Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Oki Doki Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ce ziceti de acest receiver linux?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

...sincer, eu cred ca merita
    Am citit detaliile tehnice, si pot sa zic ca sunt impresionat de ce spune ca ofera, dar era si mai si daca oferea suport si pentru dvb-s2...care incet incet incepe sa se impuna.
    Acuma eu nu am nimic impotriva, dar totusi eu cred ca cel mai bun receiver cu linux implementat pe el, ramane tot pc-ul
    Daca doresti sa-l achizitionezi...eu zic sa-l cumperi.

Oki Doki Teacher

Posts Thanks / Likes

Sunt perfect de acord cu tine in privinta placilor DVB, insa am incercat cateva si aveau tunere proaste (multe canale care "intrau" pe un receiver normal nu se vedeau). Poate au devenit mai bune intre timp (?).

Mi-e sa nu fie vreo teapa cu TM asta caci e destul de ieftin. Pe de alta parte e o copie a Dreamului, cu mici modificari. Din cate am inteles firmware de dm7000 nu se poate pune direct pe el ci doar cu mici modificari (unii spun ca nici macar nu trebuie recompilate sursele de DM ?).
    Multumesc de sfaturi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

...un lnb invacom costa cam in jur de 165-170 ron, iar un inverto 30-35 ron.
    deci nu orice produs care este si ieftin, trebuie sa fie si prost. Daca firma producatoare a acestui receiver este abia la inceput de drum, atunci banuiesc ca doresc sa vanda un anumit numar de asemenea recivere..., care poate or fi apropiate de un dreambox sau de ce nu chiar mai bune, si apoi de la urmatoarea serie mai imbunatatita, sa ajunga cu preturi ceva mai piperate.
    Cat despre placile dvb...sa nu uitam ca pe langa ss2 care nu are un tuner asa de sensibil, mai exista si hauppauge, o placa cu un tuner mult mai sensibil decat al lui ss2, si relativ mai scumpa.

Oki Doki Teacher

Posts Thanks / Likes

L-am cumparat pana la urma si nu regret deloc. Ruleaza enigma, se pare ca are procesorul lui DM500, desi seamana mai mult cu dm7xxx. EMU de dm merg fara nici o modificare.
    Nu se incalzeste deloc, imaginea video e f. buna (culori , fara patratele).
    Poti avea imagine sw separata care booteaza de pe SD card ..harddiskul e de dimensiuni normale si nu de laptop-deci mai ieftin..
    Ce mai, e surprinzator de bun.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)