Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Boom mai da ceva bani cu pipeta :D

Am fost informat azi ca cei de la BOOM au platit o parte din instalatorii mai "tari de gura" .

In concluzie cei cu restante...presati si voi nitel si poate va plateste Itzic&Co montajele efectuate.

Cei in cauza sa-mi dea o bere virtuala pentru informatie.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Daca nu stiai,incepand de miercuri si pana astazi s-au facut platile catre instalatorii Boom TV.Cei care nu si-au incasat banii o vor face in cursul acestei saptamani.
    Sa dea si ei o bere pentru informatie(nu virtuala).

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

S-a platit luna ianuarie 2007 la toti ?

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Minunat thread... si mai ales foarte inteligent postat.
    a fost odata ca niciodata.....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Am fost informat azi ca cei de la BOOM au platit o parte din instalatorii mai "tari de gura" .

In concluzie cei cu restante...presati si voi nitel si poate va plateste Itzic&Co montajele efectuate.

Cei in cauza sa-mi dea o bere virtuala pentru informatie.

Fanta
    Din "experienta" proprie @fanta .. nu itzi dau dreptate!
    Eu nu am primit nici un ban
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Las-o dracu de pipeta, zi unde-i incendiul......?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta-i chiar un topic care trebuie sters ! E o minciuna .... .. dar acum nu gasesc butonul de stergere :P
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bibbicu View Post
    Las-o dracu de pipeta, zi unde-i incendiul......?
    Azi v-am zis ca vi-l dau pe net

Quote Originally Posted by zmeura View Post
    In fiecare luni cate o stire negativa despre Boom.Ce liniste a fost sambata si duminica.
    Pai daca ma suna lumea si-mi tot spune de ei.Inca nu scriu tot ce primesc pe mail despre ei pentru ca nu pot verifica.

Quote Originally Posted by tirycm View Post
    Daca nu stiai,incepand de miercuri si pana astazi s-au facut platile catre instalatorii Boom TV.Cei care nu si-au incasat banii o vor face in cursul acestei saptamani.
    Sa de o bere si subsemnatului ca poate daca nu ii "presam" poate mai uitau cateva luni sa plateasca.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tirycm View Post
    ia uite aici.........

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=56197
    Pt asta cine primeste berile?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Imi pare rau de saracul om pentru ca parea tare suparat.Sincer imi pare rau Dar ce pot sa fac cand v-am avertizat cat am putut sa evitati contracte cu acest DTH.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default si eu

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Imi pare rau de saracul om pentru ca parea tare suparat.Sincer imi pare rau Dar ce pot sa fac cand v-am avertizat cat am putut sa evitati contracte cu acest DTH.
    Tu ca Tu dar cat am avertizat eu si catzi imi dadeau lectzii de facturare si instalare pt BUM si le primeam chiar de la aia de acum sunt in stare sa le desfaca bucile la aia de la BUM si sa ii pupe in popou ( cur pt oamenii din popor) ca sa le dea niste amaratzi de banutzi pt care si-au frecat ( f____t )mama , soacra,pe el singur numai sa ia un pospai de bani de la astia, isi merita soarta tu nu vezi ca este iar goana dupa ciolan?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Poate da la aia tari in gura la o firma de aici n-au mai facut plati din luna iunie si oamenii au muncit din greu toata vara pe vorbe.
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Tin sa precizez unele aspecte legate de platile catre instalatorii BoomTV:
    - toti instalatorii au primit facilitati din partea BoomTv: telefoane mobile, abonamentul platit de Boom, STB-uri cu abo full gratis sau la preturi derizorii etc
    - toti instalatorii au primit echipamentele "pe gratis"...
    - instalatorii sunt obligati ca, dupa primirea banilor pe instalari si ECHIPAMENTE, sa vireze cota parte(reprezentand valoarea echipamentelor) la HAT... motiv pentru care firmele de instalari au avut foarte multi bani in cont...din pacate, au fost cazuri in care sefii acestor SRL-uri au fugit cu sume importante de bani...dar nu discut aici despre acest lucru...
    - au fost cazuri cand, datorita unor evenimente nefericite(instalari in sate uitate de Dumnezeu, persoane care nu au avut la indemana un act de identitate, a uitat echipa sa faca copii dupa acte etc) nu s-a prezentat catre Boom toate hartiile necesare in vederea eliberarii sumelor de bani aferente instalarilor..de aici, s-a produs "o blocare in lant" firma HAT neprimind, la randul ei, sumele de bani pe echipamente...

Per total, trebuie apreciata relatia BoomTV - instalatori care a fost, cu siguranta, cea mai buna dintre toate DTH-urile mioritice...

Plangerile anumitor persoane pot fi intemeiate...sau nu
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Corecta observatia ! Jos palaria ! Din ce am discutat si ce am citit se pare ca aceste probleme exista, intr-o masura mai mare sau mai mica, la toti operatorii DTH din Romania. Nu trebuie uitat ca atit unii (DTH) cit si ceilalti (instalatorii) sint oameni iar, se stie, oamenii sint supusi greselilor ! Dar a nu vedea greseala ta sau a vedea-o doar pe a celorlalti este greu de inteles si, mai ales, de acceptat. Sa speram ca aceste probleme se vor rezolva cit mai curind posibil iar abonatii sa aiba doar de cistigat prin ofertele cit mai diversificate si la preturi acceptabile.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Poate ca pe aceasta sectiune ar trebui instituit un moratoriu privind stirile sau postarile cu caracter tendentios sau ma rog stirile pot fi obiective dar intotdeuna apare asa o mancarime la scris si se mai scrie ceva care duce postul in mocirla .
    Daca nu va puteti abtine scrieti in offtopic si gata !
    Pai nu mai poti citi un topic ca lumea de la cap la cap fara sa intalnesti fel de fel de "perle" ! Stiu ca exista ignore dar aici ar insemna sa ignor totul !
    Hai ca se poate ...!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)