perfect la mine
    primul USb cu opencam.bin (132) si opencam.conf cu autorool on (face autoroll pe DN) si al doile USB cu opencam (131) cu opencam.conf cu autorool off (opencam 1.3.1 nu face autorool pe DN)
    pt buckup trimitetimi un PM am acuma tdman 9b setup cu totu
    as fi vrut sa le pun aici dar pe alte forumuri sa pus deja restrictie pt opencam nu cred ca si aici dar nu vreau sa sar pragu

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile Vrenurile tulburi pt TD sau terminat

"HISAT LTD will support all future official images and updates for Triple Dragon.."

si coderii de la Armas acum sint angajatii lui HISAT nu e rau deloc

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink Vremuri bune pentru TD

Quote Originally Posted by olteanu View Post
    "HISAT LTD will support all future official images and updates for Triple Dragon.."

si coderii de la Armas acum sint angajatii lui HISAT nu e rau deloc
    Asta da STIRE daca se confirma cred ca ar trebui skimbat si numele de la acest Thread in (Vremuri bune pentru TD)

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Asta da STIRE daca se confirma cred ca ar trebui skimbat si numele de la acest Thread in (Vremuri bune pentru TD)
    Schimbat nume la thread.
    Sper sa se confirme sau sa mai fie coderii interesati.
    Hysat face asta pentru ca are stoc mare de TD-uri, nu pentru productie sau development high-def. Cind se termina stocul, se termina si cu angajatii.
    Ar fi bine sa ma insel.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)