Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb BOMBA la BOOM ?!?! (la propriu)

Din startul acestui topic va spun ca aceasta nu este un atac ci doar inca dovada a maniei de care da dovada operatorul DTH Boom TV.

Dupa cum stiti din motive pe care nu le detaliez acum Boom TV a "rupt-o" cu Coshipul si a semnat cu Kaon.

Kaon-urile vin pe filiera turca lucru ce a parut dubios non-romanilor din Boom care au hotarat ca toti angajati sa descafaca TOATE cutiile sa le caute de BOMBE ! Astfel fiecare angajat Boom are obligatia de a controla minim 100 de cutii pe zi

Da ! Este o aberatie dar din pacate acesta este adevarul

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

S-au speriat de Abdel Kader ?

Moo , cu greu m-am putut aduna de pe jos , unde am ras 3 minute , e pe bune ?

Intr-un fel au zi ei dreptatea lor , e bine sa fie preventivi ....

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu de ce nu ma mai mir ?! Romania este tara tuturor posibilitatilor !
    Si asta cred ca li se trage de la numele comercial - BOOM , puteau sa-i zica POC , PAC , TIC-TAC , TROSC si slava Domnului ca avem destule in vocabular ...... . Faptul ca stam slab la capitolul asta si nu trebuie sa mai spun DOLCE spune destule .
    Gadgeturile atea de marketing prind sau nu prind la noi . De fapt daca ma gandesc bine - si scuze de offtopic - la noi prind fie reclamele foarte bune fie cele foarte proaste , cele de mijloc ramanand de cele mai multe ori anonime sau de cele mai multe ori trecand neobservate !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile bum

Diseara cand ajung acasa o sa ma uit si eu in cele 3 receptoare....Nu cumva sa aiba vreo bomba!?! Fereasca Dumnezeu ...Itzic et Co COUNTDOWN BOMB SRL

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Uite... posibilitate de castig fain, chiar azi mi-am cumparat un set nou de scule, surubelnite, etc. Cat platesc /receptor? Banii inainte....
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Din startul acestui topic va spun ca aceasta nu este un atac ci doar inca dovada a maniei de care da dovada operatorul DTH Boom TV.

Dupa cum stiti din motive pe care nu le detaliez acum Boom TV a "rupt-o" cu Coshipul si a semnat cu Kaon.

Kaon-urile vin pe filiera turca lucru ce a parut dubios non-romanilor din Boom care au hotarat ca toti angajati sa descafaca TOATE cutiile sa le caute de BOMBE ! Astfel fiecare angajat Boom are obligatia de a controla minim 100 de cutii pe zi

Fanta
    RDI Team
    ANGAJATII AU COSTUM DE PROTECTIE?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mie mi se pare deja prea aberant ! Nu pot sa cred ca poate fi adevarat!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valentyn0_sat View Post
    Mie mi se pare deja prea aberant ! Nu pot sa cred ca poate fi adevarat!
    Din pacate sau din fericire crede-ma ca este adevarat pana la ultima virgula ! Acestea sunt aberatiile Boom cu care eu deja am inceput sa ma obisnuiesc.

Maine e luni , si vorba unui coleg de board , nici nu stiu ce mai aflu despre FIRE TV
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Fanta
    RDI Team

asa si asta face ca semnalul lui BOOM sa scada sau sa se scumpeasca abonamentul cu ce ne afecteaza pe noi end-userii? ... o noua gramajoara de noroi plasata pe tzeasta lui BOOM! bravo rdi-board aka cine o mai fi... deh interese comerciale...

lehamite domnule, dezgust..

sanatate!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Toata sectiunea DTH e o mocirla, in care daca ai intrat, nu ai cum sa iesi nemanjit.
    Pentru binele forumului, ar trebui stearsa si regandita una noua.
    Pace voua!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Intr-adevar s-a exagerat cu bombele din Kaon... In realitate, au fost ceva probleme cu aceste STB-uri, datorita cablului de la retea care era prost pus si facea masa cu o tabla, de aici producandu-se un scurtcircuit cand era bagat in priza...Normal, mai facea si Boom...
    Dupa cateva cazuri semnalate de instalatori, s-a luat decizia oficiala ca toate STB-urile Kaon sa fie verificate inainte de a fi trimise catre instalatori...Asta era "bomba" din Kaon...in mare...
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Intr-adevar s-a exagerat cu bombele din Kaon... In realitate, au fost ceva probleme cu aceste STB-uri, datorita cablului de la retea care era prost pus si facea masa cu o tabla, de aici producandu-se un scurtcircuit cand era bagat in priza...Normal, mai facea si Boom...
    Dupa cateva cazuri semnalate de instalatori, s-a luat decizia oficiala ca toate STB-urile Kaon sa fie verificate inainte de a fi trimise catre instalatori...Asta era "bomba" din Kaon...in mare...

Important e din nou ca una din sursele mele mi-a oferit informatii reale despre nebunia ce domina sediul lui Boom

Azi e luni si inca n-am nimic despre Boom Ce s-o fi intamplat ?

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

am auzit si eu de treaba asta. s-a ajuns aici din cauza ca unii sefi de la boom au primit amenintari ca sediul boom va fi aranjat.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Niros prietene , la ce se te astepti de la sefii lui Boom

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

si am auzit ca ii plateste in cocoshei pe cei de la "research" )

le: am facut rost prin amabilitatea distinsului domn lazarus, de altfel si singurul client multumit al boom tv de aceasta poza in EXCLUSIVITATE:

buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)