Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 99% Rednic la Rapid

Conform cotideanelor de fotbal(nu de sport) GSP si Prosport, Bergodi a demisionat de la Rapid iar inlocuitorul sau este Rednic.

Bogdan-box
    Guest

Asa se pare...cu toate ca in locul lui Rednic nu m-as mai intoarce la Rapid dupa cate i-a facut Copos.Acelasi lucru e valabil si pentru Dinamo...ramane de vazut.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Mircea Rednic revine in Giulesti !

Tehnicianul Mircea Rednic a semnat un contract cu Rapid Bucuresti pentru un an de zile, cu drept de prelungire pentru inca un an. Prezentarea oficiala a noului antrenor principal al Rapidului va avea loc astazi la ora 16 si 30 de minute. Rednic il inlocuieste la conducerea giulestenilor pe italianul Cristiano Bergodi a carui demisie a fost acceptata de patronul George Copos.

Mircea Rednic revine la Rapid dupa patru ani. El a mai antrenat gruparea visinie in doua randuri, intre 2000-2001 si 2002-2003, perioada in care a castigat patru trofee: titlul de campioana a Romaniei (2003), Cupa Romaniei (2002) si Supercupa Romaniei (2002 si 2003).

"Rednic este cea mai buna solutie in acest moment. El este antrenorul cu care am avut cele mai importante performante pe plan intern, asa cum am avut cu Razvan Lucescu pe plan extern. Rednic a evoluat foarte mult de la acel moment, din 2003, cand am pierdut calificarea in Champions League. Mai ales ca om", a declarat patronul giulestean, George Copos.

Mircea Rednic a inceput actualul sezon pe banca lui Dinamo, unde obtinuse in editia trecuta a Ligii intai titlul de campion. Dar dupa ratarea calificarii in grupele Ligii Campionilor, si inceputul modest in campionat cu doua infrangeri pe teren propriu, "Puriul" a demisionat.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Fotbalul asta de la noi e plin de oameni fara coloana vertebrala...mai urmeaza sa se intoarca Hagi la Steaua si sa se pupe cu berbecali...

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Si nici nu trebuie sa ne miram ! De obicei la noi se poate intampla orice !
    Si ne miram ca nu sunt rezultate ..... . Pai cum dracu' sa ai rezultate cand se schimba antrenorii ca ciorapii !
    Pesemne ca la unii transpira rau picioarele ..... !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking Mircea Rednic: "Performantele nu mi le poate lua nimeni"

Asa zicea Rednic pe 2 octombrie.

La o luna dupa ce a demisionat de pe banca tehnica a lui Dinamo, Mircea Rednic continua sa stea departe de fotbal. Mai mult, antrenorul care i-a dus pe "caini" dupa 17 ani in primavara europeana s-a retras in Belgia preferand sa nu mai acorde atentie declaratiilor rautacioase venite din tara la adresa sa.

Mircea Rednic, pentru HotNews.ro: "Sunt in Belgia si momentan ma simt foarte bine departe de fotbal. Vreau sa ma linistesc, de aceea nu am mai raspuns niciunui apel venit din tara. Nici nu ma intereseaza sa mai stie lumea ceva de mine. Si oricum vad ca vorbesc altii despre mine. Ii las sa spuna in continuare ce vor ei pentru ca performantele mele nu mi le poate lua nimeni.
    Cand revin in Romania, am sa spun mai multe" a incheiat Rednic putin iritat ca i-am perturbat linistea.

Dinu si Cohn sunt principalii vizati

Declaratiile lui Mircea Rednic fac trimitere in special la administratorul delegat al dinamovistilor, Cornel Dinu si la fostul actionar, Vladimir Cohn. Cei doi au spus la putin timp dupa plecarea "Puriului" ca echipa nu este bine pregatita din punct de vedere fizic. La acea vreme, Rednic a replicat taios facandu-i pe Dinu, penibil, iar pe Cohn, papagal.

Daca a acceptat sa preia Rapid inseamna ca utecistu' a sarit cu multi bani !
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)