Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Ma numesc _______, locuiesc in ________ si sunt "fericitul" posesor a doua contracte/ abonamente DigiTv, contracte incheiate anul trecut la sfarsitul lunii ianuarie pe o perioada de 2 ani - numar client xxy.
    In luna iunie, factura pentru acest serviciu nu a sosit si dupa multe convorbiri telefonice la call center ul Digi pe 14.09 am reusit sa intru in posesia modalitatii de plata in conditiile in care nu eram in oras, ci la bunici: la oficiul postal din ____, jud ____ prin mandatat postal. Saptamana trecuta serviciile au fost intrerupte, motivul fiind "banii nu au ajuns in cont", desi ca simplu consumator nu prea vad unde este eroarea mea in neinstruirea corespunzatoare a lucratorului de posta, a serviciilor postei si a transferurilor bancare.
    Pe 09.10.2007 am sunat din nou la call center si am cerut lamuriri privind suspendarea furnizarii serviciilor; raspunsul a fost sa trimit scanat la [email protected] rdsnet.ro chitantele de plata, urmand ca serviciul sa fie activat in max 24 ore. Dupa 48 de ore am sunat din nou- deoarece nu s a intamplat nimic in acest interval- mi s a cerut sa trimit chitantele pe fax, deoarece mail urile nu se citesc asa repede, fax urile fiind prioritare. M am deplasat la casieria lor din orasul ______ si de acolo a fost trimis si acest fax ( mi s a comunicat, de asemenea, ca nu se pot plati facturile lunii octombrie pana nu platesc "restanta" din iunie). NIMIC ! Nu au fost activate serviciile...
    Azi am fost din nou la aceeasi casierie si singura solutie a fost sa platesc a doua oara abonamentul lunii iunie, precum si o taxa de reconectare (!), taxa cu care nu am fost de acord, dar alta sansa sa mi activeze serviciul nu am avut.

PS: Un reprezentant al altor DTH uri prin Oltenia este pe aici ? Ca mi s a silit ...
    Last edited by georgedr; 17th October 2007 at 13:48. Reason: completare

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Data viitoare posteaza la locul potrivit si nu mai fa comentarii deplasate ....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

"la locul potrivit " Sorry.... mea culpa.
    "nu mai fa comentarii deplasate". Cu asta nu sunt de acord.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by georgedr View Post
    Ma numesc _______, locuiesc in ________ si sunt "fericitul" posesor a doua contracte/ abonamente DigiTv, contracte incheiate anul trecut la sfarsitul lunii ianuarie pe o perioada de 2 ani - numar client xxy.
    In luna iunie, factura pentru acest serviciu nu a sosit si dupa multe convorbiri telefonice la call center ul Digi pe 14.09 am reusit sa intru in posesia modalitatii de plata in conditiile in care nu eram in oras, ci la bunici: la oficiul postal din ____, jud ____ prin mandatat postal. Saptamana trecuta serviciile au fost intrerupte, motivul fiind "banii nu au ajuns in cont", desi ca simplu consumator nu prea vad unde este eroarea mea in neinstruirea corespunzatoare a lucratorului de posta, a serviciilor postei si a transferurilor bancare.
    Pe 09.10.2007 am sunat din nou la call center si am cerut lamuriri privind suspendarea furnizarii serviciilor; raspunsul a fost sa trimit scanat la [email protected] rdsnet.ro chitantele de plata, urmand ca serviciul sa fie activat in max 24 ore. Dupa 48 de ore am sunat din nou- deoarece nu s a intamplat nimic in acest interval- mi s a cerut sa trimit chitantele pe fax, deoarece mail urile nu se citesc asa repede, fax urile fiind prioritare. M am deplasat la casieria lor din orasul ______ si de acolo a fost trimis si acest fax ( mi s a comunicat, de asemenea, ca nu se pot plati facturile lunii octombrie pana nu platesc "restanta" din iunie). NIMIC ! Nu au fost activate serviciile...
    Azi am fost din nou la aceeasi casierie si singura solutie a fost sa platesc a doua oara abonamentul lunii iunie, precum si o taxa de reconectare (!), taxa cu care nu am fost de acord, dar alta sansa sa mi activeze serviciul nu am avut.

PS: Un reprezentant al altor DTH uri prin Oltenia este pe aici ? Ca mi s a silit ...
    Chinurile tale se apropie de sfarsit, dupa cum poiate ai aflat, facturile vor fi in curand distribuite de postasi angajati al RDS si la ei o sa poti sa achiti si factura... surprizele nu se opresc aici... o sa vezi o imbunatatire a serviciilor oferite, tocmai pentru a evita aceste neplaceri.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cool !

