Tot respectul pentru aceasta companie si pentru actionari. Sunt mandru ca exista si astfel de companii romanesti care nu au fost vandute pe bani putini si care acum au ajuns sa se impuna nu numai in Romania dar si in regiune.

Bravo ca nu au vandut la Deutsche Telekom acum cativa ani (asa am inteles ca ar fi fost vorba) pe bani putini. Acolo unde exista dorinta se poate chiar si intr-o piata dominata de actori globali foarte puternici.

Daca nu ar fi fost RDS, acum probabil ca am fi accesat internetul la viteze de cateva ori mai mici la bani mult mai multi. Exemplul pe care l-a dat RDS a fost foarte convingator si i-a facut chiar si pe cei mai adormiti sa se miste: gen Astral (care acum chiar se intrec pe ei insisi si ofera viteze foarte bune) si RTC care si ei vad ca au inceput sa se miste bine.

La fel si pentru DIGI ... daca nu ar fi fost Digi, acum ne-am fi uitat probabil la Boom Indian pentru peste 1 Mio Ron. Am vazut ca de-a lungul timpului multi au criticat serviciile oferite, insa nimeni nu intelege ca este normal ca atunci cand o companie este intr-o expansiune rapida, sa nu poata tine pasul in aceeasi masura cu serviciile. Oricum dintre toti operatorii DTH, mi se pare ca Digi a tinut cel mai mult cont de-a lungul timpului de ce-si doresc abonatii.

In ceea ce priveste telefonia ... abia astept DIGI Mobil. La fel si pt ADSL. Ar fi un lucru excelent ca Digi sa investeasca in ADSL, pentru ca indiferent de locatie sa poti alege si altceva decat RTC pt internet.

In Franta, furnizorii de internet au inceput prin a inchiria liniile de la FT si apoi si-au construit propria retea de ADSL ... in momentul de fata e incredibil unde au ajuns francezii in domeniu. Nu stiu de ce RDS nu investeste in ADSL asa cum s-a facut in Franta. Banuiesc ca si ei au avut anumite motive pt care nu au investit in fibra. Sau poate intr-o retea WiMax. Cred ca astfel de retele reprezinta viitorul, iar cine investeste de acum va avea un atuu foarte mare in viitor. Pt ca va servi si pt telefonie mobila si pt internet in acelasi timp, iar costurile nu sunt la fel de mari ca si pt 3G de ex. Iar acestia vor lua un avant foarte mare fata de concurenta.
Iar la noi avantajul este ca retelele clasice nu sunt atat de bine dezvoltate (cum e in cazul in alte tari) pt a nu putea renunta la ele. Eu zic ca daca Digi investeste in wireless si va oferi peste tot, internet + telefonie + IPTV ... nu mai are nevoie de investitii separate.

Si inca ceva ... felicitari pentru noul miliardar roman, dl Teszari (din cate am inteles din presa). Sa o tineti tot asa si in continuare ... se poate si ca o companie romaneasca sa devina o multinationala de succes.

Felicitari. Iar carcotasii de romani ar fi bine sa deschida mai bine ochii inainte de a critica orice si oricum. este de apreciat.