Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Boom Devine Incomod?

De la o vreme vad ca Boom Tv apare cam des pe acest forum.
    Nu este rau pt. ca deja au inceput reactii.
    Am vazut ce ofera si cred ca sta bine ca oferta si servicii la nivel european (ma refer la calitate ,servicii,canale dedicate etc.).
    Semnalul pe TP-uri este dublu si cred ca chestia cu 6 lunii este o nascocire.
    La vorbe ne pricepem noi romanii.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cei de pe ultimele locuri nu sunt niciodata incomozi : ex: Boom , Zapp , PrimaTv , American Cola , etc ...

Semnalul dublu l-ai constatat dupa 2 beri ? La mine crapa Boom cu antena de 110 , din cauza semnalului restrans doar pe o mica parte a Europei si a FEC-ului de avarie 7/8 , care reduce si mai mult semnalul la capatul ariei de acoperire .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

depinde de locatie dar sa nu o dam dupa gard si sa spunem k digi are semnalul mai bun decat boom pe aria de acoperire a Romaniei
    Dreambox_82

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am impresia ca existenta boom-ului produce boli la ficat unor user-i...
    eu nu pot spune nici de bine,nici de rau despre boom,deoarece singurul dth romanesc la care sunt abonat este digi,deci nu stiu cu ce se "mananca" boom,insa prea se "da" in el...
    la urma urmei este vorba de invidie,poate,pt ca,din cate stiu eu,este singurul dth din romania care difuzeaza spania si italia,si cred ca au si esp2romania.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ratoiu View Post
    ca chestia cu 6 lunii este o nascocire.
    avem aici si o descriere a celui mai puternic semnal.
    mie`mi plac oamenii astia care au facut gramatica cu instalatorii de offseturi prin copaci

Quote Originally Posted by ratoiu View Post
    La vorbe ne pricepem noi romanii.
    posibil dar tu nu pari a face parte din acei "noi"
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

in concluzie Boom deranjeaza. oare de ce nu se zice nimic despre Focus sau Max sau mai bine de Dolce oare de ce ?
    in fiecare saptamana apare un topic pus de admini .. despre Boom (bineinteles de rau) .. dar numai despre boom

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oare credeti ca cei de la Focus sunt fericiti ca de 6 luni de zile n-am mai postat NIMIC despre acest operator ? NU ...sunt convins ca NU.

Vedeti voi , campania asta anti-boom tot PUBLICITATE se numeste.Instalatorii marunti si abonatii mai putin pretentiosi sar in apararea lui Boom si vin cu argumente PRO boom.
    Aceste argumente PRO in cazul Dolce dar mai ales Max si Focus lipsesc de pe acest board.

Acolo la BOOM in conducere domneste PROSTIA , la conducere sunt incapabili ce habar n-au de politici de vanzari, de cerinte ale pietei si de organizat campanii de promovare ce sa se modeleze pe posibilitatile clientului/consumatorului din Romania.

Eu imi fac datoria , va avertizez sa nu alegeti acest provider , daca alegeti Dolce , Max , Focus sau Digi (in cazul in care nu cumparati de la Mirosat) credeti ca eu ma imbogatesc cu un euro cent ? sau chiar credeti ca pentru mine conteaza comisionul de la 1000 de hss-uri vandute in fiecare luna ? Daca nu va abonati la Boom ati facut cea mai buna alegere.Aceasta este mesajul meu.

Unii dintre voi credeti ca sunt platit sa duc o astfel de campanie .... alti ma acuza ca nu arunc bombe si pentru alti operatori ....dar ma intreb ce bombe asi putea lansa ? Favorit in locul lui Boom Public...ce altceva ?

Dupa ora 14 va urez un week-end excelent !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

concluzia e una simpla :fiecare operator dth are plusurile si minusurile lui insa degeaba te lauzi k ai 12 pt-uri daca semnalul e varza si face uploadul la 2 tpuri ku o singura antena............................
    Dreambox_82

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vorbiti din ce cititi prin alte parti sau din ce testati voi.
    Raportati-mi mie o lipsa a semnalui la Digi TV si o sa vedeti ca aceea e singulara.
    Anul acest o singura data pentru cateva minute a scazut puterea semnalului sub limita de receptie cu antenele de 0.8 distribuite de Digi TV.

Au fost probleme in trecut acum problema semnalului a fost rezolvata.
    Ganditi-va ca tot satelitul este inchiriat de Digi TV iar in aceste conditii spotul este orientat din ce in ce mai mult catre tara nostra.

Stii tu cate antene foloseste Digi Tv pentru uplink ?

