Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default rog angajatii boom sa nu imi ceara amanunte pe messenger despre subcontractorii lor

am fost contactat azi de un domn de la boom, pe yahoo messenger, cu id-ul georgedragos, referitor la ce am postat despre amicul meu din zona Teleroman-Dolj, care a avut acea problema cu boom. domnule George Dragos, eu in nici un fel de calitate nu iti pot da numele si numarul de telefon al acelui instalator boom, fara acordul lui. tot ce mi-a spus, este ca va se va inscrie pe forum cat de curand si va expune el toate problemele care le are cu platile pe lucrarile efectuate si cu ceea ce a patit in legatura cu cei 60 de clienti gasiti de el si dati peste noapte la alta firma de instalare. numai bine va doresc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    am fost contactat azi de un domn de la boom, pe yahoo messenger, cu id-ul georgedragos, referitor la ce am postat despre amicul meu din zona Teleroman-Dolj, care a avut acea problema cu boom. domnule George Dragos, eu in nici un fel de calitate nu iti pot da numele si numarul de telefon al acelui instalator boom, fara acordul lui. tot ce mi-a spus, este ca va se va inscrie pe forum cat de curand si va expune el toate problemele care le are cu platile pe lucrarile efectuate si cu ceea ce a patit in legatura cu cei 60 de clienti gasiti de el si dati peste noapte la alta firma de instalare. numai bine va doresc.
    @niros, vezi sa nu-ti fie ascultate de azi incolo si convorbirile telefonice... e incredibil ce se intampla la astia....
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Posts Thanks / Likes

spartacus, nu e problema mea ce se intampla la ei, dar nu-mi place sa fiu amestecat in problemele dintre subcontractori si boom. amicul meu m-a rugat sa il ajut expunand pe forum problema asta, poate cineva din boom in functie mai mare citeste aceasta problema si ia masuri impotriva celor care le fac astfel de scheme instalatorilor. atat am avut de spus si doresc ca subiectul asta sa fie incheiat pentru mine. oricine ma va contacta sau imi va cere informatii despre anumite persoane, nu va afla nimic de la mine, nu are decat sa se duca la evidenta populatiei si acolo poate afla orice in masura in care informatiile respective nu sunt confidentiale.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ha ha ha !

Care sef? Eu ii stiu pe majoritate la ei nu exita sef , tzi sunt niste hiene si trag de starvuri , starvurile sunt amartzii aia de instalatori ( scuze ca va jignesc stimatzi instalatori ca le zic instalatori celor ce altzii au aruncat ca erau in putrefactie iar astia de la ZBUM i-au contactat ) culesi de pe jos ca si chistoacele sau hartiile aruncate , te zbatzi degeaba pt prietenul tau , daca ii vezi ce fetze au sefii astia faci hepatita fulger stii vorba aia romaneasca " P ...... nu este P..... destul daca nu este si fudul! "

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Relax man,amicul tau nu este singurul in astfel de situatii,se stie fff bine ca unii dintre ANGAJATII BOOM au firme propii de instalare pe numele socrilor,verilor,etc,si cand se iveste o vaca buna de muls,a se citi ;o zona cu clienti multi in apropiere de Bucuresti,automat cei ce se afla in zona ca reprezentanti BOOM pierd instalarile,asta deoarece vin 2-3 masini cu 30=50 echipamente,cu 4-6 echipe si in 3 zile e full acolo,si iata cum cei din zona respectiva pierd si nu pierd numai instalarile caci pierd si bani deoarece ei nu au lucrarile incasate de MUUUULT timp in vreme ce rahatii care au venit peste ei au in 3 zile si calculatiile facute iar in 2 saptamani le intra si banii in cont!,asa ca sa nu te mire de ceea ce spune amicul tau,este un lucru normal pentru BOOM si STRIGATOR LA CER PENTRU NESIMTIREA LOR!

VREM BANII NOSTRII BOOM!
    AUGUST_SEPTEMBRIE_OCTOMBRIE
    BANIII HOTILOR

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ba da ce greu e sa-si dea seama despre cine este vorba .... parca ar fi n instalatori autorizati in zona . mai ales ca majoritatea au renuntat(66,6 %) . oricum , povestea pare cusuta cu ata alba . cand o avea un instalator boom din dolj 60 de instalari ? poate in alta viata .....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    ba da ce greu e sa-si dea seama despre cine este vorba .... parca ar fi n instalatori autorizati in zona . mai ales ca majoritatea au renuntat(66,6 %) . oricum , povestea pare cusuta cu ata alba . cand o avea un instalator boom din dolj 60 de instalari ? poate in alta viata .....