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Chinurile tale se apropie de sfarsit, dupa cum poiate ai aflat, facturile vor fi in curand distribuite de postasi angajati al RDS si la ei o sa poti sa achiti si factura... surprizele nu se opresc aici... o sa vezi o imbunatatire a serviciilor oferite, tocmai pentru a evita aceste neplaceri.
    Hai ... ma lasi ?!?!? Nu ai sesizat esenta acestui post. Mai citeste l pana intelegi. E normal sa platesc a doua oara si sa platesc si taxa de reconectare dupa asta ! Dai vina pe posta ca si cum contractul cu aceasta firma este unilateral ! Vai de al doilea semnatar, oricare ar fi el !
    Si iar abureli .. "se termina chinurile mele". Mai bine s ar termina agonia Digi ! Am sa astept marathonistii digi alergang pamantu' n lung si n lat in tara Romaneasca, dar ... mai vedem ! Atrage mi atentia cand urmeaza sa ma caute unul dintre ei ! Tine mine: este 17 oct 2007 ! Mai vedem...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Hai ... ma lasi ?!?!? Nu ai sesizat esenta acestui post. Mai citeste l pana intelegi. E normal sa platesc a doua oara si sa platesc si taxa de reconectare dupa asta ! Dai vina pe posta ca si cum contractul cu aceasta firma este unilateral ! Vai de al doilea semnatar, oricare ar fi el !
    Si iar abureli .. "se termina chinurile mele". Mai bine s ar termina agonia Digi ! Am sa astept marathonistii digi alergang pamantu' n lung si n lat in tara Romaneasca, dar ... mai vedem ! Atrage mi atentia cand urmeaza sa ma caute unul dintre ei ! Tine mine: este 17 oct 2007 ! Mai vedem...
    Foloseste un ton mai civilizat daca eu m-am adresat tie asa, da? Pentru o mai buna cooperare...
    Moteck DigiPower SG-2100

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

in mod normal la orice casierie daca te duci cu dovada platii nimeni nu iti va cere nimic,cartela nu se va oprii niciodata daca nu esti restant
    Si dupa cite vezi pe acest forum sau schimbat multe in bine -ex :un nou hyundai ,un receptor dublu in oferta, echipe de sevice,postasi,instalatori care isi fac treaba asa cum trebuie , mesaje de plata pe ecranul tv etc etc
    totul e spre bine
    Clienti cu ton necivilizat si comentarii deplasate ca tine sint destui,oare si pe voi cine va va schimba in bine...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cred ca mai bine rezolvi problema la protectia consumatorului, fara sa mai "deranjezi" firile sensibile de pe aici!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Zau mo Spartacus, solutia asta cu postasii mi se pare ciudata rau si costisitoare totodata. Chiar nu ati gasit o alta solutie mai simpla ? Si apoi, cati crezi ca vor avea bani "in buzunar" pt a achita factura pe loc, cand se vor trezi cu postasu in poarta ?

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

nu cred ca se va intampla asa .. niciodata.. cu posatul . din poarta in porata sa ceara banu... ar insemna ca vor exista mai multi postasi decat instalatori si sa numai vb de satele din romania

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SCARY_2 View Post
    nu cred ca se va intampla asa .. niciodata.. cu posatul . din poarta in porata sa ceara banu... ar insemna ca vor exista mai multi postasi decat instalatori si sa numai vb de satele din romania
    Nu o sa ceara dar o sa aiba posibilitatea sa incaseze... n-ai frica nu-i nevoie de zecidemii de postasi
    Moteck DigiPower SG-2100

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Zau mo Spartacus, solutia asta cu postasii mi se pare ciudata rau si costisitoare totodata. Chiar nu ati gasit o alta solutie mai simpla ? Si apoi, cati crezi ca vor avea bani "in buzunar" pt a achita factura pe loc, cand se vor trezi cu postasu in poarta ?
    Crede-ma e solutia ceea mai buna si nu cred ca o sa coste cat a costat pana acum... in plus fiind vorba de angajatii tai ii poti trage la raspundere daca undeva n-au ajuns facturile, momentan nu ai aceasta posibilitate.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dar de ce se duc ei tot inapoi.de ce nu aleg si ei o metoda de plata moderna cu cartele?

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Am si eu o singura intrebare, la partea cu postasii, Vodafone, Orange, Romtelecom... de ce nu au nevoie de acesti "postasi"?
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AirBoy View Post
    Am si eu o singura intrebare, la partea cu postasii, Vodafone, Orange, Romtelecom... de ce nu au nevoie de acesti "postasi"?
    Pentru ca au conventii incheiat cu principalele banci din Romania, iar DIGI are cu citeva...bancute...
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455
    Longitude: 26.048
    Latitude: -42.869
    Longitude: 147.328
    Latitude: -46.404
    Longitude: 168.356

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)