Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default setare receiver montura h-h

dupa cateva ore de munca in conditii dificile am reusit de unu singur sa imi montez montura pe astra..acum vine chestia faina ca habar n-am ce setari sa fac la receiver pt.a o lua din loc..am un strong 4125...poate imi da cineva mura in gura..ca habar n-am..si n-as vrea sa-l dau peste cap..

you said "member" huh! Teacher
    Posts Thanks / Likes

cauta-ti coordonatele tale pe google maps sau altundeva apoi le introduci la usals setup sau ceva de genul asta in functie de receiver si daca ai instalat montura corect se duce singur la toti satelitii

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

se merita o astfel de montura polara?
    http://www.dk-sat.ro/?l=ro&m=2&c=1&sc=5&p=0&fid=42
    in poza nu arata prea bine, dar vreau sa stiu daca este functionala. nu sunt un impatimit in ale receptiei pt a lua una mai scumpa, dar de curiozitate as lua o astfel de montura

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

am reusit in cele din urma...la acelasi cablu am legata si placa dvb si receiverul ..astfel ca pot muta montura prin receiver doar daca deconectez cablul de la placuta...comparativ cu actuatorul...e de o silentiozitate de speriat....butonam manual montura si nu dibuiam sunetul pe care il emite...mentionez ca montura e Opticum dm 2200...mai am insa mult de tras la reglajul antenei... nici bara pe care e montata antena nu e chiar verticala asa ca mai improvizez cate ceva intre montura si bara sa mai reglez verticalitatea monturii...e fosta antena comuna...incerc ca punct 0 astra 23,5...am pus elevatia la 43 caci latitudinea la mine e de 47...si ce-ar mai trebui?!...in prima faza mi-a intrat destul de bine semnal...insa de nilesat transponderele alea grele nici vorba...in schimb spre est scadea semnalul...ceva idei?...si totusi in zona Clujului cu antena de 1.1m,intra transponderele art sports ?cu ce nivel de semnal?...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)