Pierdem timpul cu astfel de discutii.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Exista o vorba la romani :"Pe cine nu lasi sa moara , nu te lasa sa traiesti" .
    Asa ca : De ce nu-l lasati sa moara asa incet de boala lui ?
    Daca sunt prosti - lasa-i in prostia lor , ce rost atatea si atatea topicuri despre ceva mort sau aproape ....
    R.I.P.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea e ca fiecare DTH are avantajele si dezavantajele sale. Tocmai de aceea toate au clientii lor. Unii mai multi altii mai putini.
    Ca o parere personala as da avantajele fiecarui DTH din punctul meu de vedere chiar daca probabil unii o sa-mi sara in cap:

1. Digi - Cred ca are cea mai buna oferta calitate\pret poate chiar si cea mai buna calitate a imaginii.
    2. Focus - Semnal mai puternic si posibilitate de a face sharing la mai multe TV-uri. Cred ca si imaginea are o calitate multumitoare.
    3. Dolce - Dupa parerea mea e cea mai convenabila solutie pentru a avea DTH pe doua televizoare si sa platesti un singur abonament mai ales daca esti ab. RTC
    4. MAX - Avantajul ca poti sa achizitionezi doar cardul si sa optezi pentru mai multe tipuri de receptoare.
    4. BOOM - Pasionatii de fotbal care nu sunt in aceasi masura pasionati de satelistica opteaza pentru acest DTH sa poate vedea campionatul italian si cel spaniol.

Inchei ca deja am deviat prea mult de la subiect .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,1. Digi - Cred ca are cea mai buna oferta calitate\pret poate chiar si cea mai buna calitate a imaginii.
    2. Focus - Semnal mai puternic si posibilitate de a face sharing la mai multe TV-uri. Cred ca si imaginea are o calitate multumitoare.
    3. Dolce - Dupa parerea mea e cea mai convenabila solutie pentru a avea DTH pe doua televizoare si sa platesti un singur abonament mai ales daca esti ab. RTC..."

La o analiza mai atenta asupra calitatii putem vedea ca de fapt Dolce sta cel mai bine la acest capitol...au cea mai buna calitate la imagine si sunet dintre toate DTH-urile...Digi poate sa ocupe doar locul 2 dupa aceea urmind Focus Boom si Max...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Oare credeti ca cei de la Focus sunt fericiti ca de 6 luni de zile n-am mai postat NIMIC despre acest operator ? NU ...sunt convins ca NU.

Vedeti voi , campania asta anti-boom tot PUBLICITATE se numeste.Instalatorii marunti si abonatii mai putin pretentiosi sar in apararea lui Boom si vin cu argumente PRO boom.
    Aceste argumente PRO in cazul Dolce dar mai ales Max si Focus lipsesc de pe acest board.

Acolo la BOOM in conducere domneste PROSTIA , la conducere sunt incapabili ce habar n-au de politici de vanzari, de cerinte ale pietei si de organizat campanii de promovare ce sa se modeleze pe posibilitatile clientului/consumatorului din Romania.

Eu imi fac datoria , va avertizez sa nu alegeti acest provider , daca alegeti Dolce , Max , Focus sau Digi (in cazul in care nu cumparati de la Mirosat) credeti ca eu ma imbogatesc cu un euro cent ? sau chiar credeti ca pentru mine conteaza comisionul de la 1000 de hss-uri vandute in fiecare luna ? Daca nu va abonati la Boom ati facut cea mai buna alegere.Aceasta este mesajul meu.

Unii dintre voi credeti ca sunt platit sa duc o astfel de campanie .... alti ma acuza ca nu arunc bombe si pentru alti operatori ....dar ma intreb ce bombe asi putea lansa ? Favorit in locul lui Boom Public...ce altceva ?

Dupa ora 14 va urez un week-end excelent !

Fanta
    Fanta...frustrarea urla in tine....sigur ca la conducerea BOOM domneste prostia...ma intreb insa in capsorul tau ce o fi in afara de ura aceasta pentru BOOM(doar pentru ca ai fost refuzat )

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by davidell View Post
    Fanta...frustrarea urla in tine....sigur ca la conducerea BOOM domneste prostia...ma intreb insa in capsorul tau ce o fi in afara de ura aceasta pentru BOOM(doar pentru ca ai fost refuzat )

Amice , esti idiot. Nu am spus-o eu , ci Caragiale.Cine dracu sa ma refuze pe mine la Boom cand eu n-am cerut nimic ba mai mult de mai multe surse mi-a fost oferita distributia pentru acest operator.
    Daca te intereseaza TOTI operatori DTH din Romania m-au contactat pe diverse canale pentru promovare/distributie/consultanta/publicitate dar eu nu am relatii comerciale decat cu un singur operator DTH din Romania.

Eu nu sunt frustrat , ba mai mult situatia voasta de tot rahatul (scuze pt expresie) consolideaza tot mai mult cele scrise de mine pe acest board.

Cei din conducerea lui Boom sunt niste incapabili fara curajul de a comenta la deciziile abracadabrante ale evreilor.Sunteti un fel de dos de caciula (scuzati din nou expresia) ce nu meritati decat dispretul nostru si din cand in cand clasicul misto romanesc (dar nici asta prea des pentru ca ne plictisiti teribil).

Zii Boom...zici disperarea slugilor romane si prostia patronilor evrei.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

dupa cum vedeti si voi vestile despre boom ca ar da faliment.. sunt total gresite. unii dintre voi va complaceti in aceasta ideie . deocamndata cei de la boom investesc pentru dezvoltare. nici decum pentru.. a se pastra la linia de plutire...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)