Poate sa aibe si 100 de instalari,problema este cum le organizeaza,daca isi face reclama si este cunoscut oamenii vor apela direct la el,daca nu,atunci oameni vor suna in call center si iata cum CSDR-ul da lucrarile la cei din interior care au firme,si uite cum sau dussssssss clientii,deci;orce e posibil,mai ales cand intra peste ZONA TA RAHATII CU FIRME de la CENTRU BOOM ,BUCURESTI!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default s-au astupat din guri

S-au astupat din gurile care faceau reclama proasta pe aici BOOM-ului ( lesinaturilor) au facut cate platzi unora dintre instalatori ca sa le schimbe un pic mentalitatea . Asa ca dragi instalatori pe aceste THREAD-uri sigur o sa ne mai auzim cand va este iar foame ca voi atunci avetzi ceva de spus , de prins curaj si de pus piciorul in prag numai cand va impinge foamea de la spate! suntetzi de plans

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    S-au astupat din gurile care faceau reclama proasta pe aici BOOM-ului ( lesinaturilor) au facut cate platzi unora dintre instalatori ca sa le schimbe un pic mentalitatea . Asa ca dragi instalatori pe aceste THREAD-uri sigur o sa ne mai auzim cand va este iar foame ca voi atunci avetzi ceva de spus , de prins curaj si de pus piciorul in prag numai cand va impinge foamea de la spate! suntetzi de plans

Man aici gresesti,nu ne impinge foamea de la spate cand avem de incasat sute de milioane si miliarde,am spus si noi ce ne doare pe un forum pe care credem ca il citesc cei de la BOOM,speram sa se intample ceva cu platile astea catre noi,ca au incasat bani lesinaturile ce au in spate un ginere un var un frate la BOOM asta e altceva,dar nu generaliza,nu toti suntem lesinaturi sau fomisti,avem ce ne trebuie vrem doar BANII NOSTRII si ATAT!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    @niros, vezi sa nu-ti fie ascultate de azi incolo si convorbirile telefonice... e incredibil ce se intampla la astia....
    Mai stii ! eu cred in asa ceva.ptr ca sa zic is in domeniu(telecomunicatii.....)!imi pare rau ca nu pot pune spune mai multe.

IGC
    inspectoartul General al Telecomunicatiilor.(date)

bobi.
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Posts Thanks / Likes

ma doare-n 13-14 de ascultatul telefoanelor mele. un GSM se asculta foarte usor, e o tehnologie de cacao care nu foloseste criptarea audio ca la CDMA, ci doar digitalizeaza sunetul si-l transmite apoi pe o purtatoare modulata in frecventa in schimb tehnologia CDMA transmite spectrul de date sau audio desfacut in cateva zeci de canale, fiecare canal e criptat. sparge-l daca poti. Qualcomm a pus un premiu pe chestia asta si pana acum nu l-a castigat nimeni. de asta vorbesc cu sefu' de la Mirosat doar de pe Zapp CDMA-ul poate fi ascultat doar daca isi trag teava cei de la SRI sau UM 0962 din centrala Zapp.

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

CDMA-ul poate fi ascultat doar daca isi trag teava cei de la SRI sau UM 0962 din centrala Zapp.
    Si crezi ca nu au teva bagata acolo?
    Gabitzu
    Vu+ Duo2

Posts Thanks / Likes

logic ca au, altfel cu ce se spala in urechi? cea de la hidrant are debit prea mare

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@niros:
    indiferent de reteaua lui peste............e foarte usor si simplu de intercepat(o anumita linie de tel fie, fix sau mobile).E foarte simplu ptr cei care monitorizeaza.......autoriza-ti...,binenteles.

bobi.
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Posts Thanks / Likes

lasa-le dreacu de autoritati, crezi ca n-au altceva mai bun de facut decat sa asculte rapoartele mele la ordere sau activarile facute, sau cand plec de pe teren sun nevasta sa-mi incalzeasca mancare sau sa-mi zica ce sa cumpar in drum spre casa. s-ar plictisi la un moment dat de astfel de povesti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)