Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Romtelecom a castigat 300.000 de clienti la serviciul de televiziune digitala

Romtelecom a atras 300.000 de clienti la serviciul de televiziune digitala Dolce dupa cele 10 luni care au trecut de la lansarea serviciului, a anuntat marti, operatorul de telecomunicatii. Pentru clientii Romtelecom, abonamentul lunar pentru pachetul de baza Variety Special este de 1,95 euro, fara TVA, in primul an de contract.

„Secretul succesului inregistrat cu Dolce se datoreaza pe de o parte, preocuparii noastre de a oferi un continut pe gustul clientilor nostri, iar pe de alta parte, calitatii ireprosabile a sunetului si imaginii, corelate cu tarifele accesibile, care incep acum de la 1,95 euro pe luna.

Cu Dolce am facut un pas semnificativ catre zona de continut multimedia, iar cifrele inregistrate la mai putin de un an de la lansare arata ca a fost un pas castigator” a declarat Yorgos Ioannidis, director general Romtelecom.

Dupa lansarea serviciului Dolce, operatorul a imbunatatit grila cu noi programe si doua noi pachete TV. Abonamentul lunar pentru pachetul de baza Variety Special este de 1,95 euro, fara TVA, in primul an de contract, pentru clientii Romtelecom.

Pachetul de baza al serviciului Dolce, Variety, are 45 de programe si de curand au mai fost adaugate gratuit canalele Taraf si Etno.

Pentru un tarif de 1 euro/luna (fara TVA), clientii Dolce pot opta pentru pachetul Kids Pack, dedicat in exclusivitate copiilor. Pachetul include 4 canale, dintre care doua in premiera in Romania: Baby TV si KidsCo, celelalte doua fiind - Jetix si Nickelodeon.

Un nou pachet introdus recent este Hungarian Pack, oferit pentru 0,8 euro/luna (fara TVA), care include: MTV1, MTV2, RTL Klub, Film+ si Duna TV.

Potrivit informatiilor Romtelecom, clientii care se aboneaza la Dolce pana la 15 ianuarie 2008 platesc un tarif de doar 1,95 euro/luna (fara TVA) pe parcursul unui an intreg pentru pachetul de baza Variety Special, in cazul contractelor incheiate pe 2 ani. Incepand cu cel de-al doilea an tariful este de 3,9 euro/luna (fara TVA).

Romtelecom este cel mai mare operator de telefonie fixa din Romania, grupul elen OTE fiind actionarul majoritar cu 54,1% din actiunile companiei, statul roman controland restul actiunilor.

In prima jumatate a acestui an, Romtelecom a obtinut un profit net de 21,2 milioane euro, in crestere cu 45,2% fata de aceeasi perioada a anului trecut, insa numarul de linii de telefonie fixa a scazut cu 18,1% pana la peste 3,08 milioane de linii. Anul trecut, atat veniturile cat si profitul net al Romtelecom au fost in scadere
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt chiar aproape 400.000

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Sunt chiar aproape 400.000

Fanta
    Salutare,

Inseamna ca cifrele sint adevarate. Totusi, intr-un clasament, asa pentru informare publica, DOLCE pe ce loc s-ar situa, in privinta abonatilor ?
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Oricum sunt net superiori prin oferirea a 2 decodoare in contul aceluiasi abonament! si decodoarele se misca suficient de bine, sunt "antiprost",etc
    Skystar2, SG-2100, 2xDolce, 1xDigi, poz. Strong x 1.2 Fe

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Unhappy

Quote Originally Posted by ardu67 View Post
    Oricum sunt net superiori prin oferirea a 2 decodoare in contul aceluiasi abonament! si decodoarele se misca suficient de bine, sunt "antiprost",etc
    Salutare,

Nu stiu, nu cunosc dar am auzit ca ar avea echipe proprii de instalatori care stiu ce fac si ce spun. Corect ?
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Default sunt , dar sunt incepatori totusi

Quote Originally Posted by ursul baloo View Post
    Salutare,

Nu stiu, nu cunosc dar am auzit ca ar avea echipe proprii de instalatori care stiu ce fac si ce spun. Corect ?
    Nu sunt profesionisti au invatat din mers ,
    acei instalatori sunt angajati romtelecom (deci sunt echipe de instalatori de la ei din firma)care au fost scoliti in regim de urgenta sa monteze antene pe helas
    cu busola in mana se descurcau putin mai greu la inceput ,dar acum e ok.
    Au invatat din mers ,dar si promtitudinea e ceva foarte serios la ei ,pt ca stiu ca un caz din Sibiu unde ieri s-a facut cererea si azi au venit sa monteze antena ,ceea ce spune multe despre cum sunt tratati clientii.
    Despre decodoare sunt doar pt pachetul Dolce ,am inteles de la cineva ca nu poate vedea nici macar programele FTA de pe HELLAS 39E ,ce sa mai zic pt alti sateliti,sunt limitate doar la ce transmite Dolce.
    La digi poate daca iti gasesti tu un instalator se poate intampla asa ceva sa vina a doaua zi sa monteze antena ,se asteapta destul de mult (ba nu avem antene ,ba nu avem receptoare...sau nu sunt liberi instalatorii...si cate si mai cate..)

PS: nu am nimic cu nimeni ,sa nu inteleaga cineva ca am scris in favoarea unuia s-a altuia ,cred ca am scris intr-un mod obiectiv,pt ca am comparat putin cele doua oferte Dolce si Digi
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Angry pai ala de la Digi ia bani de la Concurenta

Pai e normal ca la Digi sa fie probleme.Se pare ca,coordonatorul pe tara la Digi TV ia bani de la Dolce.Asfel unele chestii de proasta functionare a serviciului ,facilitarea concurentei prin lipsa mai mereu a echipamentelor ,zonele impuse,lipsa LNb-ului dublu.ma fac sa gandesc asta.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Reveniti onopic , nu mai nascociti variante sci-fi ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)