Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Negocieri secrete !

Din catea se pare Digi TV n-ar fi interesat sa faca uplink la canale IKO destinate doar unei tari sau maxim doua.
    In aceste conditii e posibil sa dispara chiar si SportKlub Croatia ce deja emite de azi.Practiv Digi Tv va "ridica" pe satelit canalele IKO operationale minim ub trei tari acolo unde Digi TV are acoperire.

Mai nou se pare ca favoriti pentru a face uplink acestor canale ce urmeaza sa fie lansate de IKO Romania sunt cei de la Boom TV dar care insa asteapta ca Amos 3 sa devina operational pentru a ocupa doua transpondere.

Cei de la Boom mai au in plan o mutare secreta , dar chiar daca e tinuta ascuns subsemnatul deja o cunoaste.Pentru a nu face probleme sursei mele n-am sa fac public deocamdata acest lucru.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Fanta, negocieri se fac in toate directiile...

Nu numai cele de care ai zis tu, sunt si altii care pregatesc miscari de senzatie, chiar si unele canale se pregatesc de unele surprize...

In aceasta perioada pana la sfarsitul anului vor avea loc unele dintre marile batalii de pe piata DTH de la noi... Razboiul va fi deschis in continuare, dar aceste batalii vor influenta miscarile anului viitor de pe piata DTH de la noi...

Toate cele bune !

P.S.: Nu mai ma arunc cu vorbe ca apoi ma ia altii la injuraturi, ca multe chestii sunt decat in faza negocierilor si nu s-a semnat inca nimic, deci inca nu e nimic concret, doar discutii, planuri si ambitii ....
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Mai nou se pare ca favoriti pentru a face uplink acestor canale ce urmeaza sa fie lansate de IKO Romania sunt cei de la Boom TV dar care insa asteapta ca Amos 3 sa devina operational pentru a ocupa doua transpondere.

Cei de la Boom mai au in plan o mutare secreta , dar chiar daca e tinuta ascuns subsemnatul deja o cunoaste.Pentru a nu face probleme sursei mele n-am sa fac public deocamdata acest lucru.
    parca dadeau faliment asa se zvonea sau se dorea... oricum nu conteaza dar numai inteleg....en fin.>?
    cippryart GRAFIC

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Problema e alta, daca ai auzii ce lupte, framantari negocieri sunt in spatele scenei DTH de la noi... Ai pleca acasa cu 100 de migrene, nu ai mai intelege nimic... Nimeni inca nu si-a spus ultimul cuvant, nici macar Boom...

De exemplu la MAX din punct de vedere financiar odata cu preluarea de catre AIG situatia este foarte buna, sunt foarte multi bani disponibili pentru proiecte de viitor...

Focus, daca vrea muschiul UPC(ma refer cei de la centru din Amsterdam nu handicapatii din conducerea UPC Romania) maine baga 3 TP-uri noi de canale, la banii lor chiar isi permit...

Digi avand in spate RCS si vreo 4-5 milioane de abonati video(DTH+cablu pe toata Europa Centrala, adik cat Sky Italia) poate negocia la orice ora localizarea la o gramada de canale si la pret preferential, la fel si UPC avand in spate vreo 12 milioane de abonati la nivel european...

Dolce si ei au bani avand in spate un Romtelecom profitabil, iar compania mama OTE din Grecia este si ea una foarte mare si cu foarte multi bani...

Din punct de vedere financiar, cel mai rau sta Boom, asta o pot confirma majoritatea celor care cunosc situatia la Boom, mai ales ca au si o gramada de credite(unul e la BRD de vreo 8 milioane de Euro) plus vreo 400 000 Euro datorie la NDS inca de anul trecut...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Vreau sa precizez ca nu am nimic cu Boom, si-au facut-o cu mana lor, si-au dat cei mai buni oameni afara si mentin in conducere niste rapciugi(si Bodea se include printre ei) . Pacat de Constantin Druica, omul ala chiar vroia sa faca ceva... Pacat de canalele acelea proprii, puteau avea un viitor luminos daca negociatorul de content nu era o firma de 2 lei din Israel si apelau la 3 Vision din Marea Britanie exact cum a facut Digi, difuzau filme actuale si poate chiar la un pret mai mic decat platesc pentru aceste "OLDIES but GOLDIES" de le difuzeaza la ora actuala canalele lor de filme .

