Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Drepturile Pentru Liga 1 !!!

Ce se va intampla cu piata de telecomunicatii de la noi in caz ca RCS sau Romtelecom vor pune mana pe aceste drepturi ?

Eu personal prevad un dezastru pentru Romtelecom din acest punct de vedere daca nu pune mana pe aceste drepturi, ar fi cu adevarat inceputul sfarsitului pentru ei .... RCS va putea supravietui. Despre UPC nu stiu ce sa zic, vorbind concret din punct de vedere financiar UPC are cel mai mare spate dintre toate companiile de pe piata romaneasca, se pregatesc sa cumpere Virgin Media din Mare Britanie, cel mai mare operator de acolo... Virgin Media valoreaza cat 10x RCS/RDS... UPC este un colos la nivel mondial...

Astept si opiniile voastre.

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea, ca oricine va cumpara va si vinde cateva optiuni altor televiziuni si nu va fi nici o paguba pentru nimeni.

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Nu m-ar mira ca grupul din care face parte Pro Tv sa-si intinda mana si asupra acestor drepturi , are si puterea financiara si mijloacele necesare .... si nu cred ca ar face rau !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

S-ar putea ca aceia care vor neaparat drepturile (oricare ar fi ei) sa se friga in cazul in care pretul va depasi un anumit prag...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu unul as paria pe Media Pro.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Problema asta a drepturilor de televizare sta cam asa: niste baieti, care au bani multi, vind altor baieti, cu bani la fel de multi, drepturile de televizare ca sa faca bani si mai multi. Si noi trebuie sa le plingem de mila ?
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Dar acum chiar credeti ca toti clientii DTH au ales asta doar din cauza fotbalului sau sportului in general?
    Din partea mea pot sa lipseasca in totalitate canalele de sport, oricum la stiri ai date despre rezultate daca chiar esti interesat.
    Uitati-va la stadioane cat sant de goale si o sa v-a faceti o idee de cat de mult sport se cere.
    La cati abomnati DTH sunt, parerea mea e ca mai mult de 25% nu sunt.
    Am zis si eu nu am dat cu paru!
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gruialuinovac View Post
    Dar acum chiar credeti ca toti clientii DTH au ales
    Uitati-va la stadioane cat sant de goale si o sa v-a faceti o idee de cat de mult sport se cere.
    Stadioanele sunt goale pentru ca fotbalul este la televizor moka. Se merge pe principiul: "de ce sa ma duc la stadion daca il vad la teve? Si inca gratis." Este o paine de mancat liga1 pentru operatorii de la noi.
    FAbian23

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by fabian23 View Post
    ..."de ce sa ma duc la stadion daca il vad la teve? Si inca gratis."
    Chiar, de ce sa ma duc la stadion ? Sa dau o groaza de bani patronului, sa vad niste baieti care se fac ca joaca fotbal, daca nu au de rezolvat ceva cu adversarii, sa vad/aud tot felul de mizerii din partea unora care considera stadionul, la fal ca strada, loc de refulare ? Nu, mai bine ma duc in parc sau oriunde altundeva. Si nu este gratis: chiar daca nu ai abonament la televiziunea nationala platesti abonamanetul ! prin factura la curent. Daca ai cablu platesti dublu: abonamentul la cablu si abonamentul la televiziunea nationala ! Daca ai antena de satelit la fel. Daca ai net si urmaresti e net la fel. Deci, unde-i gratuitatea ? Si apoi in afara de fotbal care cel putin in Romania a ajuns un sport de golani, mai sint foarte multe alte sporturi mult mai frumoase dar carora nu li se face sau li se face prea putina publicitate.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by fabian23 View Post
    Stadioanele sunt goale pentru ca fotbalul este la televizor moka. Se merge pe principiul: "de ce sa ma duc la stadion daca il vad la teve? Si inca gratis." Este o paine de mancat liga1 pentru operatorii de la noi.
    CORECT.
    Ar trebui sa intre pe canale gen HBO sa mai terminam cu "mocangeala".

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ursul baloo View Post
    Deci, unde-i gratuitatea ?
    Te faci ca nu'ntelegi. Oke,sa elaborez: canalele care transmit meciurile in acest moment la noi (in afara de Telesport) sunt cele care fac parte din pachetul basic ori cele care sunt incluse in asa numitul "must care". Preturile platite sunt derizorii. Ele traiesc din publicitate si nu din plata abonamentului. Ca situatia este de asa maniera in acest moment incat nu pot distribui semnalul decat prin intermediari este cu totul altceva.
    FAbian23

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Campionatul romanesc este normal sa fie "moka". Cand liga 1 o sa ajunga nivelul campionatelor din spania, italia, anglia atunci sa ceara bani ptr ea. Cat timp in afara de cateva derbyuri bucurestene, si alea nu intotdeauna spectaculoase, meciurile sunt lamentabile ce rost are sa platesti ptr ele? S-a vazut ce "afacere" au facut cei de la Telesport, cu liga 1. Ca au revenit in baza, desi in anumite orase nu a fost codat vreodata. Sa fim seriosi, liga 1 e normal sa fie vazuta de toti cetatenii acestei tari, pana o sa ajunga la nivelul campionatelor din afara.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by silviudeep View Post
    Campionatul romanesc este normal sa fie "moka". Cand liga 1 o sa ajunga nivelul campionatelor din spania, italia, anglia atunci sa ceara bani ptr ea. Cat timp in afara de cateva derbyuri bucurestene, si alea nu intotdeauna spectaculoase, meciurile sunt lamentabile ce rost are sa platesti ptr ele? S-a vazut ce "afacere" au facut cei de la Telesport, cu liga 1. Ca au revenit in baza, desi in anumite orase nu a fost codat vreodata. Sa fim seriosi, liga 1 e normal sa fie vazuta de toti cetatenii acestei tari, pana o sa ajunga la nivelul campionatelor din afara.
    Din contra, daca tot sunt majoritatea lamentabile, sa nu mai intoxicam multimea!Glumeam!
    ..dar pentru meciurile tari ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento View Post
    Din contra, daca tot sunt majoritatea lamentabile, sa nu mai intoxicam multimea!Glumeam!
    ..dar pentru meciurile tari ?

Sunteti curiosi sa faceti o statistica sa vedeti in cate tari din UE sunt transmise meciurile din ligile nationale de fotbal free ca la noi ?

Bulgaria ... tarile baltice ... Ungaria ... Cehia ... Slovacia ... in general tari din vechiul bloc comunist. Deci pe aici ne-am incadra si noi.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Sunteti curiosi sa faceti o statistica sa vedeti in cate tari din UE sunt transmise meciurile din ligile nationale de fotbal free ca la noi ?

Bulgaria ... tarile baltice ... Ungaria ... Cehia ... Slovacia ... in general tari din vechiul bloc comunist. Deci pe aici ne-am incadra si noi.
    Din cate am citit in presa maghiara pe noul SportKlub+ vor fi defuzate 3 meciuri din Liga1 maghiara ... SportKlub+ in ce pachet de programe intra

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)