Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: Propunere

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Red face Propunere

Exisat o incompatibilitate la receptoarele cu 2 cartele.Sant anumite canale care fiind puse pe V se pierd.intrucat nu se dau LNB duble pentru a evita treaba asta,poate se mai muta din programele unguresti pe vertical si se aduc pe orizontal cele romanesti care asfel se pierd.Asta tinand cont ca cei mai multi utilizatori de Digi sant Romanii.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

e la call-center au spus ca 'daca s-ar fi putut le-ar fi mutat'! cred ca era normal ca de la inceput sa nu se iveasca asemenea situatii...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    Exisat o incompatibilitate la receptoarele cu 2 cartele.Sant anumite canale care fiind puse pe V se pierd.intrucat nu se dau LNB duble pentru a evita treaba asta,poate se mai muta din programele unguresti pe vertical si se aduc pe orizontal cele romanesti care asfel se pierd.Asta tinand cont ca cei mai multi utilizatori de Digi sant Romanii.
    "se mai muta din programele unguresti pe vertical si se aduc pe orizontal cele romanesti care asfel se pierd.Asta tinand cont ca cei mai multi utilizatori de Digi sant Romanii"

cum ai scris "cei mai multi utilizatori" sunt romani dar nu totii, deci gandesti foarte gresit.
    Sa mute alte programe de "umplutura" la care nici romanii nu se uita , asa ar fi fost corect gandul tau.
    Daca si la DTH incepem cu nationalism e de rau...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Total de acord cu mercury70. Daca stam sa analizam putin grila putem observa cu usurinta prezenta unor programe care sunt acolo doar sa fie. Acestea ar fi cele care ar trebui mutate pe verticala. Din pacate si in zona in care stau eu s-au facut multe instalatii comune fara LNB-uri twin.Astfel suntem privati de aceasta polaritate verticala, unde mai nou apar toate noutatile. Sper ca intr-un final cineva se va mai gandi si la noi.

ionut742000
    Guest

Quote Originally Posted by Bugghy1978 View Post
    Total de acord cu mercury70. Daca stam sa analizam putin grila putem observa cu usurinta prezenta unor programe care sunt acolo doar sa fie. Acestea ar fi cele care ar trebui mutate pe verticala. Din pacate si in zona in care stau eu s-au facut multe instalatii comune fara LNB-uri twin.Astfel suntem privati de aceasta polaritate verticala, unde mai nou apar toate noutatile. Sper ca intr-un final cineva se va mai gandi si la noi.
    Si eu am spus exact la fel intr-un alt topic.
    Sincer?Nu cred sa se schimbe nimic.Asa ca pana la urma voi apela la baietii ce mi-au montat instalatia,sa vina sa-mi monteze un lnb twin.Ma intreb insa...dat fiind ca sunt in garantie imi vor face operatiunea pe gratis?Ca doar din vina lor am eu problema asta.Cand i-am intrebat mi-au spus ca nu voi avea nici o problema.Asa ca ma intreb...oare voi primii gratis lnb twin(mentionez ca am 2 rec in custodie,2 abonamente si o singura antena.Unde trebuie sa ma interesez la sediul central din Bucuresti?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut742000 View Post
    Si eu am spus exact la fel intr-un alt topic.
    Sincer?Nu cred sa se schimbe nimic.Asa ca pana la urma voi apela la baietii ce mi-au montat instalatia,sa vina sa-mi monteze un lnb twin.Ma intreb insa...dat fiind ca sunt in garantie imi vor face operatiunea pe gratis?Ca doar din vina lor am eu problema asta.Cand i-am intrebat mi-au spus ca nu voi avea nici o problema.Asa ca ma intreb...oare voi primii gratis lnb twin(mentionez ca am 2 rec in custodie,2 abonamente si o singura antena.Unde trebuie sa ma interesez la sediul central din Bucuresti?
    Din pacate nu se da LNB twin nici gratuit nici contra cost, in schimb cei de la Tehnic B au in oferta la un pret foarte bun... la montarea LNB-ului te descurci...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

ionut742000
    Guest

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Din pacate nu se da LNB twin nici gratuit nici contra cost, in schimb cei de la Tehnic B au in oferta la un pret foarte bun... la montarea LNB-ului te descurci...
    Multumesc Spartacus pt promptitudinea cu care mi-ai raspuns.
    O sa ma gandesc pana la urma cum o sa fac...
    Deh...vreau sa vad si programele receptionate pe polaritate verticala.Mai ales acum in prag de toamna cand apar ceva programe noi la Digi.Numai bine...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Toate bune si frumoase dar ma intreb cine are dreptul sa faca aceste modificari antenei, care este una comuna. Cred ca nu e corect sa merg eu la antena, sa pun Twin-ul, sa-mi trag cablul in casa si gata....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Bugghy1978 View Post
    Toate bune si frumoase dar ma intreb cine are dreptul sa faca aceste modificari antenei, care este una comuna. Cred ca nu e corect sa merg eu la antena, sa pun Twin-ul, sa-mi trag cablul in casa si gata....
    ... de faza asta n-ai pomenit ), daca-i antena comunitara atunci ramai cu o singura solutie: iti instalezi antena separata, altfel nu vad cum ai putea sa rezolvi...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

... de faza asta n-ai pomenit ), daca-i antena comunitara atunci ramai cu o singura solutie: iti instalezi antena separata, altfel nu vad cum ai putea sa rezolvi...
    Din pacate este din ciclul "Descurcati-va singuri!" ! Se mai stie ceva de promisiunea aia CAM+cartela imperecheata ?!.....
    Sefuleeeeee ........ se aude ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

La asta ma gandeam si eu ca fiind singura solutie, oricum mersi pentru promptitudine.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202, Longitude: 27.322, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Apropos...OPC-ul o avea habar de H si V...?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Wink nu e treaba OPC

Nu e treaba OPC aici.Treaba e ca acolo sus la "butoane"trebuie pus unul fidel RCS-ului,nu unul care ia bani de la concurenta unul care sa rezolve aceasta simpla problema.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Mah io fac o propunere muuuulllttt mai buna. Sa se mute de tot sectiunea asta de cearta si razboi pe un forum separat unde sa nu intre decat impatimitii pentru canale cu plata. Daca nici asta nu e solutia pentru desele incaierari atunci io nu vad alta.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)