Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default SkyStar2 si retea locala

Am o placa skystar2 instalata pe un calculator pus in retea cu mai multe calculatoare. Amandoua calculatoare au win2000

Imi poate spune cineva daca exista vreun program cu care sa imi rezolv urmatoarea problema:

- pe calculatorul pe care am placa sa vad ce program vreau iar pe alt calculator din retea sa ma pot uita la alte programe?

Ca.... am observat ca cu progdvb cu modulul VideoServer.module si in alta parte cu modulul VideoClient.device nu merge. Amandoua calculatoare trebuie sa se uite obligatoriu la acelasi program.

MA POATE AJUTA CINEVA? PLS

Am incercat si cu modulul BroadcastServer.Module si cu BroadcastClient.Device dar asta nu imi merge deloc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E ca si cum ai vrea sa vezi doua programe diferite pe acelasi receptor. Ti-ar trebui o placa cu doua tunere. Din cate stiu eu ,nu exista asa ceva.Sau gresesc?
    I am another brick in the human wall!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Poti sa vezi pe doua sau mai multe calculatoare diferite programe diferite receptionate cu o singura placa daca sunt transmise pe acelasi transponder. Pt. asta iti trebuie un soft care fie face broadcast la tot TS-ul (mananca bw mult) si fiecare client isi ia ce are nevoie, fie unul care face unicast catre clienti pe baza cererilor acestora... un fel de video server mai inteligent, cu, eventual, capacitate de decriptare pe server si clientii primesc TS curat...

nu cunosc un asemenea soft dar se poate face fara multe probleme. Daca insa nu exista cerere nu cred ca vei gasi ceva gata facut si cred ca cel mai simplu iti scrii tu asa ceva. Nu e foarte complicat...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)