Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sport1 : ultimul canal TV in audiente

Primele cinci posturi TV din audiovizualul romanesc au inregistrat cresteri in audienta in luna octombrie, in timp ce restul „plutonului” a stagnat sau a avut parte de modificari sensibile.

Pro TV se mentine pe prima pozitie, crescand de la o medie de 221 de mii de telespectatori din mediul urban, pe zi, in luna septembrie, la 243 de mii in octombrie.

Antena 1 si TVR 1 completeaza podiumul, cu 168 de mii si, respectiv, 125 de mii de oraseni pe zi. Ultimul a facut rocada cu Acasa TV, care a crescut cu 9 mii de telespectatori, pana la 120 de mii, fata de cei 17 mii de telespectatori atrasi in plus in octombrie de postul public.
    OTV, revelatia sezonului de toamna de pana acum, se mentine in trendul ascendent asigurat de show-ul lui Dan Diaconescu si eternul caz „Elodia”, inregistrand cu 29 de mii de telespectatori mai mult decat in septembrie (o medie zilnica de 106 mii de oraseni).

Televiziunea bifeaza astfel cea mai mare crestere din audiovizualul romanesc si ramane pe locul 5, inainte de Prima TV si Realitatea. Emisiunea lui Diaconescu, acolo unde subiectul „Elodia” a fost intors pe toate fetele, atinge si 350-400 de mii de telespectatori in medie pe minut.

Prima TV a avut la randul sau un bilant pozitiv in octombrie (76 de mii de telespectatori pe zi, cu 9 mii mai mult decat in septembrie), in timp ce Realitatea se mentine la media de 65 de mii.

Canalele din esalonul doi al audiovizualului autohton au variatii foarte mici fata de luna septembrie. TVR 2, Kanal D, Antena 3, National TV si Sport.ro raman pe locurile 8-12, in timp ce Pro Cinema, Jetix si B1 isi impart intre ele micile schimbari din clasament, ocupand pozitiile13-15.

Ultimele cinci posturi cu date de audienta de pe piata autohtona ocupa locurile 33-37, aflandu-se practic in marja de eroare. Ele sunt, in ordine, U TV (5 mii de telespectatori), TVR Cultural (5 mii), Sport Klub (2 mii), Senso (o mie) si Sport 1 (o mie).

Daca Sport 1 care e transmis de Focus pe satelit si UPC pe cablu , are 1.000 de telespectatori (dn peste 1.2 milion de abonati CATV+DTH) , ce audienta are Boom Sport care e receptionat doar de cateva zeci de mii de oameni , probabil 5-600 de persoane .

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Jegix pe 14? Nu-mi vine sa cred.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

De ce te miri ? Lunile trecute Jetix era cu mult peste Kanal D.Se stie ca pe nisa programelor pentru cei mici Jetix este lider detasat.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Daca Sport 1 care e transmis de Focus pe satelit si UPC pe cablu , are 1.000 de telespectatori (dn peste 1.2 milion de abonati CATV+DTH) , ce audienta are Boom Sport care e receptionat doar de cateva zeci de mii de oameni , probabil 5-600 de persoane .
    Nici atat , eu am avut abonament un an de zile la Boom si nu am vazut nici un meci live pe BS1.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Default din lipsa de alternativa

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De ce te miri ? Lunile trecute Jetix era cu mult peste Kanal D.Se stie ca pe nisa programelor pentru cei mici Jetix este lider detasat.

Fanta
    daca ar avea pe cablu boomerang sau alt post cu desene frumoase "disney" etc. si fara hidosenii gen "cartoon" iti spun eu ca nu s-ar uita asa de multi copilasi la acel post
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu mi-a bine mi-as pune copilul sa se uite la The Ring sau Exorcistul decat la Jegix. Insa Digi face un lucru bun prin fortarea manii lui Tuner pentru localizare. Sper din tot sufletul sa avem totusi si pista audio in engleza (teoretic e in interesul lui Digi pentru ca astfel il poate distribui in mai multe tari).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mi-a murit de citeva zile semnalu pe ss2-ul meu batrin. gata cu satu.
    Sport1 printr-o intimplare l-am vazut si io odata pe sharing, dar nu mai mult de 5 minute, Boom sport nici macar alea 5 minute nu le-am apucat.
    Stupid people make stupid tv platform. mai bine faceau o singura platforma da buna care sa aiba tot ce trebe in ea.
    Sa dea dracu in ea televizuina io unu am trecut pe webtv si p2ptv.
    ieri m-am uitat la empoli - roma pe FOX SC, uplayer.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

si totusi boom sport a adus foarte multi abonati "minusculului operator" BOOM care dupa cum se vede inca traieste.. si investeste ..

Banned

Posts Thanks / Likes

Cateva zeci de mii inseamna forte putin .

Dar sa vorbim de lucruri serioase si ontopic , nu de canale care au 500 telespectatori pe minut .

Atentie la aiuritii care nu stiu aritmetica :

ProTV are 211.000 de telespectatori pe minut . Dupa aritmetica imbecila a unora ar trebui sa aiba 211.000X60X24 = 30 de milioane de telespectatori pe zi , LOL ce amator esti , danciu76 .....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Cateva zeci de mii inseamna forte putin .

Dar sa vorbim de lucruri serioase si ontopic , nu de canale care au 500 telespectatori pe minut .
    Pai Sport 1 de-abia a implinit 1 an, de ce ii cereti marea cu sarea? E normal sa aiba un dezavantaj fata de celelalte televiziuni de sport, aparute cu mult inainte. Oricum, canalul este destul de bun, transmite meciuri LIVE din campionatul Portugaliei, al Greciei si al Scotiei, din NFL si fotbalul american si multe altele. Sunt convins ca are mult mai multi telespectatori decat PRO 7 sau alte canale straine care nu mai sunt la fel de bune ca pe vremuri.
    Doar ca acestea nu au fost luate in considerare in acel studiu, asa ca a fost scos "tap ispasitor" Sport 1.
    People tell they're sorry when the evil is already done

Banned

Posts Thanks / Likes

In acel research s-au luat in considerare numai canalele Romanesti . Sport1 este ultimul intre canalele masurate . Boom Sport nici nu e masurat ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)