Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: receiver ieftin

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default receiver ieftin

salutare! cine imi recomanda un receiver ieftin si bun care stie sa decodeze d+ si premiere... evident fara cartela...nu sharing....
    merci
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

150~200 ron Echolite / Globo
    460~500 ron Optibox
    800 ron abtibild

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

un magazin cu asemenea receptoare in timisoara
    merci
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

iti recomand strong .ku un patch bun mere d+ ,cabo,premiere si cam tot ce se mai poate vedea. poti pune si keyle manual
    Dreambox_82

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

imi poti da un model de strong si ce pret are...ceva mai ieftin la un magazin in timisoara?
    yumatu mx fta de la thnic b este ok?
    merci
    PS... am uitat sa intreb de subtitrare...trebuie sa aiba si subtitrare...ca vreau sa fac prostii cu el...

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

@smv
    abtibildul la 800 ron e de geam sau pentru frigider
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Abtibildul e holograma .
    In Timisoara gasesti receptoare Strong la Mondoplast (Calea Aradului - Piata Verde). Alte magazine specializate: Tehnic B (Calea Slogului aproape de Fasia Gaza) si Peruvision (Zona Lipovei)

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cumpara-ti un Echosmart 791. Nu stiu daca in Timisoara il vinde cineva dar il gasesti aici:
    http://www.dk-sat.ro/?l=ro&m=2&c=&sc=&p=0&fid=69
    http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...5f56b665e06d94
    Ambele firme trimit ramburs si in 24 de ore il ai la usa.
    Are un suport foarte bun si deschide azi cu autoupdate Premier, D+, TPS, Polsat si cu chei potrivite multe alte programe, inclusiv autohtone.
    Gigel

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigelsat View Post
    Cumpara-ti un Echosmart 791. Nu stiu daca in Timisoara il vinde cineva dar il gasesti aici:
    http://www.dk-sat.ro/?l=ro&m=2&c=&sc=&p=0&fid=69
    http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...5f56b665e06d94
    Ambele firme trimit ramburs si in 24 de ore il ai la usa.
    Are un suport foarte bun si deschide azi cu autoupdate Premier, D+, TPS, Polsat si cu chei potrivite multe alte programe, inclusiv autohtone.
    este la tehnicB . pana in 200 ron.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

salutare... am si eu receiver... imi aduc aminte de primul meu receiver din 1992...
    am luat un echosmart 791.... l-am pachuit am pus chei fac prostioare pe 1w u el, dar... am memorat prog de pe hotbird, astra si 1w...restul nu pot sa le memorez... imi arata ca gaseste trasponderii, au semnal, dar nu-mi gaseste nici un canal.... ce sa fie oare/ in afara de astia 3 sateliti nu pot sa mai adaug nimic... sa fie o limita? e vorba de spatiu de memorare
    cum pun cheile? am facut-o prima oara..si nu mai stiu cum sa fac?/ sau nu poate sa inlocuiasca receiverul softcamu'
    ce denumire trebuie sa aiba fisierul cu cheile (de ex la ss2 este"softcam"), aici?
    merci

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Optiboxul e abtibildul pus in alta cutie.
    Gabitzu
    Vu+ Duo2

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by khristian View Post
    salutare... am si eu receiver... imi aduc aminte de primul meu receiver din 1992...
    am luat un echosmart 791.... l-am pachuit am pus chei fac prostioare pe 1w u el, dar... am memorat prog de pe hotbird, astra si 1w...restul nu pot sa le memorez... imi arata ca gaseste trasponderii, au semnal, dar nu-mi gaseste nici un canal.... ce sa fie oare/ in afara de astia 3 sateliti nu pot sa mai adaug nimic... sa fie o limita? e vorba de spatiu de memorare
    cum pun cheile? am facut-o prima oara..si nu mai stiu cum sa fac?/ sau nu poate sa inlocuiasca receiverul softcamu'
    ce denumire trebuie sa aiba fisierul cu cheile (de ex la ss2 este"softcam"), aici?
    merci

Probabil ai scanat FTA + CAS ceea ce a dus la ocuparea celor 2200 de canele tv disponibile in receptor. Nu ai decat sa stergi codatele ce nu le poti deschide si programele tv si radio care nu le urmaresti (teleshoppinguri, videochaturi si alte umpluturi). Trebue sa faci "economie" mare in utilizarea memoriei. Pt chei si restul, vezi si tu la sectiunea receptoare.

PS.
    Vreau si eu un 790 second, nu are nimeni prin zona?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)