Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default "New feature" la Digi

Nou, super, tare, super-tare.
    Dupa ce ca la digi Epg-ul mai mult sta decat merge, acum este in ungureste. De ex pe Cinemax e "A mult hatalma". ieri era "kekekrekere". E chiar folositor EPG-ul asta in ungureste... si distractiv.

Multumim mult Dogi, tine-o tot asa....
    Nu pricepeam de ce i se zice megaoperator european, acum da. Asteptam cu interes si EPG-ul in romana.

PS: Vorbind serios la Digi Epg-ul nu a fost in regula niciodata, cel mai bine era acum un an, apoi din ce in ce mai prost, dar in ungureste nu mai vazusem.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

In ce limba e meniul receptorului ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa cum a spus si blana , pune meniul receiverului in romana si mai bine da-i un reset total.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Si reclama la Dolce de la TV are melodia in ungureste..............sa sa mute la ei.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Receptorul e in engleza, traducerea in romana mai mult m-a incurcat.Pana zilele trecute aveam "EPG-ul" in romana de vre-o 3 zile e in ungureste dar numai la canalele comune, ca la restul e absent. Dar o sa incerc sa-i dau un reset si sa-l dau in romana.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by eugen70 View Post
    Si reclama la Dolce de la TV are melodia in ungureste..............sa sa mute la ei.
    Nope, aia e finlandeza.
    Pe bune, chiar e finlandeza - singura limba din Europa care se aseamana cu maghiara. De aici si denumirea familiei hungarofinica.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Intr-adevar EPG-ul functioneaza aiurea. Astazi am vazut ca am EPG pe canale maghiare. M-am bucurat, ca niciodata n-am avut, fiindca meniul e setat in engleza. Am observat insa ca pe canalele romanesti nu apare textul EPG, dar apare intervalul de rulare a emisiunii. Schimb meniul in romana, apare si textul, dar dispare la canalele maghiare. Chiar si astfel lipsea la majoritatea canalelor romanesti.
    Nu stiu de ce e greu sa rezolva aceasta problema in urmatorul fel:
    EPG-ul sa apara in limba selectata in meniu daca exista, daca nu sa apara intr-o limba "default". De exemplu pentru canalele maghiare sa apare textul in maghiar, indiferent in ce limba apare meniul, la canalele romanesti sa apare in romana, iar la cele comune in limba selectata in meniu.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by drogy View Post
    Nope, aia e finlandeza.
    Pe bune, chiar e finlandeza - singura limba din Europa care se aseamana cu maghiara. De aici si denumirea familiei hungarofinica.
    ai dreptate finlandeza este o limba inrudita cu cea maghiara, mai este si limba estoniana (si inca alte cateva limbi vorbite de minoritati de pe teritoriul Rusiei/zona muntilor Urali)... dar familia de limbi din care fac parte aceste limbi se numeste familia limbilor "fino-ungrice" mai multe informatii aici
    http://ro.wikipedia.org/wiki/Limbile_fino-ugrice

PS: Scuze pt. OFFTOPIC

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru informare. In privinta denumirii, am auzit destul de des ambele denumiri.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sa revenim ontopic .

Istoria limbilor se preda la scoli

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Sa revenim ontopic .

Istoria limbilor se preda la scoli
    Hai sa revenim... dar cand merge ceva bine la DigiTV
    Ca eu unul cu EPG-ul m-am lamurit de mai demult, ori merge decalat, ori lipseste cu desavarsire... ori e in limbei straine (ungara)
    Si apropo de ora... nu a observat inca nimeni ca e defazata (o fi de la ora de iarna ).

Adrian.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adipopa View Post
    Hai sa revenim... dar cand merge ceva bine la DigiTV
    Ca eu unul cu EPG-ul m-am lamurit de mai demult, ori merge decalat, ori lipseste cu desavarsire... ori e in limbei straine (ungara)
    Si apropo de ora... nu a observat inca nimeni ca e defazata (o fi de la ora de iarna ).

Adrian.
    Dezactiveaza salveaza ora de vara.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)