In loc de canal de filme indiene nu puteau face oare un canal de filme romanesti ? Era ceva foarte interesant si laudabil in acelasi timp si cu priza mare la public...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Exista un astfel de canal , se numeste b1 .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Blanitzo, vrei sa-ti explic AD LITERAM notiunea de canal de filme ?

Nu talk-show-uri, nu stiri, decat FILME, am zis un canal de filme exclusiv... De filme romanesti...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

La b1 s-au reluat toate filmele romanesti de 15 ori minimum , cine s-ar mai uita la ele pe un alt canal specializat in asa ceva .

In loc sa propunem lucruri seriose si profitabile ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sunt tare curios ce fel de programe se arata la orizont...pe ce este o batalie asa de mare.de filme,stiri si talk-show-uri e satula lumea,si noi suntem plini de ele.in sport se poate ceva,insa nu stiu cu ce sa sparga piata,din moment ce campionatele tari sunt la boom si eurosport(cele de fotbal)
    sa vedem...

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

......mdaaa , cred ca asta ar explica de ce aceata sectiune a devenit asa de partizana , se schimba lovituri pro si contra pe acest forum cum nu am mai vazut in ultimul an ! Daca totul s-ar rezuma la un info discret si clar si fara "mancarimi" stim noi unde - totul ar fi OK !
    Dar nu se poate ..... asa ca distractia continua !
    P.S. Scuze pentru offtopic

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Te referi la aplicatia interactiva prin care poti sa iti alegi muzica digitala dorita
    Boom Karaoke va fi scos, pentru a face loc la Boom Music. Veti putea asculta genul preferat de muzica in functie de dispozitia pe care o aveti si de genul muzical preferat...
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    ?
    Boom Karaoke va fi scos, pentru a face loc la Boom Music. Veti putea asculta genul preferat de muzica in functie de dispozitia pe care o aveti si de genul muzical preferat...
    asta cand se va intampla

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SCARY_2 View Post
    asta cand se va intampla
    Cel mai devreme, in Noiembrie
    Salut Prieteni!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ce-ar fi sa se instituie un concurs de scenarii pentru cum va arata piata de DTH si ce mutatii vor avea loc pina la sfirsitul lui 2007? Recomand administratorului sa puna in joc un premiu atragator. Asta pentru ca toate afirmatiile de mai sus ar putea sa inceapa cu intrebarea "Punem pariu ca?...." Si daca tot exista "exprimatori" de intentii si futurologi printre noi, hai sa vedem care-i mai bun si sa-i acordam un premiu dar, in special un titlu -ViZIONAR.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cd View Post
    Ce-ar fi sa se instituie un concurs de scenarii pentru cum va arata piata de DTH si ce mutatii vor avea loc pina la sfirsitul lui 2007? Recomand administratorului sa puna in joc un premiu atragator. Asta pentru ca toate afirmatiile de mai sus ar putea sa inceapa cu intrebarea "Punem pariu ca?...." Si daca tot exista "exprimatori" de intentii si futurologi printre noi, hai sa vedem care-i mai bun si sa-i acordam un premiu dar, in special un titlu -ViZIONAR.
    Premiul il dam...nu-i problema dar sunt sigur ca nici cei ce sunt direct implicati nu au prea multe informatii.
    Daca aveti timp faceti o analiza a informatiile pe care le-am expus pe site si o sa vedeti ca 80% dintre ele s-au adeverit in decurs de cateva luni.
    Din pacate nu pot accede la titlul de vizionar pentru ca acele informatii sau bazat pe date oferite de cei din interiorul platformelor digitale.

Eu insa as acorda acest titlu unui instalator ce a prognozat ca in 2009 Focus va fi numarul 1 (!) si echipei Boom ce in mai 2006 a anuntat ca pana la sfarsitul acelui an vor avea 100.000 abonati , numar neatins nici in ziua de azi.

Fanta

Ce premiu sa dam ? Rolul principal in productia rdi "Incendierea jegului II"
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)