Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Semnal pe timp noros Digi-Max

Testat astazi pe un receptor Humax raportul de semnal dintre cei doi operatori DTH
    Digi semnal quality 34%
    Max semnal quality 73%

In conditile acestea nu ma mir de ce pierd semnalul pe timp de ploaie cu conserva de la Digi!
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

si ai mai luat si 3 kituri

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pai pe bulgari nu a scazut semnalul nici macar cu un procent, a ramas la maxim desi ploua, pe cand la gigi semnal 10% adica zero.....
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca nu folosesc emitatoarele la putere maxima...e normal. Au emitatoare de 300 W si le folosesc la minimul de 80 W...Daca o tin tot asa cu economia de curent, s-ar putea sa faca economie si la pachete DIGI

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Re: Semnal pe timp noros Digi-Max

Quote Originally Posted by piciul
    Digi semnal quality 34%

In conditile acestea nu ma mir de ce pierd semnalul pe timp de ploaie cu conserva de la Digi!
    Asta cu ploaia si cu norii.....chiar au inceput sa fie un stres Sa inceapa un campionat mondial de fotbal si eu sa stau sa ma uit pe cer de nori sa stiu daca am ceva sanse sa ma uit la TV. Mi se pare aiurea rau de tot

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default semnal prooooooost

e groaznic cu semnalul.....
    si o ploicica pune capat DTH-ului romanesc !
    Ceilalti au semnal la greu......Digi,i-a masuri !
    Per aspera ad astra !

Amiko Alien 2,Emme esse 115cm,Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Imi pare rau ca nu am testat si semnalul lui Focus sa facem o comparatie a celor 3 operatori DTH din Romania,la aceasta ora la care mam intors de la bere cerul este senin!
    Mentionez faptul ca semnalul se la digi a fost de pe transportarul cu Protv-ul adica cel mai bun transportar al lor,cu o antena de 1,5m si un LNb de 0,3 Invacom,testat la diferanta de cateva secunde pana am reusit cu pozitionerul meu sa mut de pe un satelit pe altul

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Vi se par relevante testele comparative in ceea ce priveshte nivelul semnalului, daca le facetzi cu antene de diametre mai mari decat cea din kitul de instalare shi cu LNBuri de 5-10 ori mai scumpe?

Calitatea unui serviciu se comensureaza pe un eshantion reprezentativ... asha ca hai sa punem la treaba kiturile originale, pe receptoare similare, apoi mai vedem daca ii injuram sau ii laudam pe cei in discutzie. Marea majoritate a utilizatorilor unui sistem DTH va folosi, cred, kitul de receptzie furnizat de prestator.

Daca pierdem un transponder din vizor la prima aversa de vara... cu offset de 1,2 m., ce ne facem la toamna, sau, mai rau, la iarna, cand acoperirea va fi de ordinul zilelor, in patura mai groasa de nori.

era una-n popor...
    copilu' care nu plange... nu primeshte tzatza...

Sa n-o primim la iarna de la "taticu'", ca mamica e prea ocupata.

PACE !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by moviebox
    Vi se par relevante testele comparative in ceea ce priveshte nivelul semnalului, daca le facetzi cu antene de diametre mai mari decat cea din kitul de instalare shi cu LNBuri de 5-10 ori mai scumpe?

Calitatea unui serviciu se comensureaza pe un eshantion reprezentativ... asha ca hai sa punem la treaba kiturile originale, pe receptoare similare, apoi mai vedem daca ii injuram sau ii laudam pe cei in discutzie. Marea majoritate a utilizatorilor unui sistem DTH va folosi, cred, kitul de receptzie furnizat de prestator.

Daca pierdem un transponder din vizor la prima aversa de vara... cu offset de 1,2 m., ce ne facem la toamna, sau, mai rau, la iarna, cand acoperirea va fi de ordinul zilelor, in patura mai groasa de nori.

era una-n popor...
    copilu' care nu plange... nu primeshte tzatza...

Sa n-o primim la iarna de la "taticu'", ca mamica e prea ocupata.

PACE !

Frate chiar nu te intaleg,tie ti se pare normal ca sa cumperi un kit la un operator DTH si pe timp ploios sa nu poti viziona programele acestora nici cu echipamente mai competitive decat kitul acestora

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

o veste buna pentru to(n)ti!

Incepand cu data de 1 iulie 2005 compania RCS va remedia problemele legate de receptia semnalului in conditii de vreme nefavorabila prin contractarea unei lucrari de cablare cu fibra optica direct la satelitul Intelsat, lucrare ce va fi executata de firma Tzeparii SRL. Se va renunta astfel la metoda clasica de transmisie catre satelit a programelor acestui pachet de succes care este Digi TV, metoda care pana acum a cauzat nemultumiri.
    Va multumim pentru intelegere....

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    o veste buna pentru to(n)ti!

Incepand cu data de 1 iulie 2005 compania RCS va remedia problemele legate de receptia semnalului in conditii de vreme nefavorabila prin contractarea unei lucrari de cablare cu fibra optica direct la satelitul Intelsat, lucrare ce va fi executata de firma Tzeparii SRL. Se va renunta astfel la metoda clasica de transmisie catre satelit a programelor acestui pachet de succes care este Digi TV, metoda care pana acum a cauzat nemultumiri.
    Va multumim pentru intelegere....

Trebuie sa mentionam ca SC Vreme Rea SRL lucreaza deja la scara din fibra de carbon pe care vor urca baietii, fibra pana la satelit. Scara va avea o lungime de aproape 40.000 km si va fi cea mai mare scara produsa pana la ora actuala.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am aflat mai nou ca vor sa cupleze satelitul cu un cablu gros pe care să urce un lift şi să modifică manual parametrii de emisie. Astfel femeia de serviciu va urca la cer şi va şterge de praf cosmic antenele de emisie ale satelitului. Asta da tehnologie!
    I am another brick in the human wall!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ahaaa.... Acum ma-m prins de ce lanseaza NASA o racheta chiar de 1 iulie.E pe mana cu RCS sai scuteasca de intins cablul cu scara.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AirBoy

Scara va avea o lungime de aproape 40.000 km si va fi cea mai mare scara produsa pana la ora actuala.
    Mane, imi aduci aminte de Vacanta Mare, primele casete audio, cu baciul care si-a tras cablu la stana...40.000 km pana la satelit
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu demult se spunea ca vor disparea problemele cu semnalul pe timp de ploaie,RCS-ul montand o antena de emisie mai mare. Inca nu s-a montat antena?M-am saturat sa tot explic unora ca in curand nu vor mai fi probleme,in curand cand?....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)