Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 20 EUR (20%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Super-bomba Boom!!

In primul rand salutare la toti!
    Am vazut ca pe acest forum se poate discuta despre orce tine de sateliti si DTH-uri asa ca vin si eu cu o intrebare;
    Exista printre voi instalatori[firme] BOOM? daca da cum stati cu platile? ca eu unul am de primit de la BOOM 385 milioane pe lucrarile din;AUGUST-SEPTEMBRIE-OCTOMBRIE si azi suntem in 1Noiembrie si eu unul nu am vazut un leu din banii astia,ce sa mai e ca dracu nici macar bani sa platesc echipele nu mai am,e dezastru total,mai e cineva in situatia asta?

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=56043

Sau intreaba-l pe @fanta. El este dezinstalator BOOM

A si inca ceva. Bine ai venit.

Cauta prin topicuri ca ai sa gasesti mai multe.

Si de unde ti-a venit aceasta idee pentru titlul topicului?
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by pytonu
    ;426213

lol:
    am ras ca prostu'...)

p.s.
    sa ma kak pe ei de BOOM,nu dau faliment o data ?

Living an analog lifestyle in a digital world

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pytonu View Post
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=56043

A si inca ceva. Bine ai venit.

Cauta prin topicuri ca ai sa gasesti mai multe.

Si de unde ti-a venit aceasta idee pentru titlul topicului?

Pai la superoferte ce dau ei si bani PAUZA trebuia si un titlu pe masura nu crezi? orcum eu unul mam saturat,o parte din oameni mi-au plecat din 6 echipe am ramas cu 2,daca nu vor face plati curand cred ca o vor da rau in bara cu noua lor promotie valabila de la 1 Noiembrie,am vorbit cu multi colegi din tara care se afla in aceiasi situatie ca si mine si nu vor mai face instalari pana nu isi vor recupara banii pe instalari!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by CristiALBA View Post
    Am vazut ca pe acest forum se poate discuta despre orce tine de sateliti si DTH-uri
    Majoritatea userilor ar jura ca nu

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Wink

tu te plangi Cristi...dar cred ca ai pile la Boom ...ca altii nu au primit banii nici pe iulie si nici macar situatiile de lucrari sa emita facturile pe august si septembrie nu le-au primit...joaca tare baietii de la boom...oare cit mai intind coarda? pina face chiar booooommmm

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    tu te plangi Cristi...dar cred ca ai pile la Boom ...ca altii nu au primit banii nici pe iulie si nici macar situatiile de lucrari sa emita facturile pe august si septembrie nu le-au primit...joaca tare baietii de la boom...oare cit mai intind coarda? pina face chiar booooommmm

Relax man,eu mai am de incasat o factura pe Iulie,dar....calculatii pentru August-Septembrie-Octombrie,ca sa pot emite o factura sa incasez banii........ nu am vazut pana in prezent,la asta ma refer!

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation

In primul rand salutare la toti!
    Am vazut ca pe acest forum se poate discuta despre orce tine de sateliti si DTH-uri asa ca vin si eu cu o intrebare;
    Exista printre voi instalatori[firme] BOOM? daca da cum stati cu platile? ca eu unul am de primit de la BOOM 385 milioane pe lucrarile din;AUGUST-SEPTEMBRIE-OCTOMBRIE si azi suntem in 1Noiembrie si eu unul nu am vazut un leu din banii astia,ce sa mai e ca dracu nici macar bani sa platesc echipele nu mai am,e dezastru total,mai e cineva in situatia asta?

Da e nevoie sa stopezi instalarile daca nu vrei sa lucrezi GRATUIT, alo BOOM cand o sa faceti platile . ASTEPT DE CATEVA LUNI, v-am facut sute de instalari dar PLATA LA TERMEN e in cer .....la satelit
    SA va faceti SINGURI CONTRACTE SI INSTALARI DACA NU platiti.
    ps. alo NU MAI SUNATI LA TELEFON PENTRU LUCRARI PANA NU AVETI PLATA LA ZI. nu mai lucram .....CU PLATA LA CRACIUN. ATI DEPASIT TOATE TERMENELE si orice limita. Daca nu aveti bani sa ne platiti NU MAI acordati GRATUITATI la abonamente

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

ce o scris Pytonu ii faza anului....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pai bun , vorbim de facturi de 300 - 400 de milioane , dar intrebarea este alta. De la care dintre voi a apucat sa ia si CECul in alb ,deoarece eu de la inceput le-am spus ca nu am asa ceva?

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ar trebui sa va faceti o asociatie (sindicat). "Tepiutii Boom-Pooc"
    De ce nu-i chemati in judecata?
    Gabitzu
    Vu+ Duo2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Auschwitz View Post
    Pai bun , vorbim de facturi de 300 - 400 de milioane , dar intrebarea este alta. De la care dintre voi a apucat sa ia si CECul in alb ,deoarece eu de la inceput le-am spus ca nu am asa ceva?

Eu am dat cecul in alb,sau tras bani din el pentru materiale,dar banii mei pentru lucrari pauza,gata mam saturat sistez orce activitate pana isi fac platile

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu am dat cecul in alb,sau tras bani din el pentru materiale,dar banii mei pentru lucrari pauza,gata mam saturat sistez orce activitate pana isi fac platile
    Mda, pana nu te arzi nu suflii si in iaurt a doua, a treia si a infinita oara. Sunt convins ca ai fost la prima aventura cu CECul si ca urmare te-ai si fript. In politie, la circulatie se vorbeste adesea de PRUDENTA PE TIMP DE PLOAIE si deloc cand este senin. Facand o paralela la evenimentele care inconjoara in viata de zi cu zi si la afaceri in special, trebuie sa fi prudent si cand stai in casa si citesti ziarul. Indiferent de ce ar zice lumea, este "PRUDENT" sa privesti cu suspiciune orice ti-ar cere si da cineva. Acesta suspiciune trebuie sa aibe in permanenta ca tinta "SCOPUL". Intotdeuna exista un scop pentru care cineva te cauta si are nevoie de ceva de la tine. BOOM TV, cu amabilitatile, zimbetele, tarifele pompoase pentru instalari, atentiile cu care i-a inzestrat pe instalatori, nu este altceva decat o Fata Morgana cu Sanii de Aur, trasformata peste noaspte in Balaurul cu 7 capete.Acum, BOOM TV ar trebui sa-i trimita la montaj pe disperatii aia dispecerii-robotei, care spameaza telefoanele instalatorilor mai ceva ca recuperatorii de credite de la banca.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)