Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    trolololo Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default intrebare telecomanda samsung

Salut ! Intreb si eu a omu ca am vazut ca pe aici se vorbeste de tv-uri.
    Bun ! Am tv-ul. Samsung lcd 32r81. Cu telecomanda cica programabila. In sensul ca se poate seta astfel incit sa controleze alte device-uri. DVD, STB, VCR etc. In carte sint trecuti niste producatori si aparatele lor cu codurile respective. In principiu destul de multi. Insa nu il are pe cel de care am nevoie.
    Pe mine ma intereseaza stb-ul kaon ksc-100sco. Daca stie cineva ce cod are pentru respectiva telecomanda (care zic eu ca e destul de universala la samsungurile astea noi), sa imi spuna si mie. Nu de alta insa telecomanda de la stb e absolut nasola si cea de la tv e dementiala. Google nu spune nimic, btw.

Mersi !

trolololo Mentor
    Posts Thanks / Likes

In caz ca se mai loveste cineva de aceasta problema: raspuns de la Samsung: nu se poate. Si cei care au tv-uri Samsung, studiati putin manualul inainte de a face nus ce achizitii Mai ales partea cu device-uri suportate de catre telecomanda.

alexandru99
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Salut ! Sunt mai nou in acest domeniu de satelit ! Am cumparat ieri un receptor Combo HD Technomate 6900 cu PVR Ready ! Are cineva vreo idee despre acest aparat ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)