Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Prezentare Unaohm

Stimaţi domni,
    F I R M A: UNAOHM

din Peschiera Borromeo(MI) - ITALIA , una dintre cele mai mari producatoare de analizoare spectrale şi de cmp din domeniul recepţiei satelit şi CATV din EUROPA , prin:

Firma PERUVISION SRL are deosebita plăcere să vă invite la prezentarea produselor UNAOHM, care va avea loc la:

- sediul companiei FOCUS SAT SA, n Sala de Conferinţe de la etajul 8, Sos. Oltenitei nr. 35-37, sector 4, Bucuresti, n data de 8 noiembrie 2007 , cu incepere de la ora 10:00.

Cu această ocazie, dl. Massimo Aiello , Managerul de Export in cadrul companiei Unaohm Start ne va prezenta analizoarele :
    - EP3000 EVO ,cu ecran color LCD
    analizor profesional , măsoară simultan semnale QPSK,COFDM şi QAM , afişare completă a imaginii;
    - AP 01 , nou pe piaţă, cu ecran color LCD
    n funcţie de modulul ales poate măsura fie semnalele QPSK / 8QPSK si COFDM fie QPSK/8QPSK si QAM ,afişarea completă a imaginii MPEG2+NIT
    - AP 201 ca o Premiere in Romnia
    n oricare din variantele AP201-Satelit,AP201-Cablu sau AP201-T (digital terestru), ecran LCD color
    - Modelele hanheld Unaohm C30 pt. Cablu sau S22 pt. Satelit

Cei care sunteti prin zona merita sa mergeti la aceasta prezentare, eu am fost astazi la prezentarea facuta la Timisoarade catre domnul Massimo Aielo din parte firmei Unaohm din Italia, prezentare in PowerPoint si explicatii detaliate in limba engleza, iar din parte romana a tradus si completat domnul inginer Sorin Grecescu, cel care se ocupa de partea de service in cadrul firmei Peruvision din Timisoara. Prezentarea a fost foarte interesanta si eu zic ca merita sa participati la acest eveniment. La Timisoara prezentarea a durat de la 10 pana la 15 cu o pauza de cafea, suc si frusecuri intre 12-13.
    La final a fost si o tombola la care au participat toti invitatii, punandu-se la bataie un masurator de camp S22 sau C30 la alegere. Fericitul castigator a fost domnul Viorel Hodor din partea firmei Sat Sistem din Timisoara.
    Au fost prezentate in cele mai mici detalii modelel AP01 si protopipul AP201 model ce va fi produs incepand cu luna decembrie si va iesi pe piata undeva la inceputul anului viitor.
    Pe langa aceste doua modele, au mai fost prezentate si modelele RB23, S22, T40, C30 si bineinteles virful de lance EP300 EVO.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pune si ceva poze.. ca tot ai pozat p'acolo!

Asa ceva .. m-ai tinut la o cafea fara sa fumez....
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Stimate Epy
    Deja am comandat la Peruvision una bucata varianta DVB-S +DVB-T